Newsy muzyczne

The Paradise Bangkok Molam International Band zagra w Warszawie

2 czerwca w warszawskim klubie Pardon, To Tu wystąpi The Paradise Bangkok Molam International Band.

Start koncertu o godzinie 20:30. Bilety są dostępne w 'Pardon, To Tu' przy barze / za pośrednictwem strony internetowej www.pardontotu.pl / lub przed koncertem (od godziny 19:00) 'na bramce'. Dla studentów, uczniów, emerytów, bezrobotnych przysługuje - za okazaniem ważnej legitymacji - na każdy koncert zniżka w wysokości 10 pln. Te tzw. 'wejściówki' można zakupić wyłącznie przed samym koncertem 'na bramce' (nie w przedsprzedaży) i do wyczerpania zapasów.

W 2013 roku grupa była jedną z gwiazd katowickiego OFF Festival. 

Zespół "The Paradise Bangkok Molam International Band" w grudniu 2014 roku wydał swój debiutancki album „21st Century Molam”. Grupa wywodzi się z legendarnych sesji w klubie Paradise Bangkok prowadzonych przez DJ'ów: Mafta Sai i Chrisa Menista w Tajlandii. 

Zespół gra tradycyjną muzykę molam z regionu Isan, położonego w północno-wschodniej Tajlandii, dodając do niej współczesne brzmienia.

Płyta została nagrana w Bangkoku, a zmiksowana przez Nicka Manasseha w Londynie. Stworzył on mistrzowską wersję dubbową debiutanckiego singla zespołu, „Roob Lor Pu Tai” (singiel znalazł się w albumie).

Chociaż zespół opiera się na tradycyjnym brzmieniu molam z regionu Isan, muzycy wydobywają również transowe cechy muzyki; czy to powtarzające się motywy w „Sao Sa Kit Mae” oparte na eterycznych dźwiękach khaen Sawaia lub napędzający groove w utworze „Lam San Disco”, w którym psychodeliczne dźwięki phin Kammao wychodzą na pierwszy plan. 

Zakorzeniony w tradycji, ale też patrzący w przyszłość zespół "The Paradise Bangkok Molam International Band" wywołał spore zamieszanie na scenach koncertowych. Pierwszy studyjny album zespołu jest wyrazem tych założeń.


Źródło: Pardon To Tu

Nowy klip od Paula McCartneya

2018-08-16

"Fuh You" to pierwsza zapowiedź nowego albumu byłego "Beatlesa".

Czytaj więcej...

Nothing But Thieves wróci do Polski

2018-08-16

Po wczorajszym świetnie przyjętym koncercie w Warszawie, brytyjska grupa Nothing But Thieves zagra 7 listopada w poznańskiej hali MTP nr.2.

Czytaj więcej...

$uicideboy$ za pięć dni w Warszawie

2018-08-16

Amerykańska grupa hip-hopowa $uicideboy$ zagra 21 sierpnia w warszawskiej Stodole.

Czytaj więcej...

Księżyc i Alameda 5 w Pardon, To Tu w warszawskim Pardon, To Tu

2018-08-16

Polecamy dwa interesujące koncerty, które odbędą się 21 i 26 sierpnia w warszawskim klubie Pardon, To Tu.

Czytaj więcej...

Zola Jesus na trasie po Polsce

2018-08-14

Zola Jesus zaprezentuje się w listopadzie w Warszawie, Sopocie, Poznaniu i Wrocławiu.

Czytaj więcej...

Nowy utwór Joe Strummera

2018-08-14

Wytwórnia Ignition Records postanowiła uczcić zbliżające się urodziny Joe Strummera (21 sierpnia) ujawniając kolejny utwór zwiastujący najnowsze wydawnictwo tego legendarnego muzyka „Joe Strummer 001”.

Czytaj więcej...

Zamów debiut Smolastego przed premierą

2018-08-14

Już 7 września ukaże się ‘Fake Love’, czyli debiutancki długogrający album Smolastego - autora tekstów, wokalisty oraz producenta, nominowanego w 2018 roku do Fryderyka w kategorii ‘fonograficzny debiut roku’.

Czytaj więcej...

Panieneczki z debiutancką ep-ką

2018-08-14

“Opowieści zasłyszane na wiosce – część pierwsza” to tytuł debiutanckiej ep-ki pochodzącej z Bydgoszczy neo-folkowej grupy Panieneczki.

Czytaj więcej...

Cloud Nothings zapowiada nową płytę

2018-08-13

Cloud Nothings powraca z najnowszym krążkiem „Last Building Burning”. Płyta pojawi się na półkach sklepowych 19 października nakładem wytwórni Wichita Recordings.

Czytaj więcej...

Apoptygma Berzerk wyda reedycję pierwszej płyty

2018-08-13

Debiutancka płyta norweskich klasyków nurtu EBM grupy Apoptygma Berzerk doczeka się winylowej i kompaktowej reedycji. Premiera już 11 listopada.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania