Newsy muzyczne

Clan Of Xymox wystąpi w Gliwicach

Grupa Clan Of Xymox będzie promowała nowy album "Days Of Black" na jedynym koncercie w Polsce, który odbędzie się 30 marca w gliwickim klubie Spirala.

CLAN OF XYMOX

Holenderska grupa założona w 1981 r., w Nijmegen, z inicjatywy Ronniego Mooringsa (instrumenty klawiszowe, śpiew, gitara) i Anke Wolbert (gitara basowa, śpiew).

Od wielu lat na całym świecie grupa uznawana za klasyków dark wave. Pierwsze albumy wydała w kultowej wytwórni 4AD. Muzyka na nich zawarta nosiła piętno dokonań takich grup jak: Joy Division, The Cure, The Sisters of Mercy, Dead Can Dance czy Siouxsie and the Banshees, jednak w stosunku do dokonań wyżej wymienionych zespołów była o wiele barwniej zaaranżowana (m.in. dzięki szerokiemu użyciu syntezatorów i wielu nowinek technicznych).

Po wydaniu albumu „Medusa” grupa skróciła nazwę do Xymox i podpisali kontrakt z Wing Records (późniejsze Mercury Records), a także zmieniła charakter swojej muzyki na łagodniejszy i bardziej przystępny, o większym potencjale komercyjnym. Pod ta nazwą nagrali dwie płyty „Twist of Shadows” i „Phoenix”, z których pierwsza, sprzedając się w 300 000 egzemplarzach, okazała się największym sukcesem komercyjnym grupy. Po perturbacjach wewnątrz zespołu, muzycy zawiesili działalność. Wrócili na scenę w 1997 pod stara nazwą Clan Of Xymox i wydali album „Hidden Faces”, który był powrotem do pierwszych, klasycznych już pozycji zespołu. Wystąpili również na kilku festiwalach muzyki gotyckiej (m.in. na Wave Gotik Treffen), zaś utwory Out of the Rain i This World wspięły się na szczyt niemieckiej listy Independent Top 10.

Kolejne płyty: „Creatures”, „Notes from the Underground” i „Farewell” prezentowały muzykę coraz bliższą rocka gotyckiego. Zwłaszcza przedostatnia zyskała spore uznanie wśród słuchaczy i krytyków i często była porównywana z pierwszymi klasycznymi płytami zespołu.

W 2006 r ukazał się album „Breaking Point”, w 2007 EP-ka „Heroes” (zawierająca m.in. dwie wersje utworu Davida Bowie Heroes), natomiast w marcu 2008 r. zostało wydane pierwsze muzyczne DVD zespołu – „Visible”.

Rok 2009 przyniósł kolejną płytę sygnowaną logiem Clan Of Xymox. „In Love We Trust” adresowany był do fanów ceniących sobie bardziej taneczny profil grupy nad melancholijne pejzaże i zadumę. Po trzech latach zespół powrócił wraz z albumem „Darkest Hour”. Kolejny album „Kindred Spirits” (2012) to płyta hołd dla new wave, zawierająca klasyczne utwory m.in.: The Cure, Depeche Mode, Joy Division czy New Order. Płyta została świetnie przyjęta na rynku muzycznym. Ostatnim jak do tej pory albumem jest “A Matters of Mind, Body and Soul” (2014).
31.03. 2017 ukarze się nowy album grupy "Days Of Black", wydany równocześnie w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Clan of Xymox wielokrotnie koncertował w Polsce, m.in. w Warszawie w 1988 na kultowym festiwalu „Marchewka”, w 1998 na Dark Beat Festival, w 2004 oraz 2016 roku w Bolkowie na festiwalu „Castle Party”, w 2008 roku w łódzkim klubie Funaberia oraz w 2009 roku w warszawskiej Proximie.

Gliwicki koncert jest pierwszym w historii grupy spotkaniem z fanami na Śląsku.

Przed Clan Of Xymox wystąpią dwa polskie zespoły: PAST oraz Dark Side Eons. 

Bilety w przedsprzedaży: 66,00 zł w dniu koncertu: 80,00 zł.

Przedsprzedaż: 
- bilety kolekcjonerskie: https://www.sklep.zima.slask.pl/
- Gliwice Salon Czas ul. Zwyciestwa 1, kasa CKS Mrowisko ul. Pszczyńska 85.
- bilety dostępne także w systemie TICKETPRO.


Pokrewne wątki:

Kolejna zapowiedź nowej płyty Tremontiego

2021-08-04

Gitarzysta Tremonti przedstawił nowy teledysk do tytułowego utworu z piątego albumu studyjnego “Marching In Time”.

Czytaj więcej...

Maria Peszek j*bie to wszytko

2021-08-04

Dziś ukazał się nowy singel Marii Peszek z nowej płyty "Ave Maria", która ukaże się 10 września.

Czytaj więcej...

Wkrótce premiera debiutu Shyness!

2021-08-04

14 sierpnia ukaże się debiutancki album projektu Shyness! Iwony Skwarek znanej z duetu Rebeka. Ukazał się czwarty singel zapowiadający to wydawnictwo zatytułowany "Ready To Lose".

Czytaj więcej...

Ornette anonsuje drugi album

2021-08-03

13 sierpnia ukaże się nowa solowa płyta Grzegorza "Ornette" Stępnia znanego m.in. z Oddziału Zamkniętego.

Czytaj więcej...

Organek prezentuje klip do utworu 'Fotograf Brok'

2021-08-03

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło Tomasza Organka do współpracy przy projekcie muzycznym upamiętniającym 77. rocznicę Powstania Warszawskiego. W piątek miał premierę album, który jest efektem tej współpracy - „Ocali nas miłość”. Singlem promującym album jest „Fotograf Brok”, do którego powstał teledysk w reżyserii Michała Palikota.

Czytaj więcej...

Vangelis zainspirowany Jowiszem

2021-08-03

Decca Records ogłasza wydanie nowego albumu Vangelisa „Juno to Jupiter”. Album ukaże się 24 września i będzie dostępny na CD oraz w formacie cyfrowym, a także na płycie winylowej.

Czytaj więcej...

Box z singlami na 30-lecia klasyka Primal Scream

2021-08-02

30 rocznica premiery albumu Primal Scream – „Screamadelica” zostanie uświetniona premierą trzech limitowanych wydawnictw. 17 września ukażą się: BOX zawierający 10 winylowych singli i podwójny winyl picture disc.

Czytaj więcej...

Nowy klip Torture of Hypocrisy

2021-08-02

Ukazał się pierwszy klip anonsujący nową płytę metalowej formacji Torture Of Hypocrisy.

Czytaj więcej...

Couples Therapy z nowym singlem 'Jestem'

2021-08-02

Przedstawiamy nowy singel formacji Couples Therapy zatytułowany "Jestem".

Czytaj więcej...

Giorgio Fazer z nową płytą 'Gdy Rozum Śpi'

2021-08-01

Trzeci długogrający album duetu Giorgio Fazer bazuje na znalezionych przypadkowo nagraniach z dyktafonu, na których został zarejestrowany tajemniczy głos.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania