Newsy muzyczne

Micuła i jej 'Miasto Na W.'

Micuła to solowy projekt Karoliny Micuły, artystki i performerki, znanej dotąd głównie z projektów artaktywistycznych i teatralnych.

Micuła: "Miast na W jest wiele. I wcale nie muszą zaczynać się na W. Kiedy przyglądam się swojemu życiu mam na myśli konkretne dwa. Szkice i wspomnienia mojej relacji love & hate z Wrocławiem i nowego romansu z kochanką Warszawą poukładał w całość Kamil Błoch. Na tej podstawie powstał uniwersalny tekst o szukaniu swojego miejsca, o odbijaniu się od ściany i mierzeniu z rzeczywistością, wobec której pokładamy niekiedy zbyt wiele nadziei nie dostrzegając, że otoczenie temu nie sprzyja. Przy Tobie się kruszę, więc mocno mnie tul. Wszyscy jesteśmy w Warszawie tak samo obcy jak i tutejsi. Z tą opowieścią może utożsamić się wiele i wielu z Was. Bazując na kolektywnym wymiarze tego doświadczenia powstał teledysk w reżyserii Katarzyny Borelowskiej".

Wzięły w nim udział osoby artystyczne związane z Warszawą. Za choreografię odpowiada Krzysztof Lubka, który od lipca 2020 w centrum miasta tańczy swój performans “Jestem pedałem zbyt długo się bałem”, a w rolę terapeuty wcielił się pierwszy Drag King w polskim popie: Maryjan Bear z Drag King SharmTRIO.

Ponadto na ekranie członkowie Grupy Performatywnej Chłopaki: Kamil Błoch, Robert Bigus i Grzesiek Ryczywolski, aktorki Miriam Michalska i Paulina Krupa oraz tajemnicza performerka Krystina Candida. Piosenkę zaaranżował Alaksandr Porakh przy pomocy jednego syntezatora, a finalną produkcją zajął się Grzegorz Rdzak.

Pocałuj mnie w duszę miasto na W.Foto: Piotr Jaxa
Źródło: Psychopanda Promotions

Pokrewne wątki:

Front Line Assembly i Die Krupps na dwóch koncertach w Polsce

2021-09-17

25 lat po legendarnej, wspólnej trasie po Ameryce Północnej dwaj pionierzy industrial/EBM wracają na scenę.

Czytaj więcej...

'Chłopak' ma Kashell

2021-09-17

Na polskiej scenie muzycznej pojawił się nowy zespół KASHELL stworzony przez Marcina (AbradAba) Martena oraz muzyków zespołu Coma: Dominika (Witosa) Witczaka, Marcina (Kobeza) Kobzę, Rafała (Matusza) Matuszaka i Adama ( Von Marszala) Marszałkowskiego.

Czytaj więcej...

Nowy singel Placebo

2021-09-17

"Beautiful James" to pierwsza od 5 lat premierowa kompozycja grupy Placebo.

Czytaj więcej...

Ed Sheeran wróci do Warszawy

2021-09-17

4 lata po dwóch wyprzedanych koncertach na warszawskim PGE Narodowym Ed Sheeran ponownie wróci, aby zagrać koncert w tym miejscu.

Czytaj więcej...

Marek Dyjak na wzgórzu rozpaczy

2021-09-16

Dzisiaj odbyła się premiera utworu „Na wzgórzu rozpaczy” Marka Dyjaka, będący zapowiedzią nowej płyty artysty, która będzie ostatnią w jego karierze. Sam utwór oraz promujący go teledysk powstał dzięki pomocy finansowej Tenczyńskiej Okovity i Janusza Palikota, który wystąpił w teledysku wraz Markiem Dyjakiem i Magdaleną Różczką.

Czytaj więcej...

Dark Tranquillity na dwóch koncertach w Polsce

2021-09-16

Przedstawiciele melodyjnego death metalu ze Szwecji oraz fińskiego folku zaprezentują się na w Gdańsku i Warszawie.

Czytaj więcej...

Mazzoll i Igor Boxx jako Mazzbox

2021-09-16

Ukazała się płyta "Mazzboxx" projketu o tej samej nazwie stworzonego przez Jerzego Mazzolla i Igora Boxxa z duetu Skalpel.

Czytaj więcej...

Surrealny singel Amaroka

2021-09-16

Ukazał się drugi singel zapowiadający nową płytę projektu Amarok. Tym razem do mediów trafiła kompozycja "Surreal".

Czytaj więcej...

Grzegorz Skawiński gościem króla

2021-09-15

Dziś premiera singla i klipu ,,Zbyt dobrze ci idzie” króla z gościnnym udziałem Grzegorza Skawińskiego. Utwór pochodzi z ostatniej płyty króla pod tytułem ,,Dziękuję”, która ukazała się wiosną, Grzegorz Skawiński przyjął zaproszenie króla i nagrał swoją gitarę do wersji singlowej utworu.

Czytaj więcej...

Orla Gartland wystąpi w Warszawie

2021-09-15

Irlandzka wokalistka, kompozytorka i producentka zaprezentuje się 13 kwietnia 2022 w warszawskich Hybrydach.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania