Newsy muzyczne

The Vintage Caravan na dwóch koncertach w Polsce

Islandzka formacja wykonująca elektryzującą mieszankę psychodeliczno-rockowego klimatu, hardrockowego brzmienia i blues rockowych melodii zagra 5.03.2016 w krakowskim Zaścianku oraz 06.03.2016 w warszawskiej Hydrozagadce. The Vintage Caravan wspierać będzie szwedzcy spadkobiercy Thin Lizzy – Dead Lord.

THE VINTAGE CARAVAN (Islandia) rock psychodeliczny, hard rock, blues rock:
Pochodzą z małej mieściny Álftanes koło Reykjaviku. Jest ich trzech – Óskar Logi (gitara, wokal), Alexander Örn (gitara basowa, wokal) i Stefán Ari (perkusja). Muzykować zaczęli w 2009 roku, będąc zakochanymi w rocku z przełomu lat 60. i 70. XX wieku, hard rocku, a także połączeniu rocka i bluesa. The Vintage Caravan nie tylko grają w takim stylu, jakby teleportowano ich do współczesności sprzed ponad 45 lat, lecz również brzmią jak kapele z tamtych czasów. Zanim wzięli się zarejestrowanie muzyki, szlifowali kompozycje na próbach. Dzięki temu, gdy wystartowali fonograficznie w 2011 roku imiennym debiutem, z miejsca zwrócili na siebie uwagę. Także wytwórni. W swe sidła złapała Islandczyków Nuclear Blast i z jej logo ukazał się drugi studyjny materiał, „Voyage”. The Vintage Caravan umocnili nim swoją pozycję, jako zespołu, który świetnie odświeża rockową klasykę.
O kolejny szczebel wyżej Islandczycy wspięli się po albumie numer trzy, którym jest wydany w maju 2015 roku „Arrival”, promowany przez przezabawny klip do singla „Crazy Horses”. To, że jest się z kraju, w którym dominuje chłód, nie znaczy, że nie można mieć poczucia humoru i być wyluzowanym na maksa, prawda? Na koncertach The Vintage Caravan także umieją rozbawić. Kolejny dobry powód, aby ich zobaczyć na żywo.
Sprawdź, jeśli lubisz: Graveyard, Blues Pills, Witchcraft, Spiritual Beggars, Grateful Dead…

DEAD LORD (Szwecja) old school hard rock:

Hakim Krim to postać ciekawa. Świetnie śpiewa rocka i wspaniale gra na gitarze, choć korzenie jego rodziny są w tej części świata, gdzie taka muzyka nie ma się najlepiej, mówiąc delikatnie. Hakim jednak chował się w innej cywilizacji, rocka i hard rocka nie tylko pokochał miłością bezkresną, lecz również nauczył się go wspaniale grać. W 2012 roku namówił do wspólnego grania kilku kumpli – Olle Hedenstroma (gitara), Tobiasa Lindkvista (gitara basowa; później zastąpił go Martin Nordin) i Adama Lindmarka (perkusja), i tak narodził się Dead Lord. Zespół z szeroko pojętego nurtu retro rocka, mający jednak w sobie ten magiczny pierwiastek, który powoduje, że z rzeszy istniejących grup, zwracamy uwagę akurat na tę konkretną. Hakim czasu marnować nie lubi, więc w 2013 roku był już na rynku debiutancki album Dead Lord, „Goodbye Repentance”. Potencjał kapeli najszybciej dostrzegli włodarze Century Media, podsunęli Szwedom do podpisania kontrakt, a ci skwapliwie podpis złożyli.
Pierwszy efekt współpracy Dead Lord i niemieckiej wytwórni to wychwalany pod niebiosa, nie bez kozery, album „Heads Held High” z 2015 roku, nagrany w całości analogowo. To doskonały upgrade pomysłów z jedynki. Wspaniała praca gitar, cieszących uszy cudnymi solówkami unisono oraz kapitalnymi riffami, bardzo naturalnie brzmiąca sekcja rytmiczna, no i ten charakterystyczny wokal Hakima Krima, chwilami niemal łudząco podobny do niezapomnianego Phila Lynotta. Wpływów Thin Lizzy jest u Dead Lord najwięcej, lecz słychać także Deep Purple, trochę AC/DC, Bad Company i Led Zeppelin. Miód na uszy dla kochających gitarowego rocka i hard rocka starej szkoły.
Sprawdź, jeśli lubisz: Thin Lizzy, Led Zeppelin, Deep Purple ...

Kto zagra:
THE VINTAGE CARAVAN (Islandia) rock psychodeliczny, hard rock, blues rock
+
Dead Lord (Szwecja) old school hard rock
Support

Kiedy: 5 (sobota) marca 2016
Gdzie: Kraków @ Rotunda, ul. Oleandry 1
Bilety: 70 zł – przedsprzedaż, 80 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 6 (sobota) marca 2016
Gdzie: Warszawa@ Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety: 40 zł – przedsprzedaż, 50 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Pokrewne wątki:

Daria Zawiałow w "Helsinkach"

2018-12-12

Daria Zawiałow zdradził tytuł płyty i ogłosiła wiosenną trasę koncertową.

Czytaj więcej...

Halestorm wróci do Warszawy

2018-12-12

Amerykańska hardrockowa grupa Halestorm zaprezentuje się 24 czerwca w warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Kolejne gwiazdy na Mystic Festival 2019

2018-12-12

Do składu krakowskiej imprezy dołączyli: In Flames, Soulfly, Possessed i Hatebreed.

Czytaj więcej...

Aesthetic Perfection zagra w Warszawie

2018-12-12

Amerykańska grupa Aesthetic Perfection (futurepop, aggrotech, electro-industrial) na pierwszym klubowym koncercie w Polsce.

Czytaj więcej...

Nowa kompozycja od Believe

2018-12-11

Nasza prog-rockowa gwiazda grupa Believe zaprezentowała teledysk do nowej piosenki zatytułowanej "Save Me".

Czytaj więcej...

Tempers na trzech koncertach w Polsce

2018-12-11

Amerykańska grupa Tempers grająca w klimatach cold wave/synthpop przyjedzie w lutym na trzy koncerty do naszego kraju.

Czytaj więcej...

Oskar Cenkier zaprasza do "Bastionu"

2018-12-11

"Bastion" to drugi album w dyskografii mieszkającego w Krakowie pianisty Oskara Cenkiera.

Czytaj więcej...

Tulia wystąpi podczas meczu NBA

2018-12-10

Zespół Tulia z inicjatywy Marcina Gortata - POLISH NBA STAR oraz na zaproszenie NBA, jak również zespołu Los Angeles Clippers, w którego barwach gra polski koszykarz, wystąpi dwukrotnie podczas meczu LA Clippers vs. Orlando Magic.

Czytaj więcej...

Monster Truck wróci do Warszawy

2018-12-10

Kanadyjska formacja Monster Truck zagra 14 maja w warszawskiej Hydrozagadce.

Czytaj więcej...

Xiu Xiu wróci do Polski

2018-12-10

Projekt multi-intrumentalisty Jamiego Stewarta wystąpi 7 marca w warszawskim Pogłosie oraz 8 marca w krakowskim Re.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania