Recenzje

2014-11-05
New Model Army - "Between Wine & Blood"
Bardzo udane post-scriptum do wydanego w ubiegłym roku albumu "Between Dog & Wolf".
Wykonawca: New Model Army
Wytwórnia: Attack Attack Records
Rok wydania: 2014

Płyta "Between Dog & Wolf" nie tylko należy do najlepszych wydawnictw w dyskografii New Model Army, ale stała się także sporym sukcesem komercyjnym, oczywiście na miarę tego zespołu. Nie dziwi mnie więc, że zespół postanowił kuć żelazo póki gorące i sprezentował fanom prezent w postaci dwupłytowego albumu "Between Wine & Blood".

Na pierwszym krążku znalazło się sześć premierowych utworów studyjnych, zaś na drugim - wybrane kompozycje z poprzedniego albumu w wersjach koncertowych. Nowe piosenki, być może, mają swoje korzenie w sesjach nagraniowych "Between Dog & Wolf", a może ich zarys zrodził się nawet podczas powstawania płyty "Today Is A Good Day" z 2010 roku. Moje podejrzenie bierze się stąd, że brzmią jak wyjęte z sesji nagraniowych tych dwóch albumów. To jednak nie jest najistotniejsze, gdyż każdy z tych sześciu numerów trzyma wysoki poziom i nie brzmi jak klasyczny sesyjny "odrzut". Mamy tu piękną, wyciszoną, akustyczną balladę "Happy To Be Here", mamy utwory z punkrockowymi naleciałościami ("Sunshine", "Angry Planet" i "Guessing"), a także zimnofalowe, mroczne "Devil's Bargain". Wpadające w ucho melodie, świetny, zadziorny śpiew Justina Sullivana, delikatna, nostalgiczna otoczka - to znaki rozpoznawcze tych piosenek.

Druga część "Between Wine & Blood" to potwierdzenie tego, co wiedzą wszyscy, którzy choć raz widzieli New Model Army na żywo. Jest to świetna maszyna koncertowa. Tutaj zagrali utwory z "Between Dog & Wolf" nieco ostrzej niż w wersjach studyjnych. Słucha się tego bez cienia znużenia, ale za to z wypiekami na twarzy.

Album, który powinien znaleźć się w dyskografii każdego fana New Model Army, ale dla nie-fanów jest to raczej ciekawostka, którą można "zaliczyć" na przykład przy okazji słuchania poprzedniej płyty studyjnej.

Autor: Grzegorz Szklarek


End of content

No more pages to load