Newsy muzyczne

Liam Gallagher zapowiada trzeci album

Liam Gallagher podgrzewa atmosferę przed premierą trzeciego solowego albumu pt. "C'mon You Know", który ukaże się 27 maja 2022. Legendarny angielski muzyk zaprezentował właśnie pierwszy singiel "Everything's Electric", w którym udział wziął Dave Grohl.

Dave Grohl jest współautorem "Everything's Electric", a ponadto lider Foo Fighters zagrał w tym nagraniu na perkusji. Nad produkcją piosenki czuwali Ivor Novello i Greg Kurstin.

Liam i Dave poznali się wiele lat temu, gdy Foo Fighters zagrali trasę z Oasis. Od tego czasu muzycy darzą się wzajemnym szacunkiem, a spekulacje o ich współpracy pojawiały się w ostatnich latach regularnie.

Gallagher chciał, żeby "Everything's Electric" miało dynamikę "Sabotage" Beastie Boys oraz napięcie i drapieżność "Gimme Shelter" The Rolling Stones. Dokładnie taki efekt udało się osiągnąć. To surowy, rytmiczny numer z hiphopowymi i punkowymi elementami oraz donośnym basem. W piosence charakterystyczne powarkiwania Liama zmieniają się w rapowanie, a wykonane przez niego chórki stanowią swoisty hołd dla Stonesów.

"Everything's Electric" to idealna zapowiedź wyczekiwanego przez fanów albumu "C'mon You Know", którego premiera odbędzie się 27 maja 2022 roku. Wcześniejsze płyty Liama Gallaghera - "As You Were" (2017) i "Why Me? Why Not" (2019) - dotarły na szczyt UK Official Album Chart. Podobnie zresztą było z jego "MTV Unplugged" (2020). Wszystko wskazuje na to, że "C'mon You Know" będzie trzecim z rzędu numerem 1 Liama na liście sprzedaży w Wielkiej Brytanii.

Gallagher premierowo wykona "Everything's Electric" podczas nadchodzącej gali BRIT Awards, która odbędzie się 8 lutego. Utwór na pewno będzie można usłyszeć również na planowanej przez rockmana trasie, w tym na dwóch wyprzedanych już koncertach w Knebworth Park.Foto: Greg Williams
Źródło: Warner Music Poland

Pokrewne wątki:

Karolina Stanisławczyk przedstawiła swój 'Bilans'

2022-10-03

ukazał się drugi album Karoliny Stanisławczyk, wydany półtora roku od jej debiutanckiego krążka „Cliché”. „Bilans” to zbiór piosenek Karoliny, które wokalistka tworzyła przez ostatnie miesiące z polskimi i zagranicznymi producentami.

Czytaj więcej...

Nowa płyta Pixies w sprzedaży

2022-10-03

Pixies powrócili z ósmym albumem „Doggerel”, który już można znaleźć na półkach sklepowych i w serwisach streamingowych. Z okazji premiery zespół udostępnił video do utworu „Nomatterday”.

Czytaj więcej...

Kaśka Sochacka nagrała cover Łony i Webbera

2022-10-01

Albo Inaczej powraca. Tym razem wytwórnia Alkopoligamia.com łączy siły z Kaśką Sochacką, a efektem jest singiel „Ostatnia Prosta” z repertuaru Łony i Webbera.

Czytaj więcej...

'Super Para' poszła na L4

2022-09-30

Ukazał się nowy singel grupy L4, która zdobyła pewną popularność na polskiej scenie w latach 80-tych. Piosenka "Super Para" promuje płytę "Są takie miejsca".

Czytaj więcej...

Otwocka Tekla Goldman nagrała 'Tutu Czacza'

2022-09-30

Otwocka grupa Tekla Goldman zadebiutowała dziś ep-ką zatytułowaną "Ep-ka".

Czytaj więcej...

Godsmack poddaje się

2022-09-29

Wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy, hardrockowy zespół GODSMACK opublikował pierwszy zwiastun swojego nadchodzącego, ósmego studyjnego albumu.

Czytaj więcej...

Madison McFerrin wystąpi w Warszawie

2022-09-29

Madison McFerrin - znakomita nowojorska wokalistka wystąpi 13 listopada na koncercie w warszawskim Jassmine.

Czytaj więcej...

Dobrawa Czocher zapowiada debiutancki album

2022-09-29

Wiolonczelistka i kompozytorka Dobrawa Czocher zapowiada swój debiutancki album „DREAMSCAPES”. Premiera: 23 stycznia 2022 r. nakładem BMG/Modern Recordings.

Czytaj więcej...

Jacaszek i Kwartludium zapraszają do Kolchidy

2022-09-28

Muzyka zawarta na płycie "Kolchida" inspirowana została gruzińskimi pieśniami polifonicznymi oraz niezwykłą historią starożytnej Kolchidy, krainy, której ślady świetności mozolnie odkrywają od kilku lat polscy archeolodzy.

Czytaj więcej...

Wiktoria Zwolińska stawiła czoła hejterom

2022-09-28

„HejTy” to muzyczna nowość od Wiktorii Zwolińskiej, która w przekorny, właściwy dla siebie sposób, stawia czoła hejterom.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania