Promocja

2019-01-11
PINN DROPP
Pinn Dropp to warszawski zespół grający w szeroko pojętej stylistyce prog-rockowej. 25 stycznia ukaże się debiutancka płyta "Perfectly Flawed".

Zespół Pinn Dropp narodził się z pomysłu gitarzysty i kompozytora Piotra Syma, który chcąc wyrazić swoją fascynację progresywnym graniem podjął się pisania muzyki z myślą o przyszłym zespole. Rozpoczęta w 2015 roku współpraca z perkusistą, kompozytorem i producentem Dariuszem Piwowarczykiem zaowocowała powstaniem ostatecznego brzmienia Pinn Dropp. Do składu wiosną 2017 roku dołączył wokalista i multiinstrumentalista Mateusz Jagiełło. Trio obecnie przygotowuje materiał na debiutancką płytę.

Początki działalności przyszłej grupy Pinn Dropp cechowała spontaniczność. Zaczęło się od pisania przez Piotra muzyki z myślą o nowym projekcie, który mógłby powstać na bazie tworzonych dźwięków. Mimo iż pomysł był spontaniczny plan odnośnie charakteru muzyki był jasno sprecyzowany. Miała to być muzyka progresywna odnoszącą się zarówno do stylistyki mistrzów z lat 70-tych, jak i do nowszych trendów pojawiających się w ostatnich latach w progresywnym graniu. Ramy stylistyczne nie były jasno sprecyzowane, jednak jeden warunek był konieczny. Materiał musiał być bardzo dobry.

Nowe utwory powstawały bardzo szybko, zaś sam proces twórczy przebiegał bardzo sprawnie. Następnym krokiem do zrealizowania projektu który otrzymał nazwę Pinn Dropp, było znalezienie odpowiednich muzyków. Sama nazwa zaś, zdaniem Piotra nic nie znaczy. Można ją oczywiście tłumaczyć jako „spadająca szpila”, jednak tak naprawdę chodziło o dobrze brzmiącą i łatwą do zapamiętania nazwę. Pinn Dropp to dwa wyrazy zestawione tak, że brzmią podobnie jak Pink Floyd. Niektórzy co prawdą mogą mieć też inne skojarzenia, np. z utworem Stevena Wilsona „The Pin Drop”.

„Mamy sporo do przekazania artystycznie i chcemy dzielić się naszą muzyką z ludźmi, którzy tak jak my są pasjonatami tego rodzaju grania” – zapewnia Piotr Sym, założyciel Pinn Dropp.

Oficjalny profil FB: https://www.facebook.com/PinnDroppOfficial/ 

"Human Corporate Machine": https://youtu.be/TYTVikoY3i0 


PINN DROPP

2019-01-11

Pinn Dropp to warszawski zespół grający w szeroko pojętej stylistyce prog-rockowej. 25 stycznia ukaże się debiutancka płyta "Perfectly Flawed".

Czytaj więcej...

INNER RIVAL

2019-01-11

Warszawska grupa Inner Rival założona przez dwóch byłych muzyków formacji Dianoya przygotowała debiutancką płytę studyjną.

Czytaj więcej...

CYTADELA

2018-12-27

Warszawska grupa Cytadela, w której kariery muzyczne zaczynali tak uznani muzycy jak: Mikis Cupas i Marek Chrzanowski (Wilki), Maciej Wyrobek (DJ Maceo Wyro) czy Sidney Polak, wydała nową płytę studyjną.

Czytaj więcej...

MORDORSI

2018-12-07

Warszawska grupa Mordorsi dołączyła do szeregów naszej agencji.

Czytaj więcej...

DANCE LIKE DYNAMITE

2018-12-07

Dance Like Dynamite to istniejąca od 2015 roku trójmiejska grupa zafascynowana mrocznymi brzmieniami z lat 80.

Czytaj więcej...

ARTRA

2018-11-15

Reaktywowana po 40 latach warszawska grupa Artra dołączyła do grona artystów współpracujących z Cantaramusic.

Czytaj więcej...

FRANK & LOVE

2018-11-01

Warszawska grupa Frank & Love przygotowała debiutancki materiał i rozpoczęła współpracę z naszą agencją.

Czytaj więcej...

SAME SUKI

2018-10-18

Warszawska grupa folkowa Same Suki przygotowała nowy album zatytułowany "Ach Mój Borze".

Czytaj więcej...

JOANNA MOREA

2018-09-05

Uznana polska saksofonistka i flecistka jazzowa Joanna Morea współpracuje z naszą agencją.

Czytaj więcej...

LORIEN

2018-08-10

12 października ukaże się nowy album warszawskiej grupy Lorien.

Czytaj więcej...
Strony : 1