Newsy muzyczne

Recenzja: Anthrax - "For All Kings"

Grupa Anthrax wydała swój jedenasty album studyjny zatytułowany "For All Kings". Przedstawiamy naszą recenzję tego wydawnictwa.

Każdy może być królem, panem swojego życia i dążyć do doskonałości, szanując innych i biorąc odpowiedzialność za swoje czyny – tak tytuł jedenastej płyty grupy Anthrax tłumaczy jej gitarzysta-pozytywista, Scott Ian. Szkoda, że na tym godzinnym albumie, zespołowi nie udało się utrzymać równowagi pomiędzy utworami lepszymi i słabszymi.

Pracę nad płytą panowie z Anthrax rozpoczęli jeszcze w 2013 roku. Trudno powiedzieć, czy od tego czasu materiał się zwyczajnie trochę nie zestarzał. Początek brzmi obiecująco - marszowe intro w postaci "Impaled" dość płynnie przechodzi w zgrabnie jadący „You Gotta Believe”, z niezłą balladową wstawką i kapitalnym solem nowego wiosłowego zespołu, Jona Donaisa. Tylko, czy wykrzykujący słowa refrenu Joey Belladonna jest wystarczająco przekonujący? Mam pewne wątpliwości. Nie rozwiewa ich także średni (w tempie i w wydźwięku) „Monster At The End”. Dopiero utwór tytułowy wreszcie powiewa konkretniejszą thrashmetalową jazdą (kolejne pyszne solo na gitarze). Singlowe „Breathing Lightning” przepełnione nadzieją i wręcz delikatnością, to z kolei najjaśniejszy (a jakże!) moment płyty (zanosi się na koncertowy pewniak?). Po nim dla odmiany wjeżdża bodaj najcięższy na krążku „Suzerain”. Belladonna tym razem przekonuje, że nic się nie kończy i wychodzi mu to nieco lepiej, niż wcześniej. Natomiast „Evil Twin” to jeden z ważniejszych utworów na „For All Kings”. Zainspirowany m.in. ubiegłoroczną strzelaniną w redakcji francuskiego pisma „Charlie Hebdo”, podejmuje temat bezsensownego wymierzania sprawiedliwości wobec niewinnych ludzi. Z kolei „kołysankowy” początek „Blood Eagle Wings” to zmyłka wobec mocniejszej reszty utworu, okraszonej kolejnym świetnymi solami Donaisa. „Defend/Avenge” to zdecydowanie najlepszy utwór na płycie. Ciekawie narastający, przechodzi w udaną, groove’ującą jazdę z nieco połamanym rytmem. „All Of Them Thieves” stara się podtrzymać ogień przede wszystkim za sprawą gęstego brzmienia perkusji Charliego Benante. Utwór niestety gubi średnie tempo. Trochę próbuje go ratować znakomita thrashowa wstawka w drugiej części. Niewiele to jednak daje, bo numer wraca pod koniec na wątpliwe średnie tory. „This Battle Chose Us” brzmi niestety jak wypełniacz. Całość wieńczy natomiast obłędny „Zero Tolerance”, podejmujący tematykę rasizmu i tolerancji międzynarodowej.

Gdyby entuzjazm i energia koncertowa zespołu przełożyła się na jakość pomysłów na płytę – mielibyśmy do czynienia z prawdziwą petardą. „For All Kings” jest niestety mocno średnią płytą, a chwilami wręcz nudną.

Autor: Maciej Majewski

Pokrewne wątki:

Nowy zespół Rachel Goswell ze Slowdive

2019-04-19

Label Bella Union prezentuje The Soft Cavalry - nowy projekt małżeństwa Steve Clarke i Rachel Goswell ze Slowdive. Album zatytułowany "The Soft Cavalry" ukaże się 5 lipca.

Czytaj więcej...

Code Orange zagra w Warszawie

2019-04-19

14 czerwca w warszawskich Hybrydach zagra amerykańska grupa Code Orange.

Czytaj więcej...

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Polsko-francuskie The Blind Suns na trasie po Polsce

2019-04-17

Polsko-francuskie trio The Blind Suns dowodzone przez zamieszkałą we Francji Dorotę Kuszewską, zaprezentuje się podczas tzw. francuskiego showcase’u w ramach festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu, a poza tym wystąpi w kilku innych największych miastach Polski.

Czytaj więcej...

Post-punkowa baṣnia wydała debiutancki album

2019-04-17

Ukazała się debiutancka płyta warszawskiego projektu baṣnia zatytułowana “No Falling Stars And No Wishes”.

Czytaj więcej...

Terrfic Sunday w "Amoku"

2019-04-17

Po roku milczenia Terrific Sunday prezentują nowy polskojęzyczny singel.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania