Recenzje

2018-07-13
Paweł Pilichowicz - "Życia Szczegół"
Członek chóru Vox Singers Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, nauczyciel, pedagog śpiewu. Wydaje teraz swoją solową płytę będącą efektem współpracy z Krzysztofem Cezarym Buszmanem, którego teksty słyszymy na albumie.
Wykonawca: Paweł Pilichowicz
Wytwórnia: Soliton
Rok wydania: 2018

Aż 26 muzyków brało udział w nagraniu tego albumu. Sporo z nich to przedstawiciele płockiej sceny muzycznej. Usłyszymy na płycie m.in. Ryszarda Wolbacha, Roberta Majewskiego czy Krzysztofa Misiaka. Wielość muzyków ma wpływ na to, że otrzymujemy dość ciekawą różnorodność stylistyczną zawartą w 12 utworach.

Od nastrojowego „Wiersza o różnych światach” (piękne skrzypce) kojarzącego się z typową poezją śpiewaną po poprockowe, dynamiczne „Życia szczegół” (z wkładem instrumentów dętych) i „Obłędne błędy”. Bardzo patetyczne – aż bardzo – są „Uskrzydlone nadzieje”. Słuchając płyty, zauważymy też wpływy jazzu („Tak się mają rzeczy”) czy swingu („Nigdy… zawsze”). Obok oszczędnych kompozycji takich jak „Sugestie” mamy rozbudowane utwory jak kończące całość albumu „Uczynne uczucia”.

W efekcie dostajemy ciekawą płytę, której przyjemnie się słucha. Można znaleźć mankamenty, ale ogólnie mówiąc – jest dobrze. Jeśli się oprawia poetyckie teksty w muzykę na co najmniej dobrym poziomie, to możemy mówić o osiągnięciu sukcesu i on został tu osiągnięty.


Autor: Marcin Knapik


End of content

No more pages to load