Newsy muzyczne

Recenzja: Dawid Podsiadło -

Dawid Podsiadło chyba jako jeden z nielicznych polskich wokalistów młodego pokolenia, nie musiał wyciągać wniosków po udanym debiucie. Po prostu nagrał drugą, znakomitą płytę.

Zwycięskiego składu się nie zmienia, a zatem ponownie za stronę muzyczno-producecnką na „Annoyance And Disappointment” po częsci odpowiada Bogdan Kondracki, a stronę tekstową wsparła Karolina Kozak. Resztę materiału powstała z muzykami z zespołu, z którym Dawid gra koncerty. Różnica pomiędzy debiutanckim „Comfort And Happiness” jest przede wszystkim w nastroju. O ile poprzednik był dość smutną, nostalgiczną albumem, o tyle w przypadku „Annoyance And Disappointment” mamy do czynienia z muzyką wręcz radosną. Pierwszym tego typu przykładem jest utwór „Pastempomat”. Rytmiczny i żywiołowy podkład dał pole do popisu i... ośmielenia wokalisty. Innym przykładem jest osadzony w stylu retro, singlowy „W Dobrą Stronę”. Zaś najlepszym reprezentantem tego nurtu na płycie jest kapitalna „Bela”. Ta lekko senna, leniwa piosenka jest jednym z najprzyjemniejszych momentów płyty. Drugą grupę na płycie reprezentują utwory bardziej eksperymentalne jak nieco raconteursowy „Byrd”, mglisty „Eight”, trafnie zatytułowany „Son Of Analog” oraz eligijno-oniryczny „Four Sticks”.

„Annoyance And Disappointment” to jednocześnie płyta przebojowa i muzycznie ambitna. Zastanawiam się tylko, czy w przyszłości Dawid Podsiadło pozwoli sobie na jeszcze większą dawkę eksperymentów, bowiem nowa płyta niepostrzeżenie prowadzi go ku dość interesującym muzycznie i wokalnie rejonom.

Autor: Maciej Majewski

Pokrewne wątki:

Kris Barras Band na dwóch koncertach w Polsce

2019-01-23

Zespół Krisa Barrasa wystąpi 10 kwietnia w warszawskim klubie Proxima oraz 11 kwietnia w krakowskim Kwadracie.

Czytaj więcej...

Sophii "Kocha Ten Stan"

2019-01-23

“Kocham ten stan” to pierwszy solowy singiel z nadchodzącej debiutanckiej EPki Sofii “Solo EP”.

Czytaj więcej...

Ruszyła przedsprzedaż nowej płyty O.S.T.R.

2019-01-23

22 lutego ukaże się nowy album O.S.T.R. zatytułowany "Instrukcja Obsługi Świrów". Wczoraj ruszyła przedsprzedaż płyty.

Czytaj więcej...

Still Corners zagra w Poznaniu

2019-01-23

Still Corners czyli synth popowa rewelacja ze stajni Wrecking Light Records i Sub Pop po raz pierwszy wystąpi na jedynym koncercie w Polsce.

Czytaj więcej...

Apparat zapowiada nowy album

2019-01-22

APPARAT, aka Sascha Ring, ogłosił szczegóły nowego krążka. „LP5” ukaże się 22 marca nakładem Mute.

Czytaj więcej...

"Schiza" Agnieszki Chylińskiej

2019-01-22

Drugi singiel i teledysk z albumu "Pink Punk".

Czytaj więcej...

Bryan Adams wystąpi w Gdańsku

2019-01-22

21 czerwca w trójmiejskiej Ergo Arenie odbędzie się jedyny polski koncert Bryana Adamsa promujący jego nowy album "Shine A Light".

Czytaj więcej...

Nitzer Ebb: „Body of Work" po raz pierwszy na winylu

2019-01-21

„Body of Work” to tytuł kompilacji Nitzer Ebb, która pierwotnie miała swoją premierę w 2006 r. 8 marca po raz pierwszy ukaże się w limitowanej edycji na winylu (4LP).

Czytaj więcej...

Perfect Son z nowym singlem na wiosennym tournee

2019-01-21

"Lust" to tytuł drugiego singla, który zwiastuje debiutancki krążek Perfect Son "Cast".

Czytaj więcej...

Uriah Heep puka do twych drzwi

2019-01-21

Grupa Uriah Heep, która za miesiąc przyjedzie na trasę do Polski, zaprezentowała nowy teledysk do utworu "Knocking At My Door".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania