Newsy muzyczne

Moby powróci z nowym albumem

Moby & The Void Pacific Choir to nowy projekt twórcy niezapomnianego „Porcelain”. Moby wraz z zespołem powraca z nowym albumem „These Systems Are Failing”- melodyjnym, ale równocześnie przepełnionym gniewnymi emocjami i rockową energią. Płyta ukaże się 14 października.

Moby, bez wątpienia jedna z najbardziej niezwykłych postaci na muzycznej scenie ostatniego ćwierćwiecza, od lat aktywnie walczy o prawa zwierząt, prowadzi wegańskie bistro, organizuje wegański festiwal Circle V w Los Angeles. Po kilku latach odpoczynku od muzycznej sceny, amerykański twórca nową płyta wysyła jednoznaczne i mocne przesłanie do świata. „Systemy upadają, nasze wybory nas zabijają (…) niszczymy świat i nadal czujemy się nieszczęśliwi” - głosi w mocnym, punkowym, niemal apokaliptycznym manifeście, który towarzyszy wydawnictwu.

Równie przejmujący jest promujący krążek teledysk do świetnej piosenki „Don’t Leave Me”.  To kompozycja, która definiuje brzmienie Moby & The Void Pacific Choir - mocny, niemal taneczny rytm idzie tu w parze z głośnym, syntetycznym, niemal industrialnym brzmieniem, które powinno spodobać się zarówno fanom klasycznej płyty Moby’ego „Animal Rights”, jak i miłośnikom grania spod znaku…Nine Inch Nails czy Marilyn Mansona. Na płycie obok nośnych syntezatorowych melodii i podniosłych glamowych refrenów („Almost Loved”) słyszymy też mocne riffy i nowofalowo brzmiący bas („The Light is clear in my eyes” ).  „Chciałem by na tej płycie było wszystko, co lubię: punk, post-punk, new wave, euforyczny rave i trochę wrzasku” mówi artysta. „Muzyka pop pozostaje interesującym i ważnym medium. Może nie jest to najlepsza sposób by dogłębnie analizować wszystkie detale bieżącej polityki, ale tworzenie muzyki, którą się kocha i możliwość zwrócenia uwagi na istotne problemy i kwestie, które cię niepokoją tak by nie zanudzić słuchacza, to nadal coś do czego warto aspirować”.

„These Systems Are Failing” to płyta, która porusza złożone problemy,a jednocześnie nie brzmi jak awangardowy eksperyment. Moby zaryzykował, nadal jednak wierzy w siłę piosenki, zarówno wtedy, gdy sięga po elektroniczne narzędzia czy też wybierając mocniejsze brzmienie. W swoim manifeście wzywa śmiało: „Systemy się walą. Pozwólmy im upaść!” . Choć spełniony jako artysta, z pewnym miejscem w historii muzyki i uwielbieniem fanów ( krażek „Play”  sprzedał się na świecie w nakładzie kilkunastu milionów egzemplarzy) czuje, że nadal ma coś istotnego do przekazania, w równej mierze zaskakując świeżym brzmieniem i szlachetnym ideowym zaangażowaniem. Za to należy mu się ogromny szacunek.Źródło: No Paper Records

Pokrewne wątki:

Bovska w nowym modelu Sofixów

2020-06-06

Wczoraj swoja premierę miała wersja limitowana butów Sofix & Bovska Sorrento Edition. Projekt jest połączony z nowym wydawnictwem Bovskiej czyli albumem „Sorrento”, którego premiera odbyła się 24 kwietnia.

Czytaj więcej...

Tides From Nebula prezentują Live Sessions

2020-06-06

Tides From Nebula przygotowali specjalny materiał w postaci Live Sessions.

Czytaj więcej...

Limahl ciągle zakochany

2020-06-05

Dziś ukazał się nowy singel Limahla zatytułowany "Still In Love".

Czytaj więcej...

Erasure po raz osiemnasty

2020-06-05

W sierpniu ukaże się nowy album duetu Erasure zatytułowany "The Neon".

Czytaj więcej...

Wściekły Bob Mould zapowiada nowy album

2020-06-05

Były frontman grupy Hüsker Dü wydał nowy singel "American Crisis".

Czytaj więcej...

Dziś premiera debiutanckiej płyty MUZZ

2020-06-05

Od dziś w sklepach jest debiutanckie wydawnictwo nowego projektu Paula Banksa z Interpol.

Czytaj więcej...

"Wydaj Płytę z Będzie Głośno" po raz czwarty

2020-06-04

Radiowa Czwórka po raz czwarty poszukuje utalentowanych, a wciąż nieodkrytych muzyków, którym wyda debiutancki album w ramach audycji „Będzie Głośno!”.

Czytaj więcej...

Mateusz Łopaciuk z nowym singlem

2020-06-04

"To nie mój czas" - taki tytuł nosi nowy singel pochodzącego z Janowa Podlskiego wokalisty Mateusza Łopaciuka.

Czytaj więcej...

Robert Cichy w "Piachu i Wietrze"

2020-06-03

„Piach i wiatr” to pierwszy singiel zapowiadający album „Dirty sun” Roberta Cichego, który za swoją poprzednią płytę „Smack” otrzymał Fryderyka.

Czytaj więcej...

Travis przedstawia ducha

2020-06-03

Ukazał się nowy singel szkockiej grupy Travis zatytułowany "Ghost".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania