Newsy muzyczne

Relacja: Foo Fighters w Krakowie

Fani Foo Fighters czekali na wizytę swoich idoli 19 lat. Warto było. Wczorajszy wieczór w krakowskiej „Tauron Arenie” zapamiętają długo.

Zanim jednak na scenie pojawił się Dave Grohl i jego koledzy, prym wiódł Trombone Shorty & Orleans Avenue. Troy Andrews ze swoim zespołem zagrał energetyczną mieszankę rocka, podszytą partiami sekcji dętej. Sam na zmianę grał na trąbce i puzonie, a nawet tańczył. Zespół idealnie sprawdził się jako bardzo dobry rozgrzewacz. Panowie z Foo Fighters pojawili się krótko po 20:30 i rozpoczęli od mocnych, energetycznych „Everlong” i „Monkey Wrench”. Przy kolejnym „Learn To Fly” publiczność w stronę sceny zaczęła puszczać papierowe samolociki. To był dość zabawny widok. „Something From Nothing” podkręcił atmosferę, którą następnie rozsadził jeden z największych przebojów zespołu, czyli „The Pretender”. Tauron Arena prawie eksplodowała. Kolejny „Big Me” Dave Grohl zadedykował ekipie trasy, która wykonała specjalny tron dla niego, po tym jak złamał nogę podczas czerwcowego koncertu w Szwecji. Lider zespołu cały koncert zagrał siedząc właśnie na tym tronie i przyznał, że mamy szczęście, bowiem widzimy go po raz ostatni na trasie. Na widowni zaś rozświetliły się tysiące latarek z telefonów komórkowych. Następne utwory „Congregation” i „Walk” ponownie rozpędziły maszynę, po czym przyszła kolej na przedstawienie członków zespołu. Każdy z członków zagrał fragment jakiegoś znanego utworu. I tak usłyszeliśmy m.in. „Eruption” Van Halen, “You Really Got Me” The Kinks, “Close To The Edge” Yes, czy “Detroit Rock City” z repertuaru Kiss. Dave zażartował przy tym, że Foo Fighters potrafią zagrać minutę każdego rockowego hitu. Potem usłyszeliśmy „Cold Day In The Sun”, a następnie zespół ponownie skutecznie porwał publiczność, wykonując energetyczne „My Hero”. Ten poziom utrzymały także „Times Like These” i „Breakout”. Nieco mniej przekonująco wypadły natomiast „Arlandria”, czy „White Limo”. Tej części dopełniła łagodniejsza wersja „Skin & Bones” z partią akordeonu Ramiego Jaffee. Resztę setu stanowiły znakomicie zagrane „All My Life”, „These Days” i „This Is Call”, zapowiedziany przez Dave’a jako pierwszy zagrany kiedykolwiek wspólnie z zespołem. Na finał zaś fragment „In the Flesh” z repertuaru Pink Floyd, podczas wykonywania którego perkusista Taylor Hawkins złamał jeden ze swoich talerzy oraz wspaniały „Best Of You”. Dave wspomniał także koncert sprzed 19 lat w Sopocie, kiedy to przed nimi grał dużo lepszy w mniemaniu Grohla polski zespół. Z opisu wynikało, że muzykowi chodzi o Acid Drinkers.

Dla fanów Foo Fighters, w tym dla niżej podpisanego, ten koncert był spełnieniem marzeń. Zdumiewa energia, jaką Dave Grohl zostawia na scenie. Patrząc jak macha głową, gra na gitarze i energicznie śpiewa, miało się wrażenie, że za chwilę wystrzeli w kosmos. Panowie udowodnili też, że koncertowo są obecnie jedną z najbardziej energetycznych grup na świecie, pozbawioną przy tym zwyczajowej pozerki i gwiazdorstwa.

Autor: Maciej Majewski

Pokrewne wątki:

Budka Suflera i Felicjan Andrzejczak w 'Maskach'

2021-03-04

"Maski" to trzeci utwór, który pochodzi z najnowszej płyty Budki Suflera & Felicjana Andrzejczaka „10 lat samotności”.

Czytaj więcej...

Whispering Sons z dwoma nowymi singlami

2021-03-04

Belgijska gwiazda post-punka wydała dwie kolejne zapowiedzi nowego drugiego albumu, który ukaże się 18 czerwca.

Czytaj więcej...

Dorota i Henryk Miśkiewiczowie zapowiadają 'Naszą Miłość'

2021-03-04

Album "Nasza Miłość" to pierwszy, wspólny projekt ojca i córki, saksofonisty i wokalistki jazzowej. Nieprzypadkowo ukazuje się on w roku 70. urodzin Henryka Miśkiewicza…

Czytaj więcej...

Van Morrison zapowiada nową płytę

2021-03-03

Van Morrison zapowiada swój 42 krążek album. „Latest Record Project: Volume 1” ukaże się 7 maja i będzie to jego najbardziej dynamiczna płyta od lat.

Czytaj więcej...

Dystopijny świat Brodki

2021-03-03

Do sieci trafił właśnie teledysk do pierwszego singla zatytułowanego „Game Change” z nadchodzącego autorskiego albumu Brodki.

Czytaj więcej...

'Zaplątana' Hey J

2021-03-03

„Zaplątani” to drugi po „Na Nowo” singel zwiastujący nową ep-kę Hey J „Na Nowo”. Premiera płyty jest zapowiedziana na 8 marca.

Czytaj więcej...

Max Bravura zaprezentował 'Myśliwych'

2021-03-03

Niespełna miesiąc po premierze albumu „Too Bravura” Max Bravura prezentuje teledysk do singla „Myśliwi’. To kolejna okazja by przenieść się w unikalny świat Maćka Wachowiaka i jego współpracowników.

Czytaj więcej...

Sonar wyda 'S3'

2021-03-02

Nowa płyta duetu Sonar zatytułowana "S3" ukaże się 23 kwietnia.

Czytaj więcej...

Klaudia Szafrańska robi 'Intro'

2021-03-02

Wokalistka grupy xxanaxx zapowiada solową płytę.

Czytaj więcej...

Jaromir Nohavica na Międzynarodowy Dzień Kobiet

2021-03-02

Bard z Ostrawy przygotował niespodziankę dla miłośniczek swojej twórczości.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania