Newsy muzyczne

Kasia Lisowska i jej 'Linia Życia'

Kielecka wokalistka i pedagog Kasia Lisowska zaprezentowała album "Linia Życia".

Płyta „Linia Życia” jest zbiorem 10 autorskich utworów. Za muzykę i warstwę tekstową odpowiada Kasia Lisowska. Kompozycje dojrzewały w niespiesznym tempie. Podejmowana w nich tematyka dotyka poszukiwań samego siebie, opowiada o byciu silną kobietą, choć jednocześnie kruchą i niezwykle wrażliwą. Płyta utrzymana jest w klimacie akustycznego popu z elementami improwizacji instrumentalnych, które razem z tekstem i melodią doskonale korespondują.

W nagraniach płyty wzięło udział grono znakomitych muzyków, którzy na co dzień realizują się we wspólnych projektach, solowo oraz jako muzycy sesyjni. Przede wszystkim jednak to grupa Przyjaciół, którzy włożyli w ten projekt ogrom serca i talentu. Producentem muzycznym płyty jest Łukasz Luka Kowalski-pianista, aranżer, realizator dźwięku, kierownik muzyczny zespołu Andrzeja Piasecznego. Posiada w swoim dorobku artystycznym wiele płyt, z których część okryła się złotem i platyną.

Przy płycie pracowali: Łukasz Szafrański- perkusja, Tomasz „Orzeł” Rząd- gitary, Maciek Boguta- gitary, Marek Buchowicz- gitara basowa, którzy współtworzą zespół Andrzeja Piasecznego, a także Sebastian Sipa- gitara basowa oraz Piotr Goworek- chórki.

Kasia Lisowska - wokalistka estradowa i sesyjna, trener wokalny, pianistka, kompozytorka, pedagog, kierownik muzyczny, reżyser spektakli muzycznych, autorka tekstów do piosenek. Założycielka, solistka, pianistka i kierownik muzyczny zespołu „Mocni Duchem”, działającego przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie. Z chórem UJK wystąpiła w kilkudziesięciu koncertach (m.in. „Świętokrzyska Golgota”, „Tu es Petrus”, „Psałterz wrześniowy”). Kierownik artystyczny w ramach europejskiego projektu wymiany młodzieży z Litwy, Węgier, Włoch i Polski „Duch w pieśni ukryty” (Oratorium Świętokrzyskie Św. Jana Bosko w Kielcach).W latach 2008-2011 koncertowała z zespołem ŁDZ Orkiestra (instrumenty klawiszowe), wspierającym artystę O.S.T.R. Adama Ostrowskiego.

W latach 2008-2012 członkini żeńskiego zespołu „SheMoans” (instrumenty klawiszowe, background vocal), który uświetnił swoimi występami programy „Szymon Majewski Show” oraz „Szymon na żywo” w TVN. Z zespołem nagrała utwór pt. „SuperGirl” do programu rozrywkowego TVN „Top Model”, wzięła udział w krajowych preselekcjach do Eurowizji w 2011 r., a także podczas 48. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie „SuperPremiery”.

Od 2014 r. do chwili obecnej stale współpracuje z Andrzejem Piasecznym, z którym regularnie koncertuje (wokal wspierający, instrumenty klawiszowe, autorka muzyki). Owocem współpracy są wspólne kompozycje, koncerty i nagrania fonograficzne emitowane w ogólnopolskich stacjach radiowych i telewizyjnych.

Od 2014 r. współpracuje z Kabaretem Skeczów Męczących z Kielc jako wokalistka sesyjna, zapewniając oprawę muzyczną programów kabaretowych emitowanych w stacjach telewizyjnych o zasięgu ogólnopolskim. Od 2016 r. z wokalistą Pawłem Oszywą tworzę duet muzyczny o nazwie Click. Rozwija również solową działalność koncertową, realizując m.in. autorski projekt „Kasia Lisowska z zespołem” (muzycy: Łukasz Kowalski- fortepian, kierownik muzyczny, Łukasz Szafrański- perkusja, Maciej Boguta-gitara, Tomasz „Orzeł” Rząd- gitara, Marek Buchowicz- bas, Sebastian Sipa- bas) oraz „Lisowska Trio” (skład: Łukasz Kowalski- fortepian, kierownik muzyczny, Łukasz Szafrański- perkusja).

Trener wokalny w telewizyjnych programach edukacyjnych o profilu muzycznym, m.in. „Teleranek” i „Petersburski Music Show” emitowanych w TVP ABC. Juror i trener wokalny podczas warsztatów muzycznych Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. Prowadziła warsztaty wokalne w ramach projektu „Muzyczna Kuźnia” (organizator Dom Kultury Białogon w Kielcach) i obozu artystycznego dla dzieci „Przygoda z Piosenką” w Szczyrku oraz „Summer Mix Singing 2017”.

Członek jury konkursów wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, np.: Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dzieci i Młodzieży „Nad Wierną Rzeką” w Małogoszczu (2016), Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury i Młodzieży Szkolnej „Wiatraczek” w Kielcach (od 2015 r.), Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Gloria” w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach, Ogólnopolski Konkurs Wokalno-Instrumentalny „Bez gitary ani rusz”. Współorganizator i juror ogólnopolskiego konkursu wokalnego dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych „Najchętniej o miłości” (2018). Reżyser, współtwórca, kompozytor, kierownik artystyczny spektakli muzycznych we współpracy ze studentami Katedry Muzyki UJK, m.in. musical pt. „STOP HEJT” (2020), a także trener wokalny współautor muzyki do musicali „Smartfonella” (2019) oraz „Niezapominajka” (2020).

Od 2015 r. członek Stowarzyszenia Wokalistów MIX w Gliwicach, zaś od 2017 r. International Voice Teacher of Mix (USA).

W 2009 r. otrzymała Statuetkę Scyzoryka (pierwsza nagroda) w I edycji ogólnopolskiego Festiwalu Nagrody Artystyczne „Scyzoryki” w kategorii wokalistka. Autorski utwór „I believe” został wyróżniony podczas konkursu „UK Songwriting Contest 2016”. W 2020 roku z zespołem „Kusz” otrzymała II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Scyzoryki 2020.


Źródło: Opus Series

Pokrewne wątki:

St.Vincent wydała nowy album

2021-05-15

Piosenki na wydawnictwie zostały zainspirowane pobytem ojca artystki w więzieniu.

Czytaj więcej...

Warszawskie Combo Taneczne zaprasza do oberka

2021-05-14

"Mokotowski Oberek" to pierwszy singel zapowiadający nową płytę Warszawskiego Combo Tanecznego "Skarałeś Mnie Boże, która ukaże się 21 maja.

Czytaj więcej...

Klaves zapowiada nową ep-kę

2021-05-14

Mieszkający w Reykjaviku polski producent Klaves wydał pierwszą zapowiedź nowej ep-ki, która ukaże się 28 maja.

Czytaj więcej...

Czterdziestka klasycznego albumu Kraftwerk

2021-05-14

Ukazała się specjalna edycja płyty "Computer World" grupy Kraftwerk.

Czytaj więcej...

Czeski muzyk Floex wydał soundtrack do polskiej gry

2021-05-14

Multiinstrumentalista Tomáš Dvořák aka Floex wydał piątą ścieżkę dźwiękową do gry. Tym razem do polskiej przygodówki "Papetura", długo oczekiwanego debiutu programisty Tomasza Ostafina.

Czytaj więcej...

'Litania Kłamstw' od Dance Like Dynamite

2021-05-13

20 maja ukaże się nowy album nowofalowców z Dance Like Dynamite zatytułowany "Litania Kłamstw".

Czytaj więcej...

Sophie Szklarska wydała singel 'To Me'

2021-05-13

Sophie Szklarska to młoda artystka z Warszawy, swoją przygodę z produkcją muzyczną zaczęła około półtora roku temu, w Warszawskiej Akademii Dźwięku. Od tamtej pory nie ma w jej życiu dnia bez muzyki. Jej najnowsza propozycja to singel "To Me".

Czytaj więcej...

'Koncert dla Stopy 2011' wyjdzie za miesiąc

2021-05-13

Po 10 latach ukaże się album koncertowy z zapisem wyjątkowego koncertu dla Piotra "Stopy" Żyżelewicza.

Czytaj więcej...

'Heat' od Whispering Sons

2021-05-13

Belgijska grupa Whispering Sons zapowiada drugi album "Several Others" nowym singlem "Heat".

Czytaj więcej...

Druga zapowiedź drugiej solowej płyty Justina Sullivana

2021-05-13

Jak już informowaliśmy, lider grupy New Model Army przygotował drugą płytę solową zatytułowaną "Surronded". Możemy posłuchać drugiego singla zapowiadającego to wydawnictwo. Premiera już 28 maja.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania