Newsy muzyczne

Lisa Hannigan wystąpi w Polsce

W listopadzie Lisa Hannigan wystąpi w Polsce jako support przed koncertami Agnes Obel. 11 listopada pojawi się w Gdańsku (Stary Maneż) , a 12 listopada w Warszawie (Stodoła). Artystka zaprezentowała także nowy teledysk.

Kompozycja promuje najnowsze wydawnictwo artystki „At Swim”, które ukazało się na rynku 19 sierpnia. Teledysk wyreżyserował Myles O’Reilly,  a gościnnie pojawił się w nim aktor Mikel Murfi. 

„Dla mnie najważniejsze było uchwycenie poczucia paniki jakie towarzyszy bezsenności. Jedyną osobą, która była w stanie idealnie oddać ten stan w 3 minutowym teledysku by Mikel Murfi! Wynajęliśmy piętro domu w Whelans i daliśmy mu wolną rękę. On ma niesamowitą wewnętrzną energię” – mówi Lisa Hannigan.

Po trwającej niemalże 2 lata trasie koncertowej promującej „Passenger” , Lisa miała duże trudności, aby rozpocząć pracę nad nowym materiałem. Po drodze zrealizowała projekty poboczne – podkładała głos postaci syreny w nominowanym do Oscara filmie animowanym „Sekrety Morza”, stworzyła ścieżkę dźwiękową do filmu „Fargo”  i „Grawitacja”.

Moment przełomowy nastąpił wraz z mailem, który artystka otrzymała od Aarona Dessnera, gitarzysty The Nationals oraz producenta współpracującego z Sharon Van Etten oraz Local Natives. Początkowo Lisa wymieniała pomysły z Aaronem drogą elektroniczną, natomiast „At Swim”  zaczął się materializować kiedy doszło do bezpośredniego spotkania w Danii. Materiał został zarejestrowany w kościele w Hudson, w stanie Nowy Jork. W rodzinnej Irlandii album trafił na sam szczyt najlepiej sprzedających się płyt i zebrał bardzo pochlebne recenzje. 

Pokrewne wątki:

Dziś premiera debiutanckiej płyty MUZZ

2020-06-05

Od dziś w sklepach jest debiutanckie wydawnictwo nowego projektu Paula Banksa z Interpol.

Czytaj więcej...

"Wydaj Płytę z Będzie Głośno" po raz czwarty

2020-06-04

Radiowa Czwórka po raz czwarty poszukuje utalentowanych, a wciąż nieodkrytych muzyków, którym wyda debiutancki album w ramach audycji „Będzie Głośno!”.

Czytaj więcej...

Mateusz Łopaciuk z nowym singlem

2020-06-04

"To nie mój czas" - taki tytuł nosi nowy singel pochodzącego z Janowa Podlskiego wokalisty Mateusza Łopaciuka.

Czytaj więcej...

Robert Cichy w "Piachu i Wietrze"

2020-06-03

„Piach i wiatr” to pierwszy singiel zapowiadający album „Dirty sun” Roberta Cichego, który za swoją poprzednią płytę „Smack” otrzymał Fryderyka.

Czytaj więcej...

Travis przedstawia ducha

2020-06-03

Ukazał się nowy singel szkockiej grupy Travis zatytułowany "Ghost".

Czytaj więcej...

Projekt Hubas zapowiada nowy album

2020-06-03

Projekt Hubas po dwóch latach przerwy powrócił z nowym singlem.

Czytaj więcej...

Poważny stan zdrowia Anne Clark

2020-06-03

Brytyjska wokalistka i poetka Anne Clark odwołała jesienną trasę koncertową po Niemczech, Holandii i Belgii.

Czytaj więcej...

schafter i Pezet w nowym singlu Rasmentalism

2020-06-03

"Góra Dół Góra Dół" to nowy singel Rasmentalism z gościnnym udziałem schaftera i Pezeta.

Czytaj więcej...

Karo Glazer na podium International Songwriting Competition

2020-06-02

Organizatorzy International Songwriting Competition (ISC) ogłosili w Nashville (USA) w maju 2020 listę laureatów najnowszej edycji największego i najbardziej prestiżowego konkursu dla songwriterów na świecie. W tym roku w gronie zwycięzców, po raz pierwszy w historii konkursu, znalazł się polski Artysta. Drugie miejsce przyznano Karo Glazer i jej kompozycji “Flying Circle”.

Czytaj więcej...

Bartosz Słatyński ujawnił drugi nowy utwór

2020-06-02

Po majowej premierze utworu "Powrót z gwiazd" Bartosz Słatyński (ex-Penny Lane, ex-Avalanche) opublikował kolejną premierową kompozycję.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania