Newsy muzyczne

Nowy album Barb Wire Dolls już w sklepach

"Desperate" to tytuł nowej płyty amerykańskiej grupy Barb Wire Dolls.

„Barb Wire Dolls to najbardziej wybuchowy i fascynujący nowy zespół punkowy jaki widziałem od dziesięcioleci. Zmienią muzykę i uratują rock&roll jaki znamy!” - Mickey Leigh/ brat Joey'a Ramone

„Barb Wire Dolls to punk rock z krwi i kości” - Vice

„Jeśli jest ci smutno, że jako jedyny ominąłeś Sex Pistols i Black Flag, lub nie było cię wtedy na świecie, oto szansa żeby złapać jeden z najlepszych zespołów grających dziś w tym stylu. Od ich muzyki do nastawienia, Barb Wire Dolls ma tego samego ducha punku z późnych lat 70-tych" - Washington Times

Album Barb Wire Dolls „Desperate” można już znaleźć na półkach sklepowych. Nagrany w studiach Sonic Ranch (Yeah Yeah Yeahs, Ministry, Gogol Bordello) i NRG (Motörhead, Foo Fighters, No Doubt) krążek, wyprodukował i zmiksował nagradzany Grammy producent Jay Baugardner (Bush, Evanescence, Lacuna Coil), a za mastering odpowiada zdobywca Grammy Howie Weinberg („Nevermind” Nirvany, „Blood Sugar Sex Magic” RHCP, „Pop” U2). Składający się z dziesięciu piosenek album to kawał porywającej rockowej muzyki, wykonane z klasyczną punk rockową energią, z której zespół dał się już poznać na świecie. Zespół prowadzony przez błyskotliwą wokalistkę i ikonę stylu Isis Queen, inteligentnie łączy punk, grunge i metal w prawdziwie unikalne brzmienie. Grupę tworzą były profesjonalny surfer i skater Pyn Doll (gitara prowadząca), Krasz Doll (perkusja), Iriel Blaque (bas) i Remmington (gitara rytmiczna).

Elektryzująca muzyka Barb Wire Dolls nie umknęła niezapomnianemu i niezastąpionemu Lemmy'emu Kilminsterowi z Motörhead, który wziął zespół pod swoje skrzydła po tym jak zobaczył jego występ. Płyta Barb Wire Dolls „Desperate” ukazała się pod szyldem Motörhead Music.

Premiera „Desperate” połączyła się tego lata z debiutem zespołu na niemieckim Wacken Open Air - największym metalowym festiwalu świata. Oprócz własnej występów na głównych scenach festiwali na całym świecie takich jak Riot Fest (USA), Rebellion (UK), Mighty Sounds (CZ), Bricandeira (SP), Foud' Rock (FR) i Bochum Total (GER), Barb Wire Dolls będą promować nowy album podczas własnej trasy koncertowej i zagrają również w Polsce. Koncert odbędzie się 30 września w Warszawie. 


Źródło: Mystic

Pokrewne wątki:

Aktor Michele Monroe przedstawia debiutancki solowy singel

2020-01-18

“Feel It” to pierwszy singiel Michele Morrone, zapowiadający debiutancką płytę pt. “Dark Room”. Teledysk do piosenki został wzbogacony fragmentami filmu “365 Dni”, w którym Michele jest odtwórcą głównej roli - filmowego Massimo.

Czytaj więcej...

Mateusz Ziółko przedstawia "Obiecaj Mi"

2020-01-18

„Obiecaj mi” to zapowiedź kolejnego albumu, nad którym obecnie pracuje artysta.

Czytaj więcej...

BOKKA zaprezentowała klip "Secret Void"

2020-01-17

Klip do utworu pochodzącego z nominowanego do prestiżowej nagrody muzycznej Fryderyk albumu „LIFE ON PLANET B”, został zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Czytaj więcej...

Gregory Porter wyda nowy album

2020-01-17

Gregory Porter powraca z nowym singlem „Revival” oraz ogłasza szósty album studyjny „All Rise”.

Czytaj więcej...

Magda Ruta zapowiada debiutancką płytę

2020-01-17

Magda Ruta zaprezentowała nowy singiel i zapowiedziała debiutancki album, który ukaże się 27 marca.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły nowej płyty Nightwish

2020-01-16

Gwiazda tegorocznej edycji Mystic Festival, fińska grupa Nightwish, ogłasza pierwsze szczegóły nowego studyjnego wydawnictwa.

Czytaj więcej...

Whispering Sons wróci do Polski na dwa koncerty

2020-01-16

Brukselska post-punkowa grupa Whispering Sons będzie gościem specjalnym na dwóch lutowych koncertach The Editors w naszym kraju.

Czytaj więcej...

Thundercat wraca z nowym albumem

2020-01-16

Thundercat - muzyczny wizjoner i wirtuoz basu wraca z nowym albumem „It Is What It Is”. Płyta ukaże się 3 kwietnia nakładem wytwórni Brainfeeder, a już teraz możemy posłuchać singla „Black Qualls” (feat. Steve Lacy & Steve Arrington).

Czytaj więcej...

Natalia Nykiel wystąpi na SXSW Festival

2020-01-16

Natalia Nykiel z nową płytą na jednym z najważniejszych festiwali na świecie.

Czytaj więcej...

Agnes Obel wróci do Polski na dwa koncerty

2020-01-15

Po wyprzedanym marcowym koncercie w Warszawie, duńska artystka wystąpi ponownie w naszym kraju w sierpniu.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania