Newsy muzyczne

Songwriterski projekt Patrycji Kosiarkiewicz

Już 1 kwietnia pojawi się na rynku pierwszy w Polsce sześciomiesięczny kurs online przeznaczony dla autorek i autorów tekstów piosenek. Z inicjatywą wyszła Patrycja Kosiarkiewicz, autorka, która jak sama o sobie mówi "zarabia na życie pisaniem piosenek" i trzeba dodać, że robi to z powodzeniem już 25 lat.

Zamysłem programu jest nie tylko danie autorom użytecznych narzędzi pisarskich czyli udoskonalenie warsztatu. Artystka zaprojektowała program wsparcia w taki sposób, by pomógł pokonać blokady twórcze, pozbyć się strachu przed oceną i "zaopiekować się wewnętrznym twórcą".

We wtorek 22 marca odbędzie się bezpłatny webinar online, na którym Patrycja opowie o 6 mitach o pisaniu oraz o samym kursie i drodze do profesjonalizacji. Odpowie również na często powtarzające się pytania autorów w rodzaju: skąd brać pomysły, jak zacząć pisać dla innych, jak pisać pozytywnie ale niekiczowato itp. Będzie również możliwość zadania pytań.

Link do zapisu: https://kursy.patrycja.pl/w/6-mitow-o-pisaniu-tekstow-piosenek

Patrycja Kosiarkiewicz to kompozytorka, ceniona autorka tekstów oraz co jest rzeczą mniej znaną w jej biografii, wykwalifikowany life coach. Ma na swoim koncie 8 albumów oraz kilkaset utworów – w tym wiele stworzonych dla innych artystów w kooperacji z czołowymi polskimi producentami muzyki pop. Ostatni i zbierający dobre recenzje album zatytułowany jest OGÓLNIE CHODZI O TO (premiera 28 X 2020). Najnowsze albumy, które Patrycja współtworzyła to "Minerał Życia" Kombi oraz "Długie noce" Echo. Kolejny singiel wokalistki pojawi się wiosną 2022.


Pokrewne wątki:

Łódzkie Hedone znowu ogarnięte szaleństwem

2022-06-25

Wczoraj ukazał się nowy klip łódzkiej grupy Hedone do singla "To Madness 2022" będącego nową wersją utworu z 1994 roku. Kompozycja promuje wydaną wczoraj reedycję debiutanckiego albumu Hedone "Werk".

Czytaj więcej...

Goya wydała "Starlinki"

2022-06-25

Drugi po „Zakamarkach” tegoroczny singiel zespołu Goya "Starlinki" to klasyczna „goyowa” opowieść miłosna, w którą Magda wplotła element swojego zamiłowania do kosmosu i czerpania przyjemności z patrzenia w gwiazdy.

Czytaj więcej...

Dawid Podsiadło wysłał posta

2022-06-24

Ukazał się nowy singel Dawida Podsiadło zatytułowany "Post". Jest to zapowiedź jego nowej płyty, która ukaże się jesienią tego roku.

Czytaj więcej...

Tomek Lipiński nagrał utwór dla kobiet

2022-06-24

Tomek Lipiński (Brygada Kryzys, Tilt) nagrał nowy utwór "Chyba, że chcesz".

Czytaj więcej...

Kaszubskie Sulęczyno zaprasza na akordeonowe święto

2022-06-23

To już pewne - jubileuszowa 20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie odbędzie się w czterodniowej formule i jak zawsze wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny! Lista artystów jest długa i imponująca. Organizatorzy zadbali o najwyższy poziom artystyczny. Usłyszymy m.in. Marcela Loefflera, Tzigan Trio, Grażynę Auguścik z Bester Quartet oraz Ewę Bem z kwartetem Andrzeja Jagodzińskiego.

Czytaj więcej...

Gorillaz wrócili z nowym singlem

2022-06-23

"Cracker Island (feat. Thundercat)" to energiczny, żywiołowy numer, który przygotowali Murdoc, Noodle, Russel i 2D z pomocą wirtuoza gitary basowej, dwukrotnego laureata Grammy, Thundercata. Za produkcję nagrania odpowiada twórca popowych hitów, ośmiokrotny zwycięzca Grammy, Greg Kurstin.

Czytaj więcej...

Leski wypuścił osę

2022-06-23

„OSA” to słoneczny, ciepły letniak. Gustujący w spokojnych i akustycznych brzmieniach, Leski, tym razem sięga po szybsze tempo. Artysta pozostaje wierny akustycznej gitarze ale tym razem można przy niej potańczyć.

Czytaj więcej...

Jimmy Eat World zagra dziś w Warszawie

2022-06-23

Amerykańska grupa po raz pierwszy w Polsce - dziś o godzinie 20:00 w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Broad Peak wraca z drugą płytą

2022-06-22

Trzy lata po Zimowym morzu Broad Peak – solowy projekt Patrycji Hefczyńskiej – wraca z nowym materiałem zatytułowanym Dywizje wilków. Terytorium, po którym porusza się artystka to nadal minimalistyczne zaaranżowane kompozycje, pełne akustycznych dźwięków, często podbarwione dyskretną elektroniką, posiłkujące się umiejętnie wplecionym w całość field recordingiem, silnie łączącym się z niezwykle istotnymi w tym wypadku tekstami.

Czytaj więcej...

Michał Kowalonek gościem Heimy

2022-06-22

"To jedyny utwór, przy którym mam ciarki, gdy śpiewam go na scenie. Zawsze wzbudza we mnie największe emocje. To piosenka z misją" – tak mówi o utworze autorka Olga Stolarek, frontwoman zespołu Heima.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania