Newsy muzyczne

Liam Gallagher zapowiada lepsze dni

Nieco ponad miesiąc przed premierą nadchodzącej płyty "C'MON YOU KNOW", Liam Gallagher postanowił podzielić się jeszcze jednym singlem. Tym razem słuchacze otrzymali nawiązujący do brzmień z lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku "Better Days".

"Better Days" to zastrzyk słonecznej energii w dźwiękowym wydaniu. Wielkie bity rodem z lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku, pełnią funkcję paliwa odrzutowego w tym stworzonym dla wielkich tłumów hymnu. To wakacyjna piosenka idealna na wielkie sceny i festiwale.

Atmosferę singla dopełnia klip, w którym Liam wraz ze swoim zespołem gra na dachu historycznego hotelu Midland w Manchesterze, ku uciesze gromadzących się dookoła fanów. Oczywiście teledysk, to ukłon Gallaghera dla The Beatles i ich występu na dachu Apple Corps. Za reżyserię wideo odpowiada nominowany do Grammy Paul Dugdale, który wcześniej współpracował z The Rolling Stones, Adele, Taylor Swift i Coldplay.

Cały dochód z nowego singla zasili konto fundacji Warchild, pomagającej dzieciom w strefach dotkniętych konfliktami zbrojnymi.

Autorami "Better Days" są Liam oraz jego stali współpracownicy: zdobywca Grammy Andrew Wyatt i Michael Tighe. Wyatt także czuwał nad brzmieniem piosenki razem z Gregiem Kurstinem (Adele, Sir Paul McCartney). Ponadto, w nagraniu gościnnie pojawia się Nick Zinner z Yeah Yeah Yeahs.

Na "C'MON YOU KNOW" znalazły się klasyczne, rockowe bangery Liama, z jego charakterystycznym chrapliwym głosem i stylem prawdziwej gwiazdy rocka. Tym razem Gallagher wyszedł jednak poza gitarowe brzmienia, wzbogacając materiał o nowe, eklektyczne wpływy. To podejście sprawiło, że jego najnowsze utwory, szczególnie hit "Everything's Electric" i tytułowy numer z albumu, z miejsca zdobyły serca fanów.

Płyta "C'MON YOU KNOW" będzie miała premierę 27 maja 2022. 

Liam Gallagher niedawno nawiązał współpracę z firmą adidas, tworząc nową kolekcję sneakersów LG2SPZL.

Wcześniejsze solowe płyty Liama Gallaghera to "As You Were" (2017) i "Why Me? Why Not" (2019), które dotarły na szczyt UK Official Album Chart. Podobnie było z jego "MTV Unplugged" (2020).Źródło: Warner Music Poland

Pokrewne wątki:

Karolina Stanisławczyk przedstawiła swój 'Bilans'

2022-10-03

ukazał się drugi album Karoliny Stanisławczyk, wydany półtora roku od jej debiutanckiego krążka „Cliché”. „Bilans” to zbiór piosenek Karoliny, które wokalistka tworzyła przez ostatnie miesiące z polskimi i zagranicznymi producentami.

Czytaj więcej...

Nowa płyta Pixies w sprzedaży

2022-10-03

Pixies powrócili z ósmym albumem „Doggerel”, który już można znaleźć na półkach sklepowych i w serwisach streamingowych. Z okazji premiery zespół udostępnił video do utworu „Nomatterday”.

Czytaj więcej...

Kaśka Sochacka nagrała cover Łony i Webbera

2022-10-01

Albo Inaczej powraca. Tym razem wytwórnia Alkopoligamia.com łączy siły z Kaśką Sochacką, a efektem jest singiel „Ostatnia Prosta” z repertuaru Łony i Webbera.

Czytaj więcej...

'Super Para' poszła na L4

2022-09-30

Ukazał się nowy singel grupy L4, która zdobyła pewną popularność na polskiej scenie w latach 80-tych. Piosenka "Super Para" promuje płytę "Są takie miejsca".

Czytaj więcej...

Otwocka Tekla Goldman nagrała 'Tutu Czacza'

2022-09-30

Otwocka grupa Tekla Goldman zadebiutowała dziś ep-ką zatytułowaną "Ep-ka".

Czytaj więcej...

Godsmack poddaje się

2022-09-29

Wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy, hardrockowy zespół GODSMACK opublikował pierwszy zwiastun swojego nadchodzącego, ósmego studyjnego albumu.

Czytaj więcej...

Madison McFerrin wystąpi w Warszawie

2022-09-29

Madison McFerrin - znakomita nowojorska wokalistka wystąpi 13 listopada na koncercie w warszawskim Jassmine.

Czytaj więcej...

Dobrawa Czocher zapowiada debiutancki album

2022-09-29

Wiolonczelistka i kompozytorka Dobrawa Czocher zapowiada swój debiutancki album „DREAMSCAPES”. Premiera: 23 stycznia 2022 r. nakładem BMG/Modern Recordings.

Czytaj więcej...

Jacaszek i Kwartludium zapraszają do Kolchidy

2022-09-28

Muzyka zawarta na płycie "Kolchida" inspirowana została gruzińskimi pieśniami polifonicznymi oraz niezwykłą historią starożytnej Kolchidy, krainy, której ślady świetności mozolnie odkrywają od kilku lat polscy archeolodzy.

Czytaj więcej...

Wiktoria Zwolińska stawiła czoła hejterom

2022-09-28

„HejTy” to muzyczna nowość od Wiktorii Zwolińskiej, która w przekorny, właściwy dla siebie sposób, stawia czoła hejterom.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania