Newsy muzyczne

Karo Glazer w finale International Songwriting Competition 2019

Polka w finale najważniejszego konkursu dla songwriterów na świecie. Teraz jej utwór będą oceniać m.in. Coldplay, Dua Lipa, Tom Waits i Danilo Perez.

International Songwriting Competition to największy i najbardziej prestiżowy konkurs dla songwriterów na świecie. W gronie jego laureatów znaleźli się m.in. Gotye, Lindsey Stirling, Kimbra, Gregory Porter, Bastille i Omar Sosa. Do tegorocznej edycji zgłoszono ponad 18 000 piosenek, a w skład jury oceniającego finalistów wchodzą m.in. Coldplay, Dua Lipa, Tom Waits, John Mayall i Danilo Perez. 

Karo Glazer, na krótko przed wydaniem swojego nowego singla, zapowiadającego jej powrót, dostała się do finału International Songwriting Competition dzięki swojej starszej kompozycji zatytułowanej ”Flying Circle”, którą artystka nagrała w towarzystwie Mike'a Sterna, Johna Taylora, Larsa Danielssona i Andrzeja Olejniczaka na swoją ostatnią płytę “Crossings Project”. Utwór utrzymany jest w radosnej stylistyce i świetnie nadaje się na letnie imprezy.  Nośna melodia utworu, jak sam tytuł piosenki mówi, szybko wpada w ucho i nie chce z niego wyjść. Artystka zdradza, że do skomponowania utworu nakłonił ją znany basista Richard Bona, który zaraził ją miłością do afrykańskich rytmów. “Flying Circle” jest w tym roku jednym z dwunastu finałowych utworów w kategorii Jazz. 

Laureatów konkursu poznamy w maju, tym czasem do 3 kwietnia otwarte jest głosowanie publiczności na swój ulubiony utwór. Fani mogą codziennie oddawać głos na piosenkę Karo Glazer poprzez oficjalną stronę: https://songwritingcompetition.com/peoplesvoice~category-12 

KARO GLAZER - jest obdarzona aż cztero oktawową skalą głosu, co pozwala jej z dużą lekkością wykonywać utwory praktycznie w każdym stylu, począwszy od jazzu i popu, a skończywszy na utworach muzyki klasycznej czy nawet hip hopie. Jest wirtuozerką głosu w każdym tego słowa znaczeniu, a jej charyzma nie pozwala o sobie zapomnieć. Jej niezwykła energia podnosi publiczność z miejsc, czemu zawdzięcza swój przydomek „Lady Dynamite“. Jest wokalistką, kompozytorem, aranżerem i producentem muzycznym w jednej osobie.  

Lars Danielsson mówi o niej , że jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych wokalistek jakie słyszał od lat, a Mike Stern dodaje: „Karo to nie dziewczyna, to Dynamit!” Rzeczpospolita po wydaniu “Crossings Project” oświadczyła: „Tak narodziła się nowa nadzieja polskiej wokalistyki. Nazywa się Karo Glazer i warto się tym nazwiskiem pochwalić w towarzystwie. Nie słuchaliście? Posłuchajcie koniecznie. To nasz najlepszy, rozśpiewany atut eksportowy.” 

Obecnie artystka przygotowuje się do wydania swojej nowej płyty pt. “#LadyDynamite”, którą pokaże światu swoje mniej jazzowe oblicze. 


Pokrewne wątki:

Daria Zawiałow i A_GIM w nowej wersji hitu Haliny Frąckowiak

2021-10-16

Utwór "Serca Gwiazd" zapowiada nowy serial „Pajęczyna” z Joanną Kulig w roli głównej.

Czytaj więcej...

bryska na wspólnej trasie z Luną

2021-10-16

Pracowity czas u bryskiej! Podczas gdy w radiach i serwisach streamingowych zachwyty zbiera jej aktualny przebój „lato (pocałuj mnie)” a 20-letnia wokalistka przygotowuje się do wydania debiutanckiej EP-ki („jestem bryska” – premiera 12 listopada), ogłoszone zostały daty jej pierwszych koncertów, jakie zagra wraz z inną sensacją alternatywnego popu - LUNĄ.

Czytaj więcej...

Debiut Johan Band od dziś w sklepach

2021-10-15

15 października ukazał się debiutancki album Johan Band „Do Utraty Tchu”. Na czele zespołu stoi Johan Stasiak – były lider, wokalista i autor tekstów w hardrockowej grupie Korpus i projekcie Johane’s.

Czytaj więcej...

Adele wróciła po 6 latach

2021-10-15

Dzisiaj ruszyła przedsprzedaż płyty „30”, która pojawi się na sklepowych półkach 19 listopada.

Czytaj więcej...

Amarok wydał dziś nowy album

2021-10-15

Dziś do sklepów trafiła nowa płyta warszawskiej grupy Amarok zatytułowana „Hero”. Dziś także miał premierę nowy singel z tego wydawnictwa zatytułowany „Hero”.

Czytaj więcej...

Paweł Tur tęskni

2021-10-15

Nowy utwór Pawła Tura – Tęsknie, to odzwierciedlenie osobowości wokalisty – codzienny pęd życia przeplatany chwilami melancholii i refleksją o szczęściu z drugą osobą.

Czytaj więcej...

Zmierzch bogów od Zeal & Ardor

2021-10-15

“Götterdämmerung” to tytuł nowego singla anonsującego nową płytę Zeal & Ardor “Zeal & Ardor”, która ukaże się 11 lutego 2022.

Czytaj więcej...

Coldplay po raz trzeci w Warszawie

2021-10-14

Brytyjska grupa Coldplay zaprezentuje się 8 lipca 2022 na warszawskim PGE Narodowym.

Czytaj więcej...

Warpaint zagra w Warszawie

2021-10-14

Amerykańska grupa wystąpi 28 maja w warszawskiej Progresji w ramach pierwszej od 5 lat trasy po Europie.

Czytaj więcej...

Slow Magic wystąpi w Warszawie

2021-10-14

Slow Magic zaprezentuje się 12 marca przyszłego roku w warszawskim Pogłosie.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania