Newsy muzyczne

Amarok powraca po 12 latach przerwy

Dwanaście lat milczenia “niczym jeden z ojców pustyni”. Po tak długiej przerwie, do życia wraca art-rockowy polski projekt muzyczny Amarok.

Fani z kręgów rocka progresywnego mogą wrócić pamięcią do trzech wydawnictw płytowych tego projektu  z lat 2001-2004: debiut "Amarok", "Neo Way" czy "Metanoia", w których udział wzięli znakomici goście m.in Colin Bass (Camel) czy Mariusz Duda (Riverside, Lunatic Soul), a także wielu cenionych  polskich instrumentalistów. Od 2003 roku projekt Amarok tworzy sam lub w towarzystwie innych muzyków Michał Wojtas - multiinstrumentalista, wokalista i producent, współtwórca takich zespołów jak Uniqplan, Catster czy Casma. Muzyk potwierdza, że rejestracja materiału na nową, czwartą płytę Amarok rozpocznie się jesienią 2016 roku.

To był czas podróży - tej międzypokoleniowej. Czas przemiany wewnętrznej. Czas odnalezienia samodzielnej drogi” - opisuje piętnastolecie swojej działalności muzycznej Michał “Amarok” Wojtas -”Dojrzałem do tego, by być sobą i tworzyć w oparciu o to,  co sam obserwuję. Przez ostatnie lata zajmowałem się muzyką różnych gatunków, współpracując z wieloma artystami. Jednak teraz, bardziej niż kiedykolwiek, czuję, że Amarok znów mnie woła".

Kontynuacja Amaroka ma stylistycznie połączyć elementy różnych gatunków muzycznych. Będzie można usłyszeć wiele różnych instrumentów, z charakterystyczną dla poprzednich albumów obecnością gitary, a także nowym wątkiem, którym będzie wokal autora. Podobnie jak bywało w historii do współpracy zaproszeni zostaną niebanalni muzyczni goście.

“Kilkanaście lat temu, przygotowując się do nagrania albumu "Metanoia", kiedy poprosiłem właściciela warszawskiego studia Serakos - Roberta Srzednickiego o pomoc w znalezieniu odpowiedniego wokalisty, usłyszałem utwory nieznanego mi jeszcze, nowo powstałego zespołu Riverside. Od razu wiedziałem, że głos Mariusza będzie idealnie pasował do Amaroka”- wspomina Michał  - “ Dziś Riverside jest rozpoznawalny i ceniony na całym świecie. Po latach chciałbym ponownie zaprosić do współpracy Mariusza.  Niewykluczone, że znów dojdzie do naszego spotkania w studio... “.

W odróżnieniu od wcześniejszej formy działalności projektu, tym razem Amarok ma wykonywać muzykę na żywo i przygotowuje się do koncertów.

Wkrótce więcej informacji na temat płyty oraz gości, którzy wezmą udział w najnowszych nagraniach tego projektu.

Pokrewne wątki:

Poznaliśmy szczegóły płyty duetu Mazolewski/Porter

2019-04-25

Dwie osobowości, dwaj wspaniali muzycy, dwie muzyczne historie, jedna Philosophia. Premiera płyty już 24 maja.

Czytaj więcej...

The Amazons wystąpią w Warszawie

2019-04-25

Brytyjska grupa z Reading zagra 19 października w warszawskim Centrum Praga.

Czytaj więcej...

Nowy singel Brand New Heavies

2019-04-25

The Brand New Heavies powraca z nowym singlem „Getaway”. W utworze usłyszymy głos amerykańskiej wokalistki N’Dea Davenport.

Czytaj więcej...

The Analogs przedstawia "Projekt Pudło"

2019-04-25

„Wszystko To Co Mamy” to klip promujący akustyczny album "PROJEKT PUDŁO" zespołu THE ANALOGS nagrany podczas serii blisko 30 koncertów zagranych od sierpnia 2018 do kwietnia 2019 roku w zakładach karnych i młodzieżowych ośrodkach wychowawczych.

Czytaj więcej...

Royal Blood wróci do Warszawy

2019-04-24

Royal Blood ogłosili wakacyjna trasę koncertowa, na której znalazła się Polska. Brytyjski duet wystąpi w warszawskim Palladium 26 lipca.

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Ride

2019-04-24

Mamy oficjalne potwierdzenie informacji, którą podaliśmy kilkanaście dni temu: w sierpniu ukaże się nowy album brytyjskiej grupy Ride.

Czytaj więcej...

The Dead Letter Circus zaanonsował polski koncert

2019-04-24

Australijska kapela zaprezentuje się 17 września w warszawskiej Hydrozagadce.

Czytaj więcej...

Mark Lanegan Band wróci do Warszawy

2019-04-24

Amerykański muzyk wraz z zespołem wystąpi 19 listopada w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

The Twilight Sad zaprasza na jedyny polski koncert

2019-04-24

Szkoccy post-rockowcy zagrają 7 listopada w warszawskiej Hydrozagadce.

Czytaj więcej...

Michael Bolton przyjedzie do Polski

2019-04-24

Słynny amerykański wokalista zaprezentuje się 7 sierpnia w warszawskim Torwarze.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania