Newsy muzyczne

Popkultura 'Na Czarno'

"Na czarno" to najnowszy singiel zespołu Popkultura. Utwór jest muzyczną odpowiedzią na ostatnie wydarzenia w kraju.

Odważny tekst, brudne przesterowane brzmienie oraz minimalistyczna animacja ukazują zaangażowane oblicze warszawskiego zespołu. 

“Niedawno wydaliśmy z Popkulturą nasz drugi album „Miłość Zdrada”, w teledysku do tytułowego singla byliśmy ubrani w charakterystyczne, różowe garnitury. Ten róż nagle przestał pasować do otaczającej nas rzeczywistości. Jeżeli w środku pandemii kobiety zmuszone są aby wyjść na ulicę i walczyć o swoje podstawowe prawa to my chcemy powiedzieć jedno: Dziewczyny nie jesteście same! Idziemy z Wami krok w krok. Ramię w ramię. Na czarno!” - mówi lider zespołu Maciek Olbrych. 

Muzycy przyznają, że nagrywali pod presją czasu, chcąc uchwycić w piosence emocje tłumu, bunt społeczny i niespotykane do tej pory napięcia.  

“Działaliśmy bardzo szybko.To była potrzeba chwili, cała produkcja zajęła nam kilka dni. Ta piosenka daje do myślenia. Mówi o tym co tu i teraz” -  podkreśla Paweł Krulikowski, basista zespołu. 

Do piosenki powstało lyric video animowane przez Aleksandrę Mikłaszewicz, której wrażliwe oko uwieczniło warszawskie strajki.  

“Na wszystkich protestach byłam z aparatem w ręku. Zaskoczyła mnie niesłychana erupcja kreatywności wśród spacerowiczów. To trudny, bardzo poważny temat, a jednak pomiędzy tymi stanowczymi transparentami, wyczuwa się lekkość i poczucie humoru. Myślę, że klip dobrze oddaje tę atmosferę” - mówi jego autorka. Źródło: Agora Muzyka

Pokrewne wątki:

Mioush zapowiedział jubileuszową trasę koncertową

2021-05-09

Miuosh obchodzi XX-lecie działalności. Z tej okazji ogłosił koncerty w 10 miastach.

Czytaj więcej...

Reedycja słynnej 'koncertówki' Motörhead

2021-05-08

25 czerwca do sprzedaży trafi reedycja albumu ‘No Sleep ‘Til Hammersmith’ Motörhead z 1981 roku.

Czytaj więcej...

Yann Tiersen zapowiada nową płytę

2021-05-08

Yann Tiersen ogłosił szczegóły nowego albumu i podzielił się pierwszym zwiastunem muzycznym "Ker al Loch". Krążek zatytułowany „Kerber" ukaże się 27 sierpnia nakładem wytwórni Mute.

Czytaj więcej...

Warszawskie Combo Taneczne wyda nową płytę

2021-05-07

21 maja ukaże się nowy album Warszawskiego Combo Tanecznego i Kapeli Zdzisława Kwapińskiego "Skarałeś Mnie Boże".

Czytaj więcej...

Druga zapowiedź drugiej płyty warszawskiego Pale Mannequin

2021-05-07

"Scattered" to drugi singel promujący nadchodzące wydawnictwo warszawskiego Pale Mannequin - "Colours of Continuity". Premiera albumu odbędzie się 21 maja.

Czytaj więcej...

Kosmiczna premiera nowego singla Coldplay

2021-05-07

Dzisiaj odbyła się premiera długo wyczekiwanego nowego singla Coldplay. Z okazji premiery "High Power", zespół połączył się w ramach pozaziemskiego chatu wideo z francuskim astronautą z ESA, Thomasem Pesquetem, który obecnie przebywa na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Czytaj więcej...

Mocne uderzenie Kultu

2021-05-07

Ukazał się pierwszy singel zapowiadający nową płytę grupy Kult "Ostatnia płyta". Album promuje jeden z najodważniejszych utworów w dorobku zespołu - "Wiara".

Czytaj więcej...

Dziś premiera nowej płyty Michała Szczerbca

2021-05-07

"Przyjdzie na ciebie czas" to czwarta płyta w dorobku gitarzysty, kompozytora i aktora Michała Szczerbca. Album dziś trafił do sklepów. Z tej okazji artysta opublikował nowy klip do utworu tytułowego.

Czytaj więcej...

Kolejny singel z nowej płyty Mariusza Dudy

2021-05-06

Znany z Riverside i Lunatic Soul - Mariusz Duda, postanowił swój najnowszy solowy album wydać w dość kontrowersyjny sposób umieszczając nagrania najpierw w całości w sieci, a teraz wydając je jedynie na kasetach magnetofonowych. Na serwisie YT pojawiło się video do najnowszego singla „Escape Pod”.

Czytaj więcej...

Paradise Lost zagra w Krakowie

2021-05-06

Brytyjscy klasycy mrocznego metalu wystąpią 16 września w krakowskim Hype Parku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania