Newsy muzyczne

Lisa Hannigan prezentuje teledysk do "Fall"

Lisa Hannigan zaprezentowała nowy teledysk, który powstał do utworu „Fall” . Za realizację klipu odpowiedzialny jest Harvey Pearson.

„Chcieliśmy skoncentrować się na aspekcie pokonywania różnego rodzaju przeciwności, zarówno w wymiarze psychicznym jak i fizycznym. Uznaliśmy, że las jest idealną metaforą dla umysłu pogrążonego w chaosie. Lisa w teledysku porusza się w bardzo abstrakcyjny sposób. Nad choreografią pracowaliśmy z Supple Nam. Dziwne ruchy ciała Lisy miały ukazać wewnętrzną walkę osoby zmagającej się ze swoim własnym umysłem. Cały obraz ma pokazać  proces rozwoju, od momentu pojawienia się trudności, aż do ich pokonania” – mówi reżyser Harvey Pearson.

„Fall”  to drugi utwór jaki do tej pory ujawniła Hannigan i który zwiastuje jej najnowsze wydawnictwo „At Swim”. Po trwającej niemalże 2 lata trasie koncertowej promującej „Passenger” , Lisa miała duże trudności, aby rozpocząć pracę nad nowym materiałem. Po drodze zrealizowała projekty poboczne – podkładała głos postaci syreny w nominowanym do Oscara filmie animowanym „Sekrety Morza”, stworzyła ścieżkę dźwiękową do filmu „Fargo”  i „Grawitacja”.

Moment przełomowy nastąpił wraz z mailem, który artystka otrzymała od Aarona Dessnera, gitarzysty The Nationals oraz producenta współpracującego z Sharon Van Etten oraz Local Natives. Początkowo Lisa wymieniała pomysły z Aaronem drogą elektroniczną, natomiast „At Swim”  zaczął się materializować kiedy doszło do bezpośredniego spotkania w Danii. Materiał został zarejestrowany w kościele w Hudson, w stanie Nowy Jork.

Pokrewne wątki:

Bovska w nowym modelu Sofixów

2020-06-06

Wczoraj swoja premierę miała wersja limitowana butów Sofix & Bovska Sorrento Edition. Projekt jest połączony z nowym wydawnictwem Bovskiej czyli albumem „Sorrento”, którego premiera odbyła się 24 kwietnia.

Czytaj więcej...

Tides From Nebula prezentują Live Sessions

2020-06-06

Tides From Nebula przygotowali specjalny materiał w postaci Live Sessions.

Czytaj więcej...

Limahl ciągle zakochany

2020-06-05

Dziś ukazał się nowy singel Limahla zatytułowany "Still In Love".

Czytaj więcej...

Erasure po raz osiemnasty

2020-06-05

W sierpniu ukaże się nowy album duetu Erasure zatytułowany "The Neon".

Czytaj więcej...

Wściekły Bob Mould zapowiada nowy album

2020-06-05

Były frontman grupy Hüsker Dü wydał nowy singel "American Crisis".

Czytaj więcej...

Dziś premiera debiutanckiej płyty MUZZ

2020-06-05

Od dziś w sklepach jest debiutanckie wydawnictwo nowego projektu Paula Banksa z Interpol.

Czytaj więcej...

"Wydaj Płytę z Będzie Głośno" po raz czwarty

2020-06-04

Radiowa Czwórka po raz czwarty poszukuje utalentowanych, a wciąż nieodkrytych muzyków, którym wyda debiutancki album w ramach audycji „Będzie Głośno!”.

Czytaj więcej...

Mateusz Łopaciuk z nowym singlem

2020-06-04

"To nie mój czas" - taki tytuł nosi nowy singel pochodzącego z Janowa Podlskiego wokalisty Mateusza Łopaciuka.

Czytaj więcej...

Robert Cichy w "Piachu i Wietrze"

2020-06-03

„Piach i wiatr” to pierwszy singiel zapowiadający album „Dirty sun” Roberta Cichego, który za swoją poprzednią płytę „Smack” otrzymał Fryderyka.

Czytaj więcej...

Travis przedstawia ducha

2020-06-03

Ukazał się nowy singel szkockiej grupy Travis zatytułowany "Ghost".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania