Newsy muzyczne

Austriacki HVOB zapowiada szóstą płytę

Po czterech albumach studyjnych i jednym albumie koncertowym, HVOB wyda wkrótce swój szósty album.

Duet zrywa z tradycją wydawania całego albumu po wcześniejszym wydaniu kilku singli. Osiem utworów z "TOO" ukazuje się pojedynczo i sporadycznie już od kilku miesięcy. "A Piece Of Me" jest szóstą częścią, w związku z czym do odkrycia pozostały już tylko dwa utwory. Wraz z premierą ostatniego poznamy całość, zarówno w wersji cyfrowej, jak i fizycznej. Album "TOO" trafi do sprzedaży 8 kwietnia.

"A Piece Of Me" może być sporym zaskoczeniem dla tych, którzy kojarzą HVOB wyłącznie z mocną elektroniką. Utwór rozpoczyna się oszczędnymi akordami fortepianu i wokalem na tle glitchujących syntezatorów, które rozwijają się do dramatycznego, kinowego pejzażu dźwiękowego, gdy pojawia się perkusja, by budować narastające napięcie.

"TOO" jest jednocześnie najostrzejszym i najłagodniejszym albumem HVOB do tej pory. Album eksploruje skrajności w zakresie koncepcji, treści i dźwięku. "TOO" jest jednocześnie najostrzejszym i najłagodniejszym albumem HVOB do tej pory. Anna Müller i Paul Wallner eksplorują przestrzeń pomiędzy determinacją i zwątpieniem.

"TOO" to gniewny, czuły, wrażliwy, zdeterminowany głos pokolenia poszukującego sensu życia.

Tekstowo "TOO" jest poświęcony stanowi umysłu pokolenia poszukującego wewnętrznej i zewnętrznej tożsamości: album oddaje życie w dychotomii własnych i cudzych oczekiwań, w poczuciu, że nie spełnia się tych oczekiwań, w ponawianych próbach uwolnienia się od nich.

HVOB wystąpi 31 marca w warszawskim Teatrze WARSawy w ramach tegorocznej edycji World Wide Warsaw. Bilety można kupić tu: https://goingapp.pl/wydarzenie/www2022-hvob-live/marzec-2022 Foto: PIAS Poland
Źródło: PIAS Poland

Pokrewne wątki:

Counting Crows za miesiąc w Warszawie

2022-08-17

Amerykańska grupa Counting Crows zagra 18 września w warszawskiej Stodole. Pierwotnie koncert miał się odbyć 13 marca tego roku.

Czytaj więcej...

Robert Gawliński gościem Patrycji Markowskiej

2022-08-17

„Aż do rana” to piosenka pochodząca z ostatniego albumu Patrycji Markowskiej „Wilczy Pęd”. W wersji płytowej utwór jest balladą zaaranżowaną z kwartetem smyczkowym, ale piosenka doczekała się właśnie swojej radiowej wersji oraz oryginalnego klipu.

Czytaj więcej...

'Słomki' od Julii Bury

2022-08-17

„Słomki” to najnowszy singiel Julii Bury. Letnie brzmienia gitary połączone z dźwiękami syntezatorów tworzą niezapomniane wrażenia, a do utworu chce się wracać bez przerwy.

Czytaj więcej...

Nocny Kochanek nagrał cover Sabatonu

2022-08-17

Nocny Kochanek, w porozumieniu z zespołem Sabaton, wziął na warsztat jego utwór „GOTT MIT UNS”. Krzysiek Sokołowski napisał do niego nowy tekst w języku polskim, który - jak można się spodziewać - stworzony został z przymrużeniem oka i z charakterystycznym dla Zdrajców Metalu humorem.

Czytaj więcej...

Nina Stiller wydała singel 'Hine Ma Tov Umanaim' i zagra w Warszawie

2022-08-16

31 sierpnia o godzinie 20:00 w Teatrze Kwadrat Nina Stiller zagra wyjątkowy koncert "Kesher" w ramach Festiwalu Warszawa Singera. Również w tym dniu będzie miała swoją premierę płyta artystki pod tym samym tytułem.

Czytaj więcej...

The Maple Verse wyda debiutancką płytę

2022-08-16

The Maple Verse to solowy projekt pochodzącego z Białowieży instrumentalisty, klawiszowca i autora tekstów Bartka Kosińskiego znanego między innymi z warszawskiej prog-rockowej grupy Pinn Dropp.

Czytaj więcej...

Michał Szczerbiec zapowiada piąty solowy album

2022-08-16

"Quantum" to pierwszy singel zapowiadający nową piątą solową płytę warszawskiego gitarzysty, wokalisty i aktora Michała Szczerbca zatytułowaną "Quantum".

Czytaj więcej...

Son Lux na trzech koncertach w Polsce

2022-08-15

Jeden z najważniejszych składów współczesnej sceny elektronicznej, przełamujący schematy i inspirujący artystów na całym świecie zespół Son Lux wróci w 2023 roku do Polski na 3 koncerty.

Czytaj więcej...

Mikołaj Trzaska nagrał płytę o szczebrzeszyńskich kozach

2022-08-13

W dyskografii kompozytora, klarnecisty i saksofonisty Mikołaja Trzaski pojawiła się kolejna pozycja związana z tematem żydowskim.

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Aleksandra Dębicza

2022-08-13

Utwór „Sideways” jest pierwszą odsłoną nadchodzącej płyty Aleksandra Dębicza, która w całości została zrealizowana w technologii Dolby Atmos.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania