Newsy muzyczne

Warsaw Dark Electro Festival II dziś w Warszawie

Dziś w warszawskim klubie Progresja odbędzie się druga edycja cyklicznej imprezy Warsaw Dark Electro Festival. Gwiazdą imprezy będzie brytyjska grupa VNV Nation.

15:00 wejście / doors
15:45-16:15 Head-less (30 min.)
16:30-17:10 Chrom (40 min.)
17:25-18:10 Beborn Beton (45 min.)
18:25-19:10 Decoded Feedback (45 min.)
19:30-20:20 Solitary Experiments (50 min.)
20:40-21:40 Neuroticfish (60 min.)
22:05-00:15 VNV Nation (c.a.130 min.)
00:20-.... after-party

VNV Nation
(Compendium Show 1995-2015 setlist)

od wielu lat jeden z największych i najbardziej popularnych zespołów z kręgu niezależnej muzyki elektronicznej w Europie i na świecie.
Brytyjska formacja, której twórczość jest połączeniem nurtów futurepop, synthpop, techno oraz trance z elementami muzyki klasycznej. Ten oryginalny miks brzmieniowy właściwie od samego początku był głównym znakiem rozpoznawczym VNV Nation. Niemały wpływ na to ma również lekko zachrypnięty, oryginalny głos lidera i głównego kompozyta projektu - Ronana Harrisa (rodowitego Irlandczyka z Dublina). Drugim, stałym członkiem formacji jest Marc Jackson (Londyn), który podczas koncertów gra na perkusji elektronicznej. Podczas występów VNV są wspierani również przez 2 dodatkowe osoby obsługujące klawisze i komputery.
Skrót VNV oznacza Victory, not Vengeance (ang. zwycięstwo, nie zemsta). Ronan tłumaczy to motto jako próbę przekazania, iż człowiek powinien dążyć do nowych osiągnięć, zamiast pogrążać się w gorzkim żalu. VNV Nation porusza sprawy kulturowe, religijne, polityczne bądź uczuciowe. Nierzadko kluczem do zrozumienia przekazów zawartych w tekstach Ronana Harrisa jest fakt, iż jest on człowiekiem bardzo uduchowionym, nie narzuca jednak odbiorcom żadnego sposobu myślenia.
Przełomem w karierze formacji było wydanie albumu "Empires" w 1999, który przez 7 tygodni zajmował 1-sze miejsce na niemieckiej liście DAC z najlepszymi albumami muzyki niezależnej. Następne płyty "Futureperfect" (2002), "Matter + Form" (2005) oraz "Judgement" (2007) ugruntowały pozycję zespołu na rynku i wsród fanów. Od tamtej pory VNV regularnie zapełniają największe kluby i hale koncertowe w całej Europie (głównie w Niemczech) oraz są headlinerem największych europejskich festiwali muzyki niezależnej i alternatywnej. Formacja już rozpoczęła prace nad nowym materiałem, który ujrzy światło dzienne w 2016.
Melancholia i melodia, mocny beat, trans oraz pozytywne przesłanie, to wszystko składa się na magię muzyki jaką od wielu lat obdarza swoich wielbicieli Ronan i jego VNV Nation.
Czym zaskoczą nas tym razem? Przekonamy się już na wiosnę 2016 podczas naszego festiwalu.

Popularne utwory: "Solitary", Joy", "Standing", Legion", "Darkangel", "Beloved", "Epicentre", "Perpetual", "Chrome", "Further", "Illusion", "The Farthest Star", "Nemesis", "Sentinel", "Tomorrow Never Comes", "Nova", "Space & Time", "Control", "Retaliate", "Primary".
Albumy studyjne:
"Advance and Follow" (1995), "Praise the Fallen" (1998), "Empires" (1999), "Futureperfect" (2002), "Matter + Form" (2005), "Judgement" (2007), "Of Faith, Power and Glory" (2009), "Automatic" (2011), "Transnational" (2013), "Resonance: Music For Orchestra Vol.1" (2015).

NEUROTICFISH
Industrial, EBM, Synth-Pop, Futurepop
Muzyczny projekt powołany do życia na początku lat 90 jako alter ego Sashy Mario Kleina (muzyka, słowa, wokal, produkcja / Bochum, Niemcy). Zainspirowany takimi formacjami jak Skinny Puppy, Nine Inch Nails oraz Depeche Mode, Neuroticfish rozpoczął swoje muzyczne eksperymenty bazując na miksie muzyki industrial, EBM oraz synth-pop aby finalnie wykreować nową markę muzyki elektronicznej. Stworzyli jak to sami określili "Music For A Paranormal Life“ - koncept muzyczno-brzmieniowy, w ramach którego możemy obserwować życie poza ramami wszelkiej normalności. Pomysł muzyczny, który ma być odzwierciedleniem ludzkiej natury w zakresie niezrównoważenia emocjonalnego, paranoi oraz zależności emocjonalnych. Wykreowali brzmienie bazujące na naiwnych melodiach pop połączonych z harsh industralnymi hałasami i elementami muzyki trance & techno. A to wszystko zalane w sosie EBM a w późniejszym okresie synth-pop i future-pop. Od roku 2003 do projektu dołącza Henning Verlage (klawisze, produkcja). Debiutancki album zatytułowany "No Instruments" ukazuje się w 1999 i z miejsca przykuwa uwagę koneserów niepokojących, transowych ale jednocześnie melodyjnych brzmień elektronicznych. Przełomem okazuje się wydamy w 2005 album "Gelb", z którego pochodzi do tej pory najbardziej rozpoznawalny utwór formacji czyli "Bomb". W roku 2008 ukazuje się niezwykle popularna składanka formacji zatytułowana "A Greater Good", z której pochodzi utwór "Suffocating Right" bardzo popularny wśród fanów muzyki synth-pop. Po prawie 10 latach przerwy wydawniczej w 2015 ukazuje się długo wyczekiwany 4 album studyjny formacji "A Sign of Life", który promowany był singlem "Silence". Płyta została bardzo ciepło przyjęta przez sympatyków formacji. Podczas wiosennego występu w Warszawie formacja z pewnością zaprezentuje swoim wielbicielom wiele klasycznych utworów w tym kilka z ostatniego albumu. Będzie to pierwszy występ Neuroticfish w Polsce.

albumy studyjne:
No Instruments (1999)
Les Chansons Neurotiques (2002)
Gelb (2005)
A Greater Good (History 1998-2008) (Best of) (2008)
A Sign Of Life (2015)

SOLITARY EXPERIMENTS:
jeden z najbardziej popularnych niemieckich zespołów nurtów electro i futurepop.
Założony we Frankfurcie (n/Odrą) w 1994 przez 3 kolegów: Dennisa Schobera (wokal, teksty), Michaela Thielemanna (Keyboards, Programming, Sampling) oraz Stevea Graebera (Keyboards, Programming, Sampling). Dodatkowo podczas występów wspierani są przez Franka Glaßla (live - drums).
Przełomem okazał się wydany w 2005 album "Mind over Matter", dzięki któremu wdarli się na salony muzyki electro w Niemczech i poza granicami swojego kraju. Swoją pozycję wśród wielbicieli elektronicznych dźwięków potwierdzili już następnym albumem "In the Eye of the Beholder" z 2009. Na rok 2016 planowe jest wydanie nowego albumu formacji.

Albumy studyjne:
1999: Final Approach, 2001: Paradox, 2003: Advance Into Unknown, 2005: Mind Over Matter, 2009: In the Eye of the Beholder, 2011: The Great Illusion, 2013: Phenomena.

DECODED FEEDBACK
electro-industrial, dark-wave, aggrotech

Marco Biagiotti - vocals, lyrics, samples, sequences, arrangement, basses and drums.
Yone Dudas - keyboards, sequences, arrangement, samples, basses, drums and lyrics.

Dyskografia (albumy studyjne):
Decoded Feedback - (CS) 1993,
Elektroküte – (CS mini album) 1994,
Overdosing 1996,
Technophoby 1997,
Bio-Vital 1998,
Evolution 1999,
Mechanical Horizon 2000,
Shockwave 2003,
BioMechanic 2004,
Combustion 2005,
Aftermath 2010,
disKonnekt 2012,
Dark Passenger 2016.

BEBORN BETON:
klasycy niemieckiego synthpop po raz pierwszy w Polsce!
wielbiciele De/Vision, Camouflage i oczywiście Depeche Mode nie mogą tego przegapić.
Zespół został założony przez Stefana "Tilla" Tillmanna, Michaela B. Wagnera oraz Stefana Netschio jeszcze w 1989. Debiutancki album "Tybalt" został wydany w 1993 i zawierał najlepsze utwory formacji jakie powstały w trakcie pierwszych 3 lat jej istnienia, które zostały nagrane i wyprodukowane na nowo. Płyta została bardzo dobrze przyjęta na niemieckiej scenie electro. Po zmianie wytwórni w 1996 zespół wydaje swój przełomowy album "Nightfall", dzięki któremu dał się poznać szerszej publiczności w Europie. Pochodzący z niego utwór "Im Innern Einer Frau" narobił sporo zamieszania na scenie klubowej w owym czasie. Przez wiele lat ostatnią, bardzo dobrą płytą studyjną był wydany w 1999 album "Fake". Na całe szczęście formacja po wielu latach przerwy w działalności powróciła w 2015 z nowym, fantastycznym studyjnym dziełem "A Worthy Compensation". Płyta została okrzyknięta przez prasę branżową a także przez samych fanów jednym z najlepszych powrotów i albumów synthpop ostatnich lat! Dzięki doświadczonemu producentowi Olafowi Wollschlägerowi (m.in. MESH, Yello, In Strict Confidence, Seabound) album uzyskał niesamowitą głębię i szlachetność brzmienia. Ale i tak najważniejsze są same kompozycje. Liryczne, melodyjne, przesycone melancholią i lekkim patosem. Od takich utworów jak "Daisy Cutter", "Last Day on Earth" czy "Terribly Wrong" naprawdę trudno się uwolnić. Znawcy brzmień electro i synthpop twierdzą, że tym albumem muzycy BB zbliżyli się do Camouflage i ich ostatnich, wybitnych produkcji studyjnych. Co wydaje się być sporym komplementem.

Popularne utwory: "Another World", "Lost Little Robot"‚ "Im Innern Einer Frau", "Torture", "Daisy Cutter", "Last Day on Earth", "Terribly Wrong".
Albumy studyjne: "Tybalt" 1993, "Concrete Ground" 1994, "Nightfall" 1996, "Truth" 1997, "Fake" 1999, "A Worthy Compensation" 2015.

CHROM (DE)
Elektronik, Futurepop, Synthpop, EBM
Nowi ulubieńcy sceny synth-pop i EBM po raz pierwszy w Polsce!
Fomacja została założona w 2007 przez Christiana Marquisa i Thomasa Wintersa, po tym jak obaj odkryli swoją wspólną miłość dla solidnych, klubowych i melodyjnych brzmień Electro. Nazwa formacji jest kombinacją pierwszych imion obu myzuków (CHRis and tOM.) CHROM to wyjątkowa synteza Synth-Pop, EBM oraz Club-Electro, czyli masywne beaty oraz mocne i ostre dźwięki basowe. A to wszystko wmieszane w ultra-chwytliwe melodie. Debiutancki album "Electroscope" został wydany w 2010 przez Fear Section z dystrybucją poprzez sławetną wytwórnię Out Of Line. Został świetnie przyjęty przez krytyków i fanów. Formacja w tamtym czasie wielokrotnie koncertowała z wielkim powodzeniem m.in. u boku legendarnych Blutengel. W marcu 2012 CHROM wydają swój drugi album "Synthetic Movement" poprzez Out Of Line Music, na którym ugruntowali swój styl i brzmienie czyli fuzję muzyki klubowej z elektronicznym popem z elementami EBM. Formacja ma wielu wielbicieli m.in. w Polsce. Na wiosnę 2016 zapowiadany jest nowy, długo wyczekiwany album stydyjny. Mamy zapewnienie od myzyków, że warszawski festiwal będzie jedną z pierwszych okazji do zaprezentowania nowych utworów publiczności.

Albumy studyjne:
"Electroscope" 2010
"Synthetic Movement" 2012
(new album, yet untitled) 2016

Pokrewne wątki:

Kadebostany zagra w Warszawie

2019-06-24

Szwajcarska grupa Kadebostany, która była jedną z gwiazd warszawskiego Orange Warsaw Festival w 2015 roku, wróci do stolicy na klubowy koncert.

Czytaj więcej...

Sting wróci do Polski

2019-06-24

2 listopada Sting wystąpi w krakowskiej Tauron Arenie.

Czytaj więcej...

Zobacz występ ZAGI z Pawłem Domagałą

2019-06-24

Paweł Domagała gościnnie w utworze Zagi - "Korzeniami". Zobacz występ nagrany w hotelowym pokoju w Sopocie.

Czytaj więcej...

Hocico zapowiada nowy album

2019-06-21

Meksykański duet electro-industrialny Hocico wyda w lipcu nową płytę zatytułowaną "Artificial Extinction".

Czytaj więcej...

Reedycja "Sennych Wędrówek" Klanu

2019-06-21

28 czerwca do sprzedaży trafi reedycja albumu "Senne Wędrówki" grupy Klan, która w tym roku obchodzi 50 rocznicę powstania.

Czytaj więcej...

Scooter wróci do Polski na trzy koncerty

2019-06-21

Po środowym znakomitym występie w warszawskiej hali Torwar grupa Scooter zaanonsowała trzy kolejne koncerty w Polsce, które odbędą się wiosną przyszłego roku.

Czytaj więcej...

Der Weg Einer Freiheit i Downfall Of Gaia dwa razy w Polsce

2019-06-20

Der Weg Einer Freiheit oraz Downfall Of Gaia zagrają w Polsce dwukrotnie: 10 września, w warszawskim klubie Pogłos oraz 17 września 2019, we wrocławskim DK Luksus.

Czytaj więcej...

JoBee Project przedstawiła "Burning Sense"

2019-06-20

JoBee zasiewa ogień w nowym singlu „Burning Sense” z nowego albumu "The Beginning”. Surrealistyczny videoklip artystka nagrała w Tel Avivie ubrana w mistyczny kostium.

Czytaj więcej...

Iris wyda "Six"

2019-06-19

Jedna z najsłynniejszych amerykańskich grup synthpopowych Iris wraca z nową płytą po 5-letniej przerwie.

Czytaj więcej...

Marta Zalewska nagrała nowy teledysk

2019-06-19

“Hey You” to nowy singiel i teledysk Marty Zalewskiej promujący jej debiutancką ubiegłoroczną płytę.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania