Recenzje

2014-08-24
Deine Lakaien - "Crystal Palace"
Warto było czekać cztery lata na nowy album Deine Lakaien.
Wykonawca: Deine Lakaien
Wytwórnia: Chrome / Mystic
Rok wydania: 2014

Kup w

Deine Lakaien to jeden z tych wykonawców, którzy mają swój styl, którego nie zmieniają, po których wiadomo, czego się spodziewać, ale i tak zawsze warto czekać na ich kolejne płyty. Ernst Horn i Alexander Veljanov od blisko 30 lat działają na scenie dark wave, wyrobili sobie status gwiazdy tego nurtu i choć albumy przez nich wydawane nie zawsze porywały słuchaczy, to jednak nigdy nie zeszli poniżej pewnego, wysokiego poziomu. 

"Crystal Palace" to płyta, która zadowoli nawet najwybredniejszych fanów duetu. Dziesięć utworów, które trafiły na ten album stanowi smakowity koktajl przyrządzony z dynamicznych, dark wave'owych, ocierających się o industrial kompozycji i łapiących za serce ballad zaśpiewanych zbolałym głosem przez Alexandra Veljanova. I właśnie utwory takie jak "Where The Wind Don't Blow", "The Lights Of Our Street", "Eternal Sun", "Forever And A Day" stanowią o sile tego albumu. Zresztą Deine Lakaien zawsze uchodzili za mistrzów w tworzeniu romantycznego nastroju. I potwierdzają to dobitnie na "Crystal Palace".

Bardzo dobra płyta, która idealnie sprawdzi się w nadchodzące jesienne i zimowe wieczory. A jednocześnie jedna z najmocniejszych pozycji w dyskografii Deine Lakaien.

Autor: Grzegorz Szklarek


End of content

No more pages to load