Newsy muzyczne

BOKKA przerobiła Joy Division i Radiohead

Nancy Sinatra, Joy Division, Radiohead oraz 2 x BOKKA - taki zestaw prezentuje BOKKA na swoim najnowszym wydawnictwie, zatytułowanym „Roll Down The Hill”.

EP-ka zawiera 5 nowych, odważnych wersji przebojów „Bang Bang” (Nancy Sinatra, 1966), „Love Will Tear Us Apart” (Joy Division, 1980), „Daydreaming” (Radiohead, 2016) oraz dwie, zupełnie nowe aranżacje utworów BOKKI znanych z poprzednich płyt zespołu: Too Far, Too Close” („DON’T KISS AND TELL”, 2015) i „Take My Hand” („LIFE ON PLANET B”, 2018) - fragment tekstu tego ostatniego zainspirował zespół do nazwania całej EPki. Za miks wszystkich piosenek odpowiedzialny jest Bogdan Kondracki - uznany producent, autor sukcesów m.in. Dawida Podsiadlo, Moniki Brodki i Ani Dąbrowskiej. Mastering zrobił Piotr Łukaszewski w studiu Custom34 w Gdańsku. 

EP-ka będzie dostępna we wszystkich serwisach streamingowych 12.03, czyli już w najbliższy czwartek. 

Roll down the hill - to jak powiedzieć komuś: zrób coś, co kiedyś sprawiało Ci radość, bądź przez chwilę znowu mały i głupi, sturlaj się z górki” - mówią członkowie zespołu. „Ta EPka to beztroski i sentymentalny wyskok w przeszłość, dalszą i bliższą, zebraliśmy na niej kompozycje, które lubimy i cenimy i przedstawiamy je we własnych odsłonach, dając zarówno nie naszym, jak i naszym utworom nowe życia.”

„Love Will Tear us Apart to ukłon w stronę fanów, którzy odkąd po raz pierwszy zagraliśmy ten utwór na żywo, prosili o jego studyjną wersję.” 

„Bang Bang stworzyliśmy na otwarcie kina Muza w Poznaniu i miał być przeznaczony do jednorazowego wykonania z tej okazji, ale tak nam się spodobało to, co zrobiliśmy, że postanowiliśmy zarejestrować naszą wersję w studiu.”

„Daydreaming ma dla nas dużą wagę emocjonalną. Jesteśmy fanami Radiohead, a ten utwór uważamy za jeden z najpiękniejszych, jakie kiedykolwiek napisali. Nasza wersja stała się podziękowaniem dla wszystkich osób, które wzięły udział w zbiórce i pomogły nam odkupić sprzęt spalony w pożarze busa, którym podróżowaliśmy w kwietniu 2018 roku. Nazwiska tych osób towarzyszyły nam później na ekranie podczas wykonywania „Daydreaming” na żywo i na zawsze będzie nam on przypominał, jakich niesamowitych ludzi mamy wokół siebie, choć większości z nich nigdy nie poznaliśmy.”Źródło: PIAS Poland

Pokrewne wątki:

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Mariusz Duda zamyka pandemiczną trylogię

2021-11-30

Lider grupy Riverside nie zwalnia tempa i już 10 grudnia opublikuje kolejną solową płytę - tym razem zatytułowaną "Interior Drawings'.

Czytaj więcej...

Agressiva69 deformuje

2021-11-30

W połowie grudnia ukaże się nowe wydawnictwo klasyków polskiego industrialu Agressiva 69. Będzie to zapowiedź nowej płyty

Czytaj więcej...

Anne-Marie ponownie w Warszawie

2021-11-29

Brytyjska wokalistka wystąpi 17 sierpnia na letniej scenie warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Impact Festival wróci do Krakowa

2021-11-29

Po 3 latach przerwy Impact Festival wróci 6 lipca 2022 do krakowskiej Tauron Areny. Wystąpią: Five Finger Death Punch, Black Label Society i Hollywood Undead.

Czytaj więcej...

Debiut nowego zespołu Andrzeja Stasiuka

2021-11-29

Ukazała się pierwsza płyta trio Opla Stasiuk Trzaska.

Czytaj więcej...

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Zremiksowany Robert Cichy

2021-11-27

Wczoraj ukazała się płyta Roberta Cichego "3 & remixed".

Czytaj więcej...

Inga Mejer przedstawiła 'Afrodytę'

2021-11-27

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.

Czytaj więcej...

Zapal Ruskiefajki

2021-11-26

Po debiutanckim singlu „Szatan kazał tańczyć”, który na YouTube odtworzono aż 7 milionów razy, a także featach u Kartky’ego, Majora SPZ i innych reprezentantów sceny hip-hopowej, nadszedł jej czas. Ruskiefajki zapowiada swój pierwszy album.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania