Newsy muzyczne

Karo Glazer przypomina debiutancką płytę

Na platformach streamingowych pojawiła się zremasterowana wersja debiutanckiej płyty "Normal" Karo Glazer z 2009 roku.

Album został oryginalnie wydany w 2009 r przez niemiecki label JARO medien i do tej pory nie był dostępny w światowych streamingach. Po jego wydaniu, tylko w samych Niemczech sprzedano ponad 11 tysięcy płyt CD. To była wielka niespodzianka dla debiutującej wtedy artystki, która dzięki tej płycie rozwinęła skrzydła i swoją międzynarodową karierę. Po premierze płyty Karo zagrała z zespołem ponad 70 koncertową trasę po całej Europie, grając na takich festiwalach jak m.in.: Jazz Baltica, Schleswig Holstein Musik Festival, Festival du Bout du Monde czy Open’er Festival. Na płycie można usłyszeć plejadę polskich jazzmanów m.in.: Bernarda Maseli, Krzysztofa Ścierańskego, Piotra Schmidta, Przemka Kuczyńskiego, Macieja Tubisa, Thomasa Sanchez czy Henryka Gembalskiego. 

Filip Łobodziński po premierze płyty “Normal” w swojej recenzji dla Newsweeka napisał: „Blask bez słów! To jest debiut. Od razu dodam - mocny debiut!”, a Jan Ptaszyn Wróblewski w radiowej Trójce dodał: „Im dłużej słucham płyty Normal, tym bardziej mi się podoba - fenomenalna!” Niemieckie Kulturspiegel pisało o Karo „Ta atrakcyjna Polka mówi o sobie, że jest białą wokalistką z białym, słowiańskim głosem, a prawda jest taka, iż cztery oktawy głosu, pozwalają jej scatować niczym największym divom amerykańskiego jazzu.”, a legendarny basista Lars Danielsson po premierze NORMAL napisał: „Karo Glazer jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych wokalistek, jakie słyszałem od lat!". 

Jak mówi sama artystka: “Chciałam dać płycie NORMAL nowe życie. To bardzo ważny zapis mojej muzycznej drogi. To były zwariowane czasy. Robiąc tę płytę po prostu świetnie się bawiłam. Komponowałam, śpiewałam i nie miałam żadnych oczekiwań… tym bardziej sukces NORMAL mnie zaskoczył. Gdy na początku tego roku odzyskałam wszystkie prawa do moich materiałów, wiedziałam, że przed wydaniem moich nowych singli, koniecznie chcę wydać NORMAL na nowo. Wiem, że wielu moich fanów bardzo na to czeka, a ja wreszcie jestem niezależną artystką i sama mogę decydować o tym co i kiedy chcę wydawać. Traktuję ten moment jak mój ponowny debiut. Nadchodzi bardzo ważny czas dla mnie. Bardzo się z tego cieszę. Wreszcie moja muzyka odzyskała wolność.”.

KARO GLAZER - jest obdarzona aż czterooktawową skalą głosu, co pozwala jej z dużą lekkością wykonywać utwory praktycznie w każdym stylu, począwszy od jazzu i popu, a skończywszy na utworach muzyki klasycznej czy nawet hip hopie. Jest wirtuozerką głosu w każdym tego słowa znaczeniu, a jej charyzma nie pozwala o sobie zapomnieć. Jej niezwykła energia podnosi publiczność z miejsc, czemu zawdzięcza swój przydomek „Lady Dynamite“. Jest wokalistką, kompozytorem, aranżerem i producentem muzycznym w jednej osobie. Ma na swoim koncie dwa solowe albumy wydane w Polsce jak i za granicą. W maju 2020 jej talent został dostrzeżony przez Toma Waitsa oraz członków grupy Coldplay, dzięki czemu Karo została jednym ze zwycięzców International Songwriting Competition - najważniejszego konkursu dla songwriterów na świecie w legendarnym Nashville. W trakcie swojej kariery blisko współpracowała m.in. z Larsem Danielssonem, Mikiem Sternem, Richardem Boną oraz wielokrotnym laureatem nagrody Grammy, producentem Martinem Waltersem. Rzeczpospolita po wydaniu “Crossings Project” oświadczyła: „Tak narodziła się nowa nadzieja polskiej wokalistyki. Nazywa się Karo Glazer i warto się tym nazwiskiem pochwalić w towarzystwie. Nie słuchaliście? Posłuchajcie koniecznie. To nasz najlepszy, rozśpiewany atut eksportowy.” Na co dzień artystka mieszka w Londynie i pracuje przy legendarnym musicalu “Thriller”.

Posłuchaj płyty:

https://bfan.link/normal

Pokrewne wątki:

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Mariusz Duda zamyka pandemiczną trylogię

2021-11-30

Lider grupy Riverside nie zwalnia tempa i już 10 grudnia opublikuje kolejną solową płytę - tym razem zatytułowaną "Interior Drawings'.

Czytaj więcej...

Agressiva69 deformuje

2021-11-30

W połowie grudnia ukaże się nowe wydawnictwo klasyków polskiego industrialu Agressiva 69. Będzie to zapowiedź nowej płyty

Czytaj więcej...

Anne-Marie ponownie w Warszawie

2021-11-29

Brytyjska wokalistka wystąpi 17 sierpnia na letniej scenie warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Impact Festival wróci do Krakowa

2021-11-29

Po 3 latach przerwy Impact Festival wróci 6 lipca 2022 do krakowskiej Tauron Areny. Wystąpią: Five Finger Death Punch, Black Label Society i Hollywood Undead.

Czytaj więcej...

Debiut nowego zespołu Andrzeja Stasiuka

2021-11-29

Ukazała się pierwsza płyta trio Opla Stasiuk Trzaska.

Czytaj więcej...

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Zremiksowany Robert Cichy

2021-11-27

Wczoraj ukazała się płyta Roberta Cichego "3 & remixed".

Czytaj więcej...

Inga Mejer przedstawiła 'Afrodytę'

2021-11-27

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.

Czytaj więcej...

Zapal Ruskiefajki

2021-11-26

Po debiutanckim singlu „Szatan kazał tańczyć”, który na YouTube odtworzono aż 7 milionów razy, a także featach u Kartky’ego, Majora SPZ i innych reprezentantów sceny hip-hopowej, nadszedł jej czas. Ruskiefajki zapowiada swój pierwszy album.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania