Newsy muzyczne

Recenzja: Dawid Podsiadło -

Dawid Podsiadło chyba jako jeden z nielicznych polskich wokalistów młodego pokolenia, nie musiał wyciągać wniosków po udanym debiucie. Po prostu nagrał drugą, znakomitą płytę.

Zwycięskiego składu się nie zmienia, a zatem ponownie za stronę muzyczno-producecnką na „Annoyance And Disappointment” po częsci odpowiada Bogdan Kondracki, a stronę tekstową wsparła Karolina Kozak. Resztę materiału powstała z muzykami z zespołu, z którym Dawid gra koncerty. Różnica pomiędzy debiutanckim „Comfort And Happiness” jest przede wszystkim w nastroju. O ile poprzednik był dość smutną, nostalgiczną albumem, o tyle w przypadku „Annoyance And Disappointment” mamy do czynienia z muzyką wręcz radosną. Pierwszym tego typu przykładem jest utwór „Pastempomat”. Rytmiczny i żywiołowy podkład dał pole do popisu i... ośmielenia wokalisty. Innym przykładem jest osadzony w stylu retro, singlowy „W Dobrą Stronę”. Zaś najlepszym reprezentantem tego nurtu na płycie jest kapitalna „Bela”. Ta lekko senna, leniwa piosenka jest jednym z najprzyjemniejszych momentów płyty. Drugą grupę na płycie reprezentują utwory bardziej eksperymentalne jak nieco raconteursowy „Byrd”, mglisty „Eight”, trafnie zatytułowany „Son Of Analog” oraz eligijno-oniryczny „Four Sticks”.

„Annoyance And Disappointment” to jednocześnie płyta przebojowa i muzycznie ambitna. Zastanawiam się tylko, czy w przyszłości Dawid Podsiadło pozwoli sobie na jeszcze większą dawkę eksperymentów, bowiem nowa płyta niepostrzeżenie prowadzi go ku dość interesującym muzycznie i wokalnie rejonom.

Autor: Maciej Majewski

Pokrewne wątki:

The Rookles wydadzą drugi album

2020-07-04

13 lipca do sklepów trafi nowy album otwockiej grupy The Rookles zatytułowany "Draw The Line".

Czytaj więcej...

Marszałek po raz trzeci

2020-07-04

Marszałek (wcześniej wątpliwie znany jako Pizdudski) skrócił nazwę i rozwinął formę. Ukazała się jego nowa płyta zatytułowana "III".

Czytaj więcej...

Przed czym ucieka Artur Rojek?

2020-07-04

“A miało być jak we śnie”, trzeci singiel z albumu artysty zatytułowanego „Kundel”, który miał swoją premierę w marcu tego roku. W nowym singlu pojawia się gość specjalny – Taco Hemingway.

Czytaj więcej...

Matt Dusk na letnim wietrze

2020-07-04

Matt Dusk prezentuje drugi singiel z nadchodzącej płyty i zaprasza na koncert live, który odbędzie się w najbliższą niedzielę o 20:00.

Czytaj więcej...

David Gilmour powrócił z nowym singlem

2020-07-03

"Yes, I have ghosts" to pierwszy nowy singiel Davida Gilmoura od pięciu lat. Inspiracją dla tego utworu, w którym wystąpiła jego córka Romany była nowa powieść Polly Samson "A Theatre for Dreamers".

Czytaj więcej...

Na Tak wciąż żyje

2020-07-03

Grupa Na Tak zaprezentowała klip do utworu "Sprawdź czy żyję"

Czytaj więcej...

Poezja Baczyńskiego zabrzmi w rocznicę powstania

2020-07-03

Z okazji obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało wyjątkowe wydarzenie muzyczne – album „Astronomia poety. Baczyński” z piosenkami na podstawie wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, w wykonaniu Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik.

Czytaj więcej...

Muniek Staszczyk z czwartym singlem z "Syna Miasta"

2020-07-03

„Bo życie jest…” to czwarty singiel z mającego status Złotej Płyty albumu "Syn Miasta" Muńka Staszczyka, wydanego w październiku 2019 roku.

Czytaj więcej...

Bluszcz znowu zakwitnie

2020-07-02

Formacja Bluszcz powraca z nowym singlem. „Mars Volta” to pierwszy utwór zwiastujący trzeci krążek zespołu.

Czytaj więcej...

Requiem Records przypomni Ziemię Mindel Würm

2020-07-02

Latem tego roku do sprzedaży trafi album zapomnianego już trójmiejskiego duetu Ziemia Mindel Würm.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania