Promocja

2018-03-15
MONSTERGOD
Duet Marek Smolski/Miłosz Sobecki wydał nowy album zatytułowany "Invictus".

Nagrywali metalowe riffy i solówki na drumli. Eksperymentowali z bałkańskim folklorem i muzyką industrialną. Czym zaskoczą teraz? Lista naszych inspiracji jest długa - wyjaśnia Miłosz, wokalista Monstergod. Są na niej Laibach, Ministry, Ladytron, Chemical Brothers czy Nick Cave. Mimo to Monstergod jest najlepiej rozpoznawany wśród fanów mrocznych brzmień. Zespół występował na Castle Party i gotyckich imprezach w całym kraju, a jego utwory można znaleźć na kilku popularnych składankach tego nurtu. Przez ponad 10 lat wspólnego grania członkowie duetu wypracowali unikalny styl. Melodyjne, elektroniczne refreny łączą się w nich z partiami żywych instrumentów i sugestywnym wokalem. Za teksty służą zazwyczaj utwory modernistycznych i romantycznych poetów, takich jak Blake czy Baudelaire.

Na nowym krążku muzycy pozostają wierni temu stylowi i poszerzają go o nowe inspiracje. Album zyskuje na różnorodności dzięki gościnnym występom innych muzyków. Najbardziej znany spośród nich jest Sin Quirin z Ministry, który skomponował i nagrał partie gitary do utworu God lay dead. Jak to możliwe, że gwiazda tego formatu zgodziła się na współpracę z niszowym zespołem z Polski? - Cóż, po prostu zapytaliśmy, czy miałby na to ochotę a on się zgodził. To była dla nas fantastyczna przygoda i okazja na stworzenie czegoś wspólnie z muzykiem, który nas inspiruje - wspomina MarekOkazji do dzielenia się inspiracjami było więcej - na płycie pojawiają się także Kr-lik (Controlled CollapseClicks), Void (Deathcamp ProjectUnder the Skin), Egoist oraz D' i Raf Zaremba (Idiothead).

"Invictus" to zdecydowanie najdojrzalsza płyta Monstergod, wyprodukowana z pedantyczną wręcz dbałością o szczegóły. Nie żyjemy z muzyki, rzadko gramy koncerty - wyznaje szczerze Marek - dlatego możemy sobie pozwolić na to, żeby płyty produkować długo. Na krążek trafiły tylko te kompozycje, którymi naprawdę warto się podzielić z innymi. Choć zespół rzadko daje koncerty, wiadomo już, że weźmie udział w tegorocznym Castle Party w Bolkowie. Daty kolejnych występów w Polsce i Europie już wkrótce powinny pojawić się na stronie zespołu.

Najnowszego krążka Monstergod możecie posłuchać w Spotify i serwisach streamingowych lub kupić na www.monstergod.com. Więcej info o zespole i daty kolejnych koncertów znajdziecie na facebook.com/monstergod  

Teledysk "Madeleine": https://youtu.be/6IH-LxFTzAg 


JAROCY

2018-04-04

Grupa Jarocy dołączyła do grona zespołów, które współpracują z naszą agencją.

Czytaj więcej...

MONSTERGOD

2018-03-15

Duet Marek Smolski/Miłosz Sobecki wydał nowy album zatytułowany "Invictus".

Czytaj więcej...

BEYOND THE EVENT HORIZON

2018-03-15

Poznańska grupa Beyond The Event Horizon wydała nową epkę zatytułowaną "FAR".

Czytaj więcej...

NONE

2018-02-28

Bydgoska formacja NoNe nagrała nowy album studyjny, którego promocją zajmuje się Cantaramusic.

Czytaj więcej...

SUOVA

2018-02-01

Warszawska grupa SUOVA nagrała debiutancki album, który ukaże się na początku lutego 2018.

Czytaj więcej...

GOD'S OWN MEDICINE

2018-01-27

Rzeszowska grupa God's Own Medicine nagrała nowy album zatytułowany "AFAR".

Czytaj więcej...

MARTA DRYLL

2018-01-15

Wokalistka/pianistka Marta Dryll przygotowuje debiutancki album studyjny, który ukaże się jeszcze przed tegorocznymi wakacjami.

Czytaj więcej...

ATME

2018-01-04

Wrocławska grupa ATME to nasz nowy nabytek współpracujący z agencją Cantaramusic.

Czytaj więcej...

ARSHENIC

2017-12-28

Trójmiejska formacja Arshenic to kolejny zespół, który dołączył do grona wykonawców współpracujących z naszą agencją.

Czytaj więcej...

GARDENIA

2017-11-20

Warszawska grupa Gardenia uczci 30 rocznicę powstania wydaniem nowego albumu studyjnego "Czarny Gotyk". Premiera już 12 stycznia.

Czytaj więcej...

SO SLOW

2017-04-19

Do naszej agencji dołączyła warszawska grupa So Slow, której nowe wydawnictwo zatytułowane "3T" ukazało się 15 maja nakładem Unquiet Records.

Czytaj więcej...

LATAJĄCE PIĘŚCI

2016-12-15

Warszawska grupa Latające Pięści rozpoczęła współpracę z naszą agencją.

Czytaj więcej...
Strony : 1