Promocja

2019-12-09
KONTAUR
W drugiej połowie stycznia do sprzedaży trafi drugie wydawnictwo w dyskografii śląskiej grupy Kontaur zatytułowane "Fragile Bonds".

Najnowsze wydawnictwo “Fragile Bonds” EP zawiera cztery premierowe utwory I jest kontynuacją muzycznej podróży projektu Kontaur, która została zapoczątkowana w lipcu 2019 debiutancką EPką “Read the Light”. Tak jak poprzednie wydawnictwo, EPka “Fragile Bonds” jest mocno zakorzeniona muzycznie w stylu elektro oraz indie pop, ale słychać na niej również echa muzyki lat osiemdziesiątych jak Depeche Mode, New Order czy Cocteau Twins.

Konrad Niedojadło, który kryje się pod nazwą Kontaur jest odpowiedzialny za muzykę I teksty oraz za produkcję tego wydawnictwa, a wokalistka Julia Mika zaśpiewała na trzech utworach. Ostatni utwór to kompozycja instrumentalna inspirowana nieco muzyką ambient.

W warstwie lirycznej “Fragile Bonds” porusza temat związków między dwojgiem ludzi, a konkretniej jest opisem ich ciemnych i kruchych aspektów. Na wydawnictwie dominują elektroniczne brzmienia, ale nie zabrakło tam również dźwięków gitary i fortepianu.

Ze oprawę graficzną wydawnictwa odpowiedzialny jest ceniony polski artysta Bartek Bałut, a jego abstrakcyjne prace zdobią obie EPki Kontaur.

Kontaur to Konrad Niedojadło, muzyk i producent muzyczny pochodzący z Tarnowa a mieszkający i tworzący na Śląsku. Muzyka którą tworzy Kontaur to mieszanka nowoczesnych brzmień elektronicznych oraz dźwięków lat osiemdziesiątych inspirowanych zespołami Depeche Mode, New Order, The Cure. Dodatkowo całość okraszona jest elementami muzyki ambient. Kontaur współpracuje z wokalistką Julią Miką, która odpowiedzialna jest za wokal w większości utworów z dwóch pierwszych wydawnictw EP.

Oficjalny profil FB Kontaur: https://www.facebook.com/kontaur/

"Paramount" (feat. Julia Mika): https://youtu.be/jtkX-c2V6qU

"A Northern Trail": https://youtu.be/fXRQfIhgUZI


MARCIN PAJAK

2020-01-03

Mieszkający w Wielkiej Brytanii polski gitarzysta Marcin Pająk wyda 31 stycznia swój drugi album "Other Side".

Czytaj więcej...

MOLE

2020-01-03

"Pierwsze Symptomy" to tytuł debiutanckiego wydawnictwa katowickiej grupy MOLE.

Czytaj więcej...

MICHAŁ SZCZERBIEC

2020-01-03

EP-ka "Sleepless" zapowiada kolejną (trzecią w dorobku) płytę gitarzysty Michała Szczerbca. Tym razem usłyszymy akustyczne dźwięki gitary "fingerstyle", flet poprzeczny oraz saksofon (Arek Osenkowski - znany ze współpracy z zespołem Stare Dobre Małżeństwo).

Czytaj więcej...

THE SEGUE

2020-01-03

Krakowska grupa The Segue dołączyła do grona artystów Cantaramusic.pl.

Czytaj więcej...

KONTAUR

2019-12-09

W drugiej połowie stycznia do sprzedaży trafi drugie wydawnictwo w dyskografii śląskiej grupy Kontaur zatytułowane "Fragile Bonds".

Czytaj więcej...

MACIEJ SADOWSKI

2019-12-09

Pod opieką promocyjną Cantaramusic znajdują się dwie płyty projektów cenionego kontrabasisty Macieja Sadowskiego: LowBow oraz Maciej Sadowski Kwadrat.

Czytaj więcej...

BLITZKRIEG

2019-11-16

Łódzka grupa Blitzkrieg reaktywowała się po 26-letniej przerwie i wydała nowy mini-album "Good Times". Wydawnictwo jest promowane przez Cantaramusic.

Czytaj więcej...

INSEKT

2019-11-16

24 stycznia 2020 roku to data oficjalnej premiery handlowej nowej płyty śląskiej grupy Insekt zatytułowanej "Menda 2.0.".

Czytaj więcej...

SCYLLA

2019-11-15

Szczecińska grupa Scylla przygotowała nowy album "Apex+Beneath", który premierę miał 15 listopada.

Czytaj więcej...
Strony : 1