Newsy muzyczne

So Slow w uścisku

Warszawska grupa So Slow nagrała premierową kompozycję zatytułowaną "Ucisk/Uścisk"

"Ucisk/Uścisk" został nagrany z myślą o występie So Slow na tegorocznym OFF Festival w Katowicach. Na saksofonie wystąpił gościnnie Rafał Wawszkiewicz z grupy Merkabah. 

So Slow to warszawski kwintet łączący w sobie rockową stabilność, surowość oraz zgrzytliwość z brudem, transowością, psychodelią i nieokiełznaniem. Muzycy pochodzą m.in. z takich kapel undergroundowych jak Sunrise, The Band Of Endless Noise, Czerń, T’ien Lai, Iron To Gold, Daymares, Cast In Iron. 

Wszystko zaczęło się kilka lat temu. Ktoś postanowił pograć nieco inaczej niż zazwyczaj, komuś podobał się Lungfish, ktoś lubił noise rock i trans. Połączenie tych elementów i charakterystycznego klimatu zaowocowało powstaniem So Slow. Pierwotnie jako kwartet, potem, po dołączeniu Łukasza Jędrzejczaka (min. Alameda5, T’ien Lai) jako kwintet – i w takim składzie (plus goście) zarejestrowano w warszawskim Laboratorium CSW debiutancki album „Dharavi”. Historia kolejnej płyty, „Nomads” jest  bardziej dramatyczna, bo poprzedzona długimi dyskusjami, dylematami, w jaką stronę się udać. To wszystko spowodowało, że dwójka So Slow jest jeszcze bardziej eklektyczna i nieokreślona, zimna i transowa. Po nagraniu płyty rozchodzą się drogi Łukasza Jędrzejczaka i  reszty chłopaków. So Slow, razem z Michałem Głowackim (także Latające Pięści), odpowiedzialnym za wokale, efekty i sample, kontynuuje swój lot. Pierwszym efektem wspólnych działań jest najnowszy kawałek „Ucisk/Uścisk”, nagrany razem z przyjacielem zespołu Rafałem Wawszkiewiczem (saksofon, Merkabah), który w zamierzeniu ma promować zbliżający się koncert na tegorocznym OFF festivalu. Co będzie dalej? Foto: Janek Fronczak

Pokrewne wątki:

Nowe wydawnictwo koncertowe Nick Cave & The Bad Seeds

2018-06-19

Na 28 września 2018 Nick Cave & The Bad Seeds zapowiadają nowe, specjalne wydawnictwo, zatytułowane "Distant Sky – Nick Cave & The Bad Seeds Live In Copenhagen".

Czytaj więcej...

Nowy singel Komet

2018-06-19

„Upiory w Szuwarach” to tytuł pierwszego singla zapowiadającego nową płytę warszawskich Komet, która ukaże się w przyszłym roku nakładem Thin Man Records.

Czytaj więcej...

Slash zapowiedział nowy album

2018-06-19

Premiera "Living The Dream" Slash Ft. Myles Kennedy & The Conspirators już 21 września.

Czytaj więcej...

Amorphis i Soilwork zagrają w Krakowie

2018-06-19

Fińskie Amorphis i szwedzki Soilwork wystąpią 20 stycznia w krakowskim Kwadracie.

Czytaj więcej...

Oly. przedstawia "Mapę naszych miejsc"

2018-06-19

Singel zatytułowany „Mapa naszych miejsc” zapowiada drugi album Oly.

Czytaj więcej...

Above & Beyond wróci do Warszawy

2018-06-18

Klubowa trasa koncertowa Above & Beyond rozpocznie się już tej jesieni, a jednym z przystanków zespołu będzie warszawska Progresja. Artyści promować będą najbardziej topowy i taneczny album „Common Ground”.

Czytaj więcej...

Years & Years zagra w Warszawie

2018-06-18

1 lutego brytyjska grupa Years & Years wystąpi w hali Torwar w Warszawie.

Czytaj więcej...

Damian Maliszewski nakręcił klip na Malcie

2018-06-18

Utwór "Kochaj" to nowy singel Damiana Maliszewskiego.

Czytaj więcej...

OMD wyda książkę na 40 urodziny

2018-06-18

W tym roku brytyjski duet OMD obchodzi 40 urodziny. Z tej okazji w listopadzie ukaże się książka "Pretending To See The Future".

Czytaj więcej...

Watain przyjedzie do Warszawy

2018-06-16

Szwedzka gwiazda black metalu Watain zawita 4 listopada do warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania