Newsy muzyczne

Reedycja Klasycznego Albumu King Crimson Z 1973 Roku

26 października ukaże się reedycja albumu "Larks' Tongues In Aspic" grupy King Crimson.

Jeden z klasyków z repertuaru King Crimson powraca zremiksowany przez Stevena Wilsona z Porcupine Tree i założyciela grupy Roberta Frippa.
 
Wydawnictwo ukazuje się na rynku w kilku wersjach:
 
2CD

Na CD1 zamieszczono nowy miks stereo oraz trzy nie publikowane dotąd alternatywne miksy przygotowane przez Wilsona.
 
CD2 zawiera miks przygotowany z okazji 30. rocznicy premiery albumu oraz amerykańską reklamę radiową i przeniesioną z winylu promocyjną EP-kę nagrana dla amerykańskiego radia.
 
 
 
CD/DVD-A

Na CD zamieszczono nowy miks stereo oraz trzy nie publikowane dotąd alternatywne miksy przygotowane przez Wilsona.
 
DVD-A (kompatybilne z wszystkim odtwarzaczami DVD i DVD-Rom) zawiera miks 5.1 DTS i miksy High Resolution Stereo (24bit/48khz). Znalazł się tam też oryginalny miks albumu, nowy oraz wiele alternatywnych miksów przygotowanych przez Stevena Wilsona. To także ponad 30 minut rzadkich, nie publikowanych dotąd filmików z udziałem muzyków - coś na kształt Świętego Graala dla fanów i kolekcjonerów King Crimson.
Całość wydano jako digipak z książeczką, w której znalazło się wiele rzadkich zdjęć i materiałów archiwalnych.
 
 
Limited Edition Box Set: 13 CD + DVD-A + Blu-ray
 
Najbardziej oczekiwane wydawnictwo z serii od czasu ukazania się "In The Court Of The Crimson King" w 2009r. Znalazła się na nim każda - dosłownie każda! - nuta nagrana przez zespół w składzie: Robert Fripp - David Cross - John Wetton - Bill Bruford - Jamie Muir, zarówno w studiu, jak i podczas koncertów.
 
Całość w formacie 5.1 Surround Sound zmiksował z oryginalnych taśm studyjnych Steven Wilson z Porcupine Tree, a zaaprobował założyciel King Crimson Robert Fripp.
 
Na CD od 1-9 znalazły się nagrania live z bootlegów oraz występu z studiu filmowym.
 
Na CD od 10-13 zamieszczono nagrania studyjne, w tym nowy miks stereo, alternatywne wersje i miksy, oryginalny remaster przygotowany na 30. rocznicę premiery albumu oraz wiele dodatków, w tym pierwsze podejścia do każdego utworu z albumu.
 
DVD-A (kompatybilne z wszystkim odtwarzaczami DVD i DVD-Rom) zawiera miks 5.1 DTS i miksy High Resolution Stereo (24bit/48khz).
Znalazł się tam też oryginalny miks albumu, nowy oraz wiele alternatywnych miksów przygotowanych przez Stevena Wilsona.
 
To także ponad 30 minut rzadkich, nie publikowanych dotąd filmików z udziałem muzyków - coś na kształt Świętego Graala dla fanów i kolekcjonerów King Crimson.
Wydawnictwo opakowane w pudełko o wymiarach 29x29 cm zawiera też książeczkę, pamiątki i plakat z okładką albumu.
 
bach w pełnym składzie podjęto decyzję, by nazwać nową grupę King Crimson. W październiku zespół był już w Niemczech, gdzie występował w klubach i zarejestrował jeden koncert w studiu. W listopadzie i grudniu koncertował w Wielkiej Brytanii, zbierając pełne entuzjazmu recenzje krytyków. Wszyscy niecierpliwie czekali na album, który dorównałby debiutowi z 1969r.

Nawet według standardów King Crimson skład ten działał bardzo krótko, ale pozostawił po sobie muzyczne dziedzictwo, które przetrwało cztery dekady. Kwintet pomógł wybrać nowe ścieżki dla muzyki rockowej, inteligentną formę hard rocka, która nie była ani prog-rockiem, ani heavy metalem i kładła wielki nacisk na improwizację. Tę misję kontynuował czteroosobowy skład, potem trio, inspirując coraz to nowe pokolenia muzyków. "Larks’ Tongues In Aspic" i koncerty poprzedzające wydanie albumu stały się jednym z najważniejszych etapów tej muzycznej podróży.

Autor: Rockserwis.pl
Źródło: Rockserwis.pl

Pokrewne wątki:

Zmarł Winicjusz Chróst

2020-03-28

W wieku 68 lat zmarł Winicjusz Chróst - znany realizator nagrań, kompozytor i gitarzysta grupy Breakout.

Czytaj więcej...

Emiter wydał nowy album

2020-03-28

To dziesiąta płyta emitera i spojrzenie na elektronikę z innej strony, tak jakby ta muzyka istniała wcześniej - setki, może tysiące lat.

Czytaj więcej...

Ania Rusowicz zaprasza "Do Lasu"

2020-03-28

„Do lasu” to drugi singiel Ani Rusowicz z wydanej w październiku ubiegłego roku płyty „Przebudzenie”.

Czytaj więcej...

Debiutancka płyta Magdy Ruty już w sprzedaży

2020-03-28

Wczoraj do sprzedaży trafił album "Nie wiem czy będę" Magdy Ruty.

Czytaj więcej...

"Ulubiona Piosenka" Michała Kowalonka

2020-03-27

Michał Kowalonek powraca z nowym teledyskiem do utworu „Ulubiona piosenka”. Utwór pochodzący z debiutanckiej płyty Artysty, zatytułowanej „O miłości w czasach powstania”, zostało nagrane z wokalistką polsko- ukraińskiego zespołu DAGADANA, Dagą Gregorowicz.

Czytaj więcej...

Album z remixami Noviki już w sklepach

2020-03-27

Dziś premiera zremixowanych utworów z albumu "Bez cukru", nominowanego do nagrody Fryderyk 2019 w kategorii Album Roku Elektronika.

Czytaj więcej...

Dwa nowe albumy od Nine Inch Nails

2020-03-27

Trent Reznor i Atticus Ross czyli twórcze jądro grupy Nine Inch Nails nagrali dwie instrumentalne płyty w ramach serii "Ghosts".

Czytaj więcej...

Moon Taxi z nowym singlem "Hometown Heroes"

2020-03-27

Moon Taxi to amerykański, indie-rockowy band, pochodzący z Nashville w stanie Tennessee. Zespół został założony w 2006 roku i tworzą go: Trevor Terndrup (wokal, gitara), Tommy Putnam (bas), Spencer Thomson (gitara), Tyler Ritter (perkusja) i Wes Bailey (instrumenty klawiszowe).

Czytaj więcej...

Ana Andrzejewska z singlem "Po Wietrze"

2020-03-26

Mistrzyni klimatu i subtelnej interpretacji szykuje się do fonograficznego debiutu, który zapowiada singel "Po Wietrze".

Czytaj więcej...

Muzyczna społeczność uruchamia inicjatywę "Love Record Stores"

2020-03-26

Dziś społeczność muzyczna rozpoczęła globalną inicjatywę wspierającą niezależne sklepy płytowe w czasie obecnego kryzysu związanego z koronawirusem (COVID-19).

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania