Newsy muzyczne

Laibach za 2 dni w Katowicach

Słoweńcy po raz kolejny wracają do Polski i to w ważnym roku, bo już 35. od początku swej działalności scenicznej. Zagrają już za 2 dni, 20 kwietnia w katowickim Mega Clubie.

Laibach w swojej twórczości często sięga do motywów wykorzystywanych w marszach wojskowych, symboli totalitarnych, stylizując podobnie swój wizerunek, czego celem jest podkreślenie zagrożeń związanych z totalitaryzmem. Okładki ich płyt czy też ilustracje scenografii podczas koncertów często zdobią przerobione symbole religijne i totalitarne, związane ze sobą w specyficzny sposób, jak np. Matka Boska z Leninem na rękach, czy sylwetka Chrystusa na tle czarnego krzyża, jakiego używało niemieckie wojsko w trakcie drugiej wojny światowej. Jak deklarują członkowie zespołu, symbole i treści ich utworów wymierzone są przeciwko symbolom totalitarnym, a ich rodowód jest bliższy punka czy nowej fali, niż innych trendów kulturowych. 

Część utworów, a nawet całych płyt tego zespołu to swoisty performance, bazujący na przeróbkach najbardziej znanych zespołów światowych, takich jak The Beatles, Queen, Europe czy Rolling Stones. Są mistrzami kontrowersji, a swój ostatni album "Spectre" komentują w następujący sposób: "Laibach, który zawsze sprawiał kontrowersyjne wrażenie czy też wrażenie kontrowersji, zwłaszcza na polu orientacji politycznej, zajmuje teraz wyraźne stanowisko w politycznym spektrum i nieodwracalnie porzuca swoją neutralność." Już w najbliższą środę, w Katowicach nie zabraknie oczywiście utworów z płyty "Spectre", ale także starszych kompozycji, jak "Now You Will Pay" czy "The Great Divide".

***
The Sound of Music Tour'16
LAIBACH
20:04 Mega Club / Katowice
Bilety:
75 zł - KOLEKCJONERSKIE http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,346.html
85 zł - Biletomat.pl, Eventim, Ticketpro, Ebilet, Sklep ALL, Mega Club
95 zł - w dniu koncertu

Pokrewne wątki:

Powstaje film dokumentalny o The Cure

2019-04-22

Długoletni współpracownik grupy The Cure, reżyser Tim Pope, potwierdził, że powstaje nowy film dokumentalny o zespole kierowanym przez Roberta Smitha.

Czytaj więcej...

Muniek w hip-hopowym klasyku

2019-04-20

Muniek Staszczyk w nowej wersji „Co to za miejsce?” donGURALesko.

Czytaj więcej...

Bitamina "Odnajdzie Raj"

2019-04-20

Zapraszamy do zapoznania się z trzecim singlem zapowiadającym płytę "Kwiaty i korzenie" Bitaminy, którego premiera będzie miała miejsce w Wielki Piątek.

Czytaj więcej...

Nowy zespół Rachel Goswell ze Slowdive

2019-04-19

Label Bella Union prezentuje The Soft Cavalry - nowy projekt małżeństwa Steve Clarke i Rachel Goswell ze Slowdive. Album zatytułowany "The Soft Cavalry" ukaże się 5 lipca.

Czytaj więcej...

Code Orange zagra w Warszawie

2019-04-19

14 czerwca w warszawskich Hybrydach zagra amerykańska grupa Code Orange.

Czytaj więcej...

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania