Newsy muzyczne

Laibach gra w Korei Północnej

Słoweńska grupa jest w trakcie kontrowersyjnej wizyty w Korei Północnej.

Laibach przybył do Korei Północnej na dwa koncerty. Pierwszy z nich odbył się wczoraj w Phenianie. Zdjęcia z imprezy można zobaczyć TUTAJ. Występy zostały zorganizowane z okazji obchodów 70 rocznicy "wyzwolenia Korei spod japońskiej kolonizacji i podziału na dwa wrogie kraje, które do dnia dzisiejszego stoją naprzeciw siebie w stanie niespokojnego rozejmu". 

Podana kilka miesięcy temu informacja o wizycie Laibach w Korei Północnej wywołała gwałtowne komentarze wielu fanów oraz pociągnie za sobą poważne konsekwencje dla zespołu. Laibach może być już pewien, że wizyta w Phenianie, uniemożliwi im w przyszłości wjazd do Japonii. Z kolei jeden z fanów zespołu w ramach protestu przeciwko wizycie Laibach w Korei Północnej POSTANOWIŁ sprzedać całą swoją kolekcję płyt zespołu, a zdobyte w ten sposób pieniądze przekazać na konto Amnesty International. 

Pokrewne wątki:

Nowy zespół Rachel Goswell ze Slowdive

2019-04-19

Label Bella Union prezentuje The Soft Cavalry - nowy projekt małżeństwa Steve Clarke i Rachel Goswell ze Slowdive. Album zatytułowany "The Soft Cavalry" ukaże się 5 lipca.

Czytaj więcej...

Code Orange zagra w Warszawie

2019-04-19

14 czerwca w warszawskich Hybrydach zagra amerykańska grupa Code Orange.

Czytaj więcej...

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Polsko-francuskie The Blind Suns na trasie po Polsce

2019-04-17

Polsko-francuskie trio The Blind Suns dowodzone przez zamieszkałą we Francji Dorotę Kuszewską, zaprezentuje się podczas tzw. francuskiego showcase’u w ramach festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu, a poza tym wystąpi w kilku innych największych miastach Polski.

Czytaj więcej...

Post-punkowa baṣnia wydała debiutancki album

2019-04-17

Ukazała się debiutancka płyta warszawskiego projektu baṣnia zatytułowana “No Falling Stars And No Wishes”.

Czytaj więcej...

Terrfic Sunday w "Amoku"

2019-04-17

Po roku milczenia Terrific Sunday prezentują nowy polskojęzyczny singel.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania