Newsy muzyczne

Dave Gahan nagrał płytę z Soulsavers

23 października ukaże się nowy album Dave'a Gahana i grupy Soulsavers zatytułowany "Angels & Ghosts". Już dziś premiera pierwszego singla.

Dave Gahan, lider grupy Depeche Mode, powraca z nowym albumem nagranym z formacją Soulsavers. Ukazujący się 23 października krążek ‘Angels & Ghoststo nie pierwsza współpraca legendarnego wokalisty z elektroniczno-alternatywną formacją – muzycy już w 2012 roku wspólnie wydali płytę ‘The Light the Dead See’. Nowy materiał ukaże się w wersji cyfrowej oraz na płytach CD i winylu nakładem należącej do Sony Music wytwórni Columbia Records. Składać się na niego będzie dziewięć oryginalnych utworów napisanych przez samego Gahana i Soulsavers. 

W odróżnieniu od pierwszego albumu, ‘Angels & Ghosts’ jest znacznie silniejszym i intensywnym krążkiem. Fani mogą spodziewać się podróży przez mroczne, tajemnicze brzmienia, częściowo inspirowane gospel i bluesem oraz surowego  piękna, które stało się znakiem rozpoznawczym twórczości zarówno Dave’a, jak i Soulsavers. Pełen emocji głos Gahana jeszcze nigdy nie brzmiał tak dobrze i to on prowadzi słuchacza przez krainy starannie dobranych instrumentacji. 

Transatlantycka współpraca nad płytą zaczęła się od przesyłania sobie materiałów demo i pomysłów na nagrania ze studio na Manhattanie (Dave) i angielskiej prowincji (Rich Machin z Soulsavers). Nagrania finalnych partii instrumentów odbywały się już w studiach na całym świecie, m.in. Sunset Sound w Los Angeles i Electric Lady w Nowym Jorku. Rezultatem jest żywy, ekscytujący album oraz jednocześnie dowód na to, że Machin i Gahan idealnie uzupełniają się jako kompozytorzy.

Chcąc w pełni zaprezentować silny, żywiołowy charakter albumu, Dave Gahan i Soulsavers przeniosą projekt na scenę podczas sześciu specjalnych koncertów w najznakomitszych salach w Stanach Zjednoczonych i Europie. Muzycy wystąpią jako dziesięcioosobowy zespół w Los Angeles, Nowym Jorku, Londynie, Berlinie, Paryżu i Mediolanie. Bilety na wszystkie koncerty trafią do sprzedaży 18 września, a wybrane koncerty będą transmitowane w internecie dla fanów na całym świecie.

Więcej informacji na www.davegahan.com oraz www.thesoulsavers.com

Angels & Ghosts tracklista:

  1. Shine
  2. You Owe Me
  3. Tempted
  4. All of This and Nothing
  5. One Thing
  6. Don’t Cry
  7. Lately
  8. The Last Time
  9. My Sun

Źródło: Sony Music

Pokrewne wątki:

Bruce Springsteen zapowiedział nowy album

2019-04-26

14 czerwca ukaże się nowy pierwszy od 5 lat album Bruce'a Springsteena zatytułowany "Western Stars".

Czytaj więcej...

Rammstein zaprasza do wysłuchania "Radia"

2019-04-26

Dziś odbyła się premiera drugiego klipu Rammstein zapowiadającego płytę, która ukaże się 17 maja.

Czytaj więcej...

Yeasayer wystąpi w Warszawie

2019-04-26

Amerykańskie trio przyjedzie 7 sierpnia do warszawskiego klubu Praga Centrum.

Czytaj więcej...

The Black Keys zapowiadają nowy album

2019-04-26

Album "Let's Rock" ukaże się 28 czerwca.

Czytaj więcej...

Poznaliśmy szczegóły płyty duetu Mazolewski/Porter

2019-04-25

Dwie osobowości, dwaj wspaniali muzycy, dwie muzyczne historie, jedna Philosophia. Premiera płyty już 24 maja.

Czytaj więcej...

The Amazons wystąpią w Warszawie

2019-04-25

Brytyjska grupa z Reading zagra 19 października w warszawskim Centrum Praga.

Czytaj więcej...

Nowy singel Brand New Heavies

2019-04-25

The Brand New Heavies powraca z nowym singlem „Getaway”. W utworze usłyszymy głos amerykańskiej wokalistki N’Dea Davenport.

Czytaj więcej...

The Analogs przedstawia "Projekt Pudło"

2019-04-25

„Wszystko To Co Mamy” to klip promujący akustyczny album "PROJEKT PUDŁO" zespołu THE ANALOGS nagrany podczas serii blisko 30 koncertów zagranych od sierpnia 2018 do kwietnia 2019 roku w zakładach karnych i młodzieżowych ośrodkach wychowawczych.

Czytaj więcej...

Royal Blood wróci do Warszawy

2019-04-24

Royal Blood ogłosili wakacyjna trasę koncertowa, na której znalazła się Polska. Brytyjski duet wystąpi w warszawskim Palladium 26 lipca.

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Ride

2019-04-24

Mamy oficjalne potwierdzenie informacji, którą podaliśmy kilkanaście dni temu: w sierpniu ukaże się nowy album brytyjskiej grupy Ride.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania