Newsy muzyczne

ZAZ zapowiada nową płytę

Francuska wokalistka Zaz prezentuje nowy singiel "Imagine". Utwór jest pierwszą zapowiedzią nadchodzącego albumu artystki "Isa", który ukaże się 22 października.

Trzy lata po wydaniu platynowego albumu "Effet Miroir", Zaz zapowiada swój piąty album, nad którym zaczęła pracować wiosną 2020 roku podczas lockdownu. - Potrzebowałam wówczas spokoju, potrzebowałam się niemal wycofać - mówi artystka, która sprzedała 4 miliony płyt na całym świecie odkąd zachwyciła publiczność w 2010 roku swym pierwszym albumem i hitem "Je veux". - Było to zupełne przeciwieństwo tego, co robiłam przez ostatnie 10 lat, co należy uznać za paradoks.

Po szalonej dekadzie wyprzedanych koncertów, nagród i prestiżowych kooperacji (Quincy Jones, Charles Aznavour, Kelly Clarkson), Zaz postanowiła nieco zmienić optykę.

"Świat słodszy niż ten, który istnieje". Takie przesłanie niesie jej nowa piosenka "Imagine", w której śpiewa "wyobraź sobie świat, który rymuje się z Tobą".

- To utwór dedykowany komuś wyjątkowemu, ale także wszystkim ludziom, których kocham i z którymi dzielę ten sam cel: tworzenie dobrych rzeczy. Tworzenie społeczeństwa, które ma sens - to, coś do czego powinniśmy dążyć - mówi.

- Kiedy patrzysz na świat takim, jakim jest, kiedy przyglądasz się, zamiast działać, to bardzo zasmucające. Co zostawimy naszym dzieciom? - zastanawia się Zaz, dla której zawsze ważne były edukacja i ekologia. - To po prostu przerażające, koszmarne, a jednak... "Imagine" to piosenka pełna nadziei. Wystarczyłoby bowiem zacząć coś robić, by doszło do zmiany. Oczywiście jest wiele osób, które nie są bierne. Jeśli więc pozostaniemy wierni sobie i zaczniemy budować coś co nas uszczęśliwia, dzięki czemu czujemy się spełnieni, to znajdzie swe odbicie w świecie.

- Tytuł też jest pełen nadziei, jak "Je veux" - kontynuuje. - To piosenka, w której wybieram życie, wiarę, siebie, w której nie ulegam obawie o społeczeństwo i ludzkość. Potrzeba wielkiej siły, by strach Tobą nie zawładnął i to też jest wybór. Jeśli chcesz, by świat był lepszy, musisz najpierw wejrzeć w głąb siebie. Ludzkość stanie się lepsza, jeśli będziemy dbać o siebie. Ale to długa podróż. Jeśli nie zaczniemy czegoś robić, nie będzie drogi naprzód.

Nad nadchodzącym albumem Zaz pracowała z holenderskim producentem Reynem. Ten pianista i kompozytor muzyki filmowej zaprosił wokalistkę do swego studia, które powstało w dawnej kaplicy. Zaz nagrała też kilka piosenek w swoim domu oraz w studiach w Brukseli i Prowansji.Źródło: Warner Music Poland

Pokrewne wątki:

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Mariusz Duda zamyka pandemiczną trylogię

2021-11-30

Lider grupy Riverside nie zwalnia tempa i już 10 grudnia opublikuje kolejną solową płytę - tym razem zatytułowaną "Interior Drawings'.

Czytaj więcej...

Agressiva69 deformuje

2021-11-30

W połowie grudnia ukaże się nowe wydawnictwo klasyków polskiego industrialu Agressiva 69. Będzie to zapowiedź nowej płyty

Czytaj więcej...

Anne-Marie ponownie w Warszawie

2021-11-29

Brytyjska wokalistka wystąpi 17 sierpnia na letniej scenie warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Impact Festival wróci do Krakowa

2021-11-29

Po 3 latach przerwy Impact Festival wróci 6 lipca 2022 do krakowskiej Tauron Areny. Wystąpią: Five Finger Death Punch, Black Label Society i Hollywood Undead.

Czytaj więcej...

Debiut nowego zespołu Andrzeja Stasiuka

2021-11-29

Ukazała się pierwsza płyta trio Opla Stasiuk Trzaska.

Czytaj więcej...

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Zremiksowany Robert Cichy

2021-11-27

Wczoraj ukazała się płyta Roberta Cichego "3 & remixed".

Czytaj więcej...

Inga Mejer przedstawiła 'Afrodytę'

2021-11-27

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.

Czytaj więcej...

Zapal Ruskiefajki

2021-11-26

Po debiutanckim singlu „Szatan kazał tańczyć”, który na YouTube odtworzono aż 7 milionów razy, a także featach u Kartky’ego, Majora SPZ i innych reprezentantów sceny hip-hopowej, nadszedł jej czas. Ruskiefajki zapowiada swój pierwszy album.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania