Newsy muzyczne

Deine Lakaien wróci do Warszawy na wyjątkowy koncert

17 marca w warszawskim klubie Progresja Music Zone wystąpi niemiecki duet Deine Lakaien. Będzie to koncert w ramach obchodów 30-lecia zespołu.

Klasycy awangardy muzyki dark-wave powracają do Warszawy na swój drugi klubowy koncert. Tym razem panowie Alexander Veljanov i Ernst Horn pojawią się na scenie Progresji w ramach specjalnej trasy "The 30 Years Retrospective" świętującej 30-lecie istnienia formacji.

Będzie to pierwsza okazja dla polskich fanów aby usłyszeć wiele niezapomnianych utworów z całej kariery muzycznej Deine Lakaien, które nie były grane od wielu lat.

Deine Lakaien to niemiecki zespół założony w 1985. Pierwszy album został wydany w 1987. Formacja łączy w swojej twórczości wpływy dark wave z muzyką popową, elementami awangardy i elektroniką oraz filozoficznymi tekstami. Założycielami zespołu są: wokalista Alexander Veljanov i kompozytor, multiinstrumentalista Ernst Horn. Niesamowite brzmienia tak charakterystyczne dla zespołu powstały z muzycznych wizji Horna (dyrygenta orkiestry) i artystycznych inspiracji Veljanova (teatrologa).

Wypuścili oni na rynek wiele wyjątkowych, eksperymentalnych przesyconych emocjami utworów, co zapewniło im zasłużone miejsce z czołówce światowego avant popu. Każdy ich koncerty zarówno te akustyczne, elektroniczne jak i z towarzyszeniem pełnej orkiestry są niezapomnianym przeżyciem i wariacją na temat muzycznych stylów. 

W 2014 roku światło dzienne ujrzał ich ostatni 10 album studyjny „Crystal Palace“, który szybko znalazł się wśród 15 najlepiej sprzedającyh się krążków na niemieckiej liście przebojów.

wszystkie miejsca siedzące (nienumerowane).

MAIN STAGE (scena główna)
otwarcie bram: 18.00, koncert: 20.00
wstęp: 

wszystkie miejsca siedzące, nienumerowane | 109 PLN przedsprzedaż promocyjna do 31.12.2016 | 119 PLN przedsprzedaż od 01.01.2017 | 140 PLN w dniu koncertu.

Bilety kolekcjonerskie w przedsprzedaży w cenie 112 PLN oraz 122 PLN dostępne tylko poprzez stronę Klubu.

bilety wkrótce dostępne poprzez stronę Klubu Progresja 
a także w bileteriach: www.ticketpro.plwww.eventim.plwww.ebilet.pl oraz we wszystkich salonach EMPiK w Polsce.


Pokrewne wątki:

Steven Wilson sprzedał płytę za 10 tysięcy funtów

2020-11-30

Steven Wilson przygotował wyjątkowy egzemplarz swojego najnowszego albumu „THE FUTURE BITES”. Wydanie „ULTRA DELUXE BOXSET ON OBSOLETE MEDIA”, które ma tylko jedną sztukę, zostało sprzedane za 10 tys. funtów, czyli równowartość 50 tys. złotych.

Czytaj więcej...

Olena walczy z jesiennym przesileniem

2020-11-30

Wokalistka i autorka tekstów Olena wydała pierwszy singel zapowiadający jej nowy drugi album, który ukaże się wiosną przyszłego roku.

Czytaj więcej...

Solomun nagrał post-punkowy singel

2020-11-30

Solomun prezentuje nowy singiel “Kreatur Der Nacht”, nagrany z grupą Isolation Berlin. Towarzyszy mu teledysk w reżyserii Fatiha Akina.

Czytaj więcej...

Damian Lange wydał debiutancki album

2020-11-29

Wokalista grup Transsexdisco i Romantycy Lekkich Obyczajów wydał debiutancką płytę "Dramatematyka".

Czytaj więcej...

Zmarł Piotr Strojnowski

2020-11-28

W wieku 62 lat na zawsze odszedł Piotr Strojnowski - współzałożyciel grupy Daab i autor tekstu jednego z jej największych przebojów "Ogrodu Serce".

Czytaj więcej...

Nowy singel od Carpenter Brut

2020-11-28

Czołowy francuski przedstawiciel nurtu synth wave wydał nowy singel zatytułowany „Fab Tool”. To pierwszy premierowy materiał od premiery albumu „Leather Teeth” w 2018 roku.

Czytaj więcej...

Low Island 'W Twoich Ramionach'

2020-11-28

Brytyjska grupa wydała kolejny nowy singel - tym razem zatytułowany "In Your Arms".

Czytaj więcej...

Krakowskie Dziewczęta pełne 'Namiętności'

2020-11-27

Dziś ukazał się debiutancki album krakowskiej formacji Dziewczęta grającej w klimatach shoegaze / alternative.

Czytaj więcej...

Dziś premiera świątecznego albumu Urszuli

2020-11-27

"Cud Nadziei" to tytuł nowej świątecznej płyty Urszuli, która od dziś jest w sprzedaży.

Czytaj więcej...

Post-punkowy GLOSS wydał debiutancki singel

2020-11-27

Dziś ukazał się pierwszy singel zamieszkałego w Warszawie amerykańsko-brytyjskiego duetu GLOSS zatytułowany "PIN Number".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania