Newsy muzyczne

Recenzja: Dave Gahan & Soulsavers - "Angels & Ghosts"

Dave Gahan ponownie we współpracy z Richem Machinem, ukrywającym się pod nazwą Soulsavers, próbuje wybić się ponad to, co s(tworzy)ł z Depeche Mode.

Początek „Angels & Ghosts” jest jeszcze obiecujący – gospelowe „Shine”, choć przypomina nieco stare dokonania George’a Michaela, wypada całkiem nieźle. Zaś kolejne „You Owe Me” i „Tempted” – bardzo podobne do siebie niestety nużą przeciętnością, a w głosie Gahana słychać brak zaangażowania. Nieco lepiej wokalnie jest w „All Of This And Nothing”, aczkolwiek – co zaskakujące – rytmiczny podkład... usypia. Na tym tle wyjątkowo udanie brzmi (i piszę to bez ironii) smutny „One Thing”. Okazuje się, że fortepian i partie smyczkowe potrafią stworzyć taki klimat, w którym głos Dave’a wypada najlepiej na całej płycie. W „Don't Cry” z kolei znów słychać, jakby wokalista się męczył, co niestety mocno odbija się na jakości tego okołobluesowego utworu. Ciągnący się jak smoła „Lately” zapada w pamięć głównie z powodu nieustannie powtarzanego przez Gahana tytułu w różnych konfiguracjach werbalnych. Płytę wieńczą zaś ponury i mrukliwy „The Last Time” oraz – w obliczu reszty materiału – wtórny „My Sun”.

Czy taka płyta potrzebna była Dave’owi Gahanowi? Być może. Efekt jednak nie powala. „Angels & Ghosts” nie brakuje co prawda swoistej spójności, ale zawartość muzyczna jest niestety mało frapująca. Pozostaje czekać na nowe dokonania Depeche Mode, a według słów wokalisty – już w grudniu ma się spotkać z Martinem Gorem, by rozpocząć pracę nad nowym albumem grupy.

Autor: Maciej Majewski

Pokrewne wątki:

Kenny Wayne Shepherd Band wyda nowy album

2019-05-24

Nowy album Kenny Wayne Shepherda zatytułowany „The Traveler” ujrzy światło dzienne 31 maja.

Czytaj więcej...

Garaż w Leeds po raz pierwszy na CD

2019-05-24

Po raz pierwszy na CD ukazał się materiał legendarnej śląskiej grupy zimnofalowej Garaż w Leeds.

Czytaj więcej...

Zobacz koncertowy klip Meli Koteluk

2019-05-24

Mela Koteluk opublikowała klip zarejestrowany podczas trasy koncertowej promującej album "Migawka".

Czytaj więcej...

Skalpel Big Band zapowiada kolejne koncerty

2019-05-24

Skalpel Big Band ogłosił cztery nowe daty koncertów. Pierwszy z nich już 19 lipca w Sopocie, pozostałe zaplanowano na jesień.

Czytaj więcej...

Pile na dwóch koncertach w Polsce

2019-05-23

Pile czyli indie-rockowy amerykański zespół sympatyzujący z Sonic Youth wróci do Polski na 2 koncerty.

Czytaj więcej...

Dawid Podsiadło pokazał "Trofea"

2019-05-23

Dawid Podsiadło obchodzi dziś 26 urodziny i z tej okazji opublikował klip do piosenki "Trofea".

Czytaj więcej...

"The Rewind Tour in Poland" w Warszawie w listopadzie

2019-05-23

16 listopada w warszawskim Torwarze zagrają Aqua, Snap! i Technotronic.

Czytaj więcej...

tęskno prezentuje nowy singel i zapowiada letnie tournee

2019-05-23

Duet tęskno wyruszy w letnią trasę koncertową. Zespół zagości na scenach wielu festiwali, nie tylko w Polsce, ale również za granicą. W trakcie występów na żywo tęskno zaprezentuje, oprócz utworów z debiutanckiego krążka „Mi”, również nowy singiel „Bzdury”.

Czytaj więcej...

Opeth zdradził szczegóły nowego albumu

2019-05-23

Gwiazda warszawskiego festiwalu PROG IN PARK III - grupa Opeth, ujawniła nowe informacje dotyczące swojego trzynastego albumu.

Czytaj więcej...

Dawid Ogrodnik jako Mieczysław Kosz

2019-05-22

„Ikar. Legenda Mietka Kosza” to filmowa biografia geniusza fortepianu, niesamowitego jazzmana, który zmarł tragicznie w wieku 29 lat. Tytuł pojawi się w kinach 18 października.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania