Newsy muzyczne

Grupa VOX wróciła po 5 latach z nowym singlem

"Porwij mnie" to tytuł nowego singla trio VOX.

Tym razem Witold Paszt, Jerzy Słota i Dariusz Tokarzewski porwą swoich fanów do lat 80-tych – czasów, kiedy święcili największe triumfy na scenach polskich i zagranicznych.

„Pomysł na nagranie Porwij mnie zrodził się w naszych głowach już jakiś czas temu. Zainspirowała nas do tego młodsza część naszej publiczności, która odgrzebuje teraz nasze stare nagrania, słucha ich na winylach i kasetach, i jak donosi, widzi w nich wielką wartość i jakość. Pomyśleliśmy, że fajnie byłoby wrócić muzycznie do tamtych czasów i pokazać naszym fanom, że nadal możemy tworzyć na najwyższym poziomie i w oryginalnym stylu” – mówi Witold Paszt, lider zespołu. „Oczywiście jest to też dla nas podróż sentymentalna do czasów naszej młodości! A potraktowaliśmy ją niezwykle poważnie, bo do nagrania teledysku przygotowaliśmy się solidnie, jak za starych dobrych czasów, z bardzo konkretną choreografią i kostiumami.”

Piosenka powstała w 1987 roku na terenie dawnej Czechosłowacji. W wersji oryginalnej zespół VOX śpiewał ją po angielsku (tyt. org: „Rainy Day”). „Liczymy, że singiel urzeknie też tę część naszej publiczności, która ma podobne pesele do naszych i pamięta wersję angielską. To jest swego rodzaju prezent od nas dla nich z okazji #40latVOX” – dodaje Witold Paszt.

Za najnowszy aranż odpowiada uznany producent muzyki elektronicznej Agim Dżeljilji. Tworzył zespoły Öszibarack, NERVY, współpracował z Noviką, zespołami Hurt, Husky oraz HEY, a ostatnio z Brodką przy projekcie „Wszystko czego dziś chcę”, promującym serial Rojst. Był także odpowiedzialny za produkcję muzyczną ostatniej piosenki VOX – „Tęczowy Most”.

Klip do piosenki zrealizowany został we współpracy z największą firmą oświetleniową w Polsce – PIRAMIDA FILM. Do jego realizacji wykorzystano ponad 200 źródeł światła, profesjonalny sprzęt filmowy, efekty specjalne oraz połączenie współczesnych technik realizacyjnych z analogowymi, znanymi z polskiej telewizji lat 70-tych i 80-tych. Autorem zdjęć jest Mateusz Pastewka, a reżyserem - Marek Serdiukow.


Źródło: Wydawnictwo Agora

Pokrewne wątki:

Ladaco i 'Jezioro Łabędzie'

2022-01-26

Ladaco prezentuje kolejny singiel zapowiadający jego drugi album studyjny pt. „Drugie Primo”, który ukaże się w 2022 roku.

Czytaj więcej...

Fontaines D.C. zagrają w Warszawie

2022-01-26

Pochodząca z Dublina post-punkowa grupa Fontaines D.C. zagra 13 czerwca w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Tom Odell wystąpi w Warszawie

2022-01-26

Brytyjski wokalista wróci do Polski po kilkuletniej przerwie i wystąpi 25 czerwca na letniej scenie warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Premierowa kompozycja od Franz Ferdinand

2022-01-26

"Curious" to jedna z dwóch premierowych kompozycji Szkotów z Franz Ferdinand, która trafi na zapowiadaną na 11 maja kompilację największych przebojów tego zespołu "Hits to the Head".

Czytaj więcej...

Damian 'Jr. Gong' wystąpi w Warszawie

2022-01-25

Najmłodszy syn Boba Marleya wystąpi 2 sierpnia w amfiteatrze w warszawskim Parku Sowińskiego.

Czytaj więcej...

CETI rozsiewa 'Zarazę'

2022-01-25

Ukazał się pierwszy singel grupy CETI z jej nowej płyty zatytułowanej po prostu "CETI" (premiera 25 lutego). Wybór padł na piosenkę "Zaraza".

Czytaj więcej...

Mariusz Duda z poradnikiem kryzysowym

2022-01-25

"How To Overcome Crisis" to nowy singel z "Interior Drawings” - trzeciej części pandemicznej trylogii Mariusza Dudy.

Czytaj więcej...

The Opposition daje nadzieję

2022-01-25

Ukazał się nowy singel "Like Lovers" z albumu brytyjskich klasyków zimnej fali The Opposition zatytułowanego "Hope".

Czytaj więcej...

Denzel Curry przyjedzie do Polski

2022-01-24

Jedna z największych gwiazd amerykańskiego rapu wystąpi 1 czerwca w krakowskim Studio i 2 czerwca w warszawskim Torwarze.

Czytaj więcej...

Camel na trzech koncertach w Polsce

2022-01-24

Legenda brytyjskiego prog-rocka wystąpi w maju 2023 roku na trzech koncertach w Polsce.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania