Newsy muzyczne

Międzygwiezdna Podróż Etamskiego

Nowy album Etamskiego nosi tytuł "Love Interstellar Trip".

Przemysław Etamski - producent muzyczny, pochodzi ze Szczecina, mieszka w Gdyni. Z braćmi Rychlickimi (Kristen) tworzy trio Salto, z Robertem Piernikowskim (Napszykłat) duet P/E, gra również w duecie z Peve Letym (Indigo Tree, SWNY, Boar Sleeping). Jego muzyka oscyluje w okolicach eksperymentalnej elektroniki, samplingu, field recordingu i awangardowego jazzu, lecz swoje korzenie posiada głęboko w podziemiach hip-hopu.

Etamski brzmieniem balansuje na granicy szmeru, ciszy i spokojnych, delikatnie chropowatych tonów, niekiedy szkicując pulsujący bit, a czasem zatapiając się w hałaśliwym kolażu budując tym samym pełen sonicznych niuansów niepowtarzalny klimat. Wszystko jednak serwuje z doskonałym wyczuciem, co klasyfikuje go w czołówce młodej polskiej elektroniki.

Wydał do tej pory albumy: Zabrudzony Garnitur (2008 Qulturap), Kosmos (2009 Qulturap/Pink- Punk), w kolaboracji z Konradem Smoleńskim winyl Niuniuni Gra Na Psie (2010 Artbazaar Records), Western Lands (2011 Lado ABC) z zespołem Kristen oraz Live at Kisielice (2012 Qulturap).
 

„Hip-hop zawsze był dla mnie trochę za ciasny, ale był dobrym punktem wyjścia do dalszych eksperymentów. Mnie jednak zawsze najbardziej fascynowały faktury, użyte brzmienia, specyficzna surowość, barwa głosu, to jak numer został zarejestrowany. Te fascynacje przełożyły się na brzmienie mojej muzyki. Najciekawsze rzeczy moim zdaniem dzieją się w tle, ja te tło wyciągam na wierzch.

Najwięcej mi dały trasy koncertowe z Kristen oraz z Robertem Piernikowskim, to są bardzo inspirujący ludzie i bardzo dobrzy koledzy, wyniosłem z tej nauki bardzo wiele, za co jestem im wdzięczny.

Dużą inspiracją jest wciąż free jazz. To jest dla mnie pełnowartościowa muzyka z duszy, umysłu i serca z ogromnym ładunkiem. Najpiękniejsze jest to, że nie trzeba jej rozumieć, słucha się ją na czuja i jeśli się to chwyci, to jest się szczęśliwszym człowiekiem.

Moją siłą jest spokój, dlatego mieszkam nad morzem, prowadzę spokojne życie, dużo spaceruję i nie ma w tym nic z romantycznych bzdur” - opowiada Etamski.


Autor: Grzegorz Szklarek
Źródło: Rockers Publishing

Dave Gahan & Soulsavers nagrali cover hitu Jamesa Carra

2021-10-24

„The Dark End Of The Street” to drugi singiel zapowiadający płytę „Imposter”, która pojawi się na rynku już 12 listopada 2021 roku

Czytaj więcej...

ABBA wydała niepublikowaną kompozycję sprzed 43 lat

2021-10-24

ABBA ponownie zaskoczyła fanów i cały świat. Legendarny szwedzki zaprezentował właśnie nowy singiel „Just A Notion”.

Czytaj więcej...

Nowa płyta Duran Duran już w sklepach

2021-10-23

Od wczoraj można kupować nową płytę Duran Duran zatytułowaną "Future Past".

Czytaj więcej...

Olena zatopiona w 'Nocy'

2021-10-23

"Noc" to szósty już singel promujący nową płytę Oleny "ROSE".

Czytaj więcej...

Marcin Szczurski w taksówce

2021-10-23

Ukazał się kolejny klip wokalisty Marcina Szczurskiego anonsujący jego nową płytę, która ukaże się 29 października.

Czytaj więcej...

Band of Horses na pierwszym koncercie w Polsce

2021-10-22

Stacjonująca w Seattle grupa Band of Horses wystąpi 15 marca w warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Matt Dusk na trasie po Polsce

2021-10-22

Rok po wydaniu pokrytego złotem albumu “Sinatra with Matt Dusk", artysta powraca z jego kontynuacją – “Sinatra with Matt Dusk Vol. 2", ponownie zapraszając do współpracy znakomitych polskich wykonawców, by wspólnie przywołać muzyczną historię Mistrza – Franka Sinatry. Okazji do posłuchania utworów z obu płyt będzie wiele, ponieważ wiosną 2022 r. artysta ruszy w trasę, podczas której zagra aż 9 koncertów w wybranych miastach w całej Polsce

Czytaj więcej...

Avril Lavigne wróci do Polski po 14 latach

2021-10-22

Kanadyjska wokalistka zaprezentuje się 2 marca 2022 w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Swedish House Mafia wystąpi w Krakowie

2021-10-22

Trio Swedish House Mafia zagra 21 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie.

Czytaj więcej...

Szczecińska Scylla zamknęła cykl 'Apex+Beneath'

2021-10-21

Szczecińscy metalowcy z grupy Scylla wydali ostatni singel promujący ich wydaną dwa lata temu płytę "Apex+Beneath".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania