Newsy muzyczne

Heima wybiera się 'Gdziekolwiek'

Ukazał się nowy singel formacji Heima anonsujący jej nowy album, który ukaże się w przyszłym roku.

To utwór o wyczerpaniu miejskim życiem i gwarem. O potrzebie wyjechania gdzieś daleko, do natury, gdzie po prostu wolniej płynie czas i nie trzeba się niczym przejmować. Każdy z nas ma czasami takie momenty, kiedy chce uciec jak najdalej i pobyć sam na sam z wszechobecną ciszą. W takich właśnie chwilach wybierzmy się Gdziekolwiek.

Album  pod tytułem „W domu” ukaże się na początku 2022 roku nakładem wytwórni Agora Muzyka.

Olga Stolarek - wokalistka i autorka tekstu o utworze: Gdziekolwiek to początek. Gdziekolwiek to wstęp do całej historii zespołu. To utwór którego tekst napisałam zanim Heima w ogóle zaczęła istnieć. Zanim pomyślałam, że mogłabym w ogóle tworzyć z kimś na poważnie muzykę. Pewnego dnia stwierdziłam, że chcę być jak moi ulubieni wokaliści i napiszę własny utwór. Pamiętam, że wracałam wtedy tramwajem z Łodzi do domu, po jakimś niezbyt miłym dniu. W trakcie tej drogi napisałam tak naprawdę cały tekst, jedną ręką trzymając się poręczy, a drugą stukając coś w notatniku na telefonie. Pierwotnie muzykę do tego utworu też napisałam sama, ale z czasem zupełnie ją zmieniliśmy z zespołem. Większość utworów, które powstały na początku istnienia Heimy, w którymś momencie została wyeliminowana z naszego repertuaru. Gdziekolwiek jednak przetrwało tę próbę czasu i konfrontację z nowszymi kompozycjami. To utwór dla mnie niezwykle ważny. Dzięki niemu odkryłam, że chcę robić to co robię. Jego treść w dosłownym rozumieniu na pewno nie odnosi się do mnie, bo uwielbiam szum miasta i to właśnie on mnie uspokaja. Jednak często chcę po prostu zamknąć się w sobie i chociaż na chwilę uciec od problemów otaczającego nas świata. Zapraszam nie tylko do wysłuchania „Gdziekolwiek”, ale też do obejrzenia bardzo ciekawej animacji, która powstała do tego utworu. Czemu ciekawej? Dowiecie się w ostatnich 5 sekundach".Źródło: Agora Muzyka

Pokrewne wątki:

Łódzkie Hedone znowu ogarnięte szaleństwem

2022-06-25

Wczoraj ukazał się nowy klip łódzkiej grupy Hedone do singla "To Madness 2022" będącego nową wersją utworu z 1994 roku. Kompozycja promuje wydaną wczoraj reedycję debiutanckiego albumu Hedone "Werk".

Czytaj więcej...

Goya wydała "Starlinki"

2022-06-25

Drugi po „Zakamarkach” tegoroczny singiel zespołu Goya "Starlinki" to klasyczna „goyowa” opowieść miłosna, w którą Magda wplotła element swojego zamiłowania do kosmosu i czerpania przyjemności z patrzenia w gwiazdy.

Czytaj więcej...

Dawid Podsiadło wysłał posta

2022-06-24

Ukazał się nowy singel Dawida Podsiadło zatytułowany "Post". Jest to zapowiedź jego nowej płyty, która ukaże się jesienią tego roku.

Czytaj więcej...

Tomek Lipiński nagrał utwór dla kobiet

2022-06-24

Tomek Lipiński (Brygada Kryzys, Tilt) nagrał nowy utwór "Chyba, że chcesz".

Czytaj więcej...

Kaszubskie Sulęczyno zaprasza na akordeonowe święto

2022-06-23

To już pewne - jubileuszowa 20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie odbędzie się w czterodniowej formule i jak zawsze wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny! Lista artystów jest długa i imponująca. Organizatorzy zadbali o najwyższy poziom artystyczny. Usłyszymy m.in. Marcela Loefflera, Tzigan Trio, Grażynę Auguścik z Bester Quartet oraz Ewę Bem z kwartetem Andrzeja Jagodzińskiego.

Czytaj więcej...

Gorillaz wrócili z nowym singlem

2022-06-23

"Cracker Island (feat. Thundercat)" to energiczny, żywiołowy numer, który przygotowali Murdoc, Noodle, Russel i 2D z pomocą wirtuoza gitary basowej, dwukrotnego laureata Grammy, Thundercata. Za produkcję nagrania odpowiada twórca popowych hitów, ośmiokrotny zwycięzca Grammy, Greg Kurstin.

Czytaj więcej...

Leski wypuścił osę

2022-06-23

„OSA” to słoneczny, ciepły letniak. Gustujący w spokojnych i akustycznych brzmieniach, Leski, tym razem sięga po szybsze tempo. Artysta pozostaje wierny akustycznej gitarze ale tym razem można przy niej potańczyć.

Czytaj więcej...

Jimmy Eat World zagra dziś w Warszawie

2022-06-23

Amerykańska grupa po raz pierwszy w Polsce - dziś o godzinie 20:00 w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Broad Peak wraca z drugą płytą

2022-06-22

Trzy lata po Zimowym morzu Broad Peak – solowy projekt Patrycji Hefczyńskiej – wraca z nowym materiałem zatytułowanym Dywizje wilków. Terytorium, po którym porusza się artystka to nadal minimalistyczne zaaranżowane kompozycje, pełne akustycznych dźwięków, często podbarwione dyskretną elektroniką, posiłkujące się umiejętnie wplecionym w całość field recordingiem, silnie łączącym się z niezwykle istotnymi w tym wypadku tekstami.

Czytaj więcej...

Michał Kowalonek gościem Heimy

2022-06-22

"To jedyny utwór, przy którym mam ciarki, gdy śpiewam go na scenie. Zawsze wzbudza we mnie największe emocje. To piosenka z misją" – tak mówi o utworze autorka Olga Stolarek, frontwoman zespołu Heima.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania