Newsy muzyczne

Wkrótce Premiera Biografii Deep Purple

22 maja ukaże się biografia "Deep Purple – Smoke on the Water. Opowieść o dobrych nieznajomych".

Przedsprzedaż książki odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie na Stadionie Narodowym, w dniach 16-19 maja, ale również dzięki temu mailingowi możesz mieć tę książkę taniej o 20 % i nie zapłacisz za koszty przesyłki! Wystarczy, że wejdziesz w któryś z poniższych linków i przy zakupie książki wpiszesz hasło „metalmind”.

http://www.labotiga.pl/deep-purple-MK - pod tym linkiem zamówisz książkę w miękkiej okładce

http://www.labotiga.pl/deep-purple-TW - pod tym linkiem zamówisz książkę w twardej okładce

 Historia opisana przez Dave’a Thompsona jest niezwykle barwnie opowiedziana i wciągająca, choć walki między członkami zespołu czasami przypominają nawet operę mydlaną - pisał Greg Prato w „Record Collector”.

Książka jest pełną historią zespołu, zaczyna się od pierwszych muzycznych kroków każdego z członków zespołu, a kończy śmiercią Jona Lorda i przygotowaniem nowej płyty „Now What?”, która została zadedykowana jego pamięci. Dave Thompson nie skupia się tylko na najważniejszym okresie dla Deep Purple, czyli pierwszej połowie lat 70., on skrupulatnie opisuje całą, niemal czterdziestoletnią historię grupy, której nie obce były wewnętrzne konflikty i tragedie, ogromne sukcesy, ale też dotkliwe porażki. Autor pokazuje drogę, jaką przeszli wszyscy muzycy przed pojawieniem się w Deep Purple.

Ale „Smoke on the Water” to nie tylko historia zespołu i ludzi go tworzących, ale także czasów, w których przyszło zespołowi istnieć. Nieczęsto spotyka się książkę tak trafnie i celne pokazującą historyczny i kulturowy kontekst, a przy tym napisaną żywym językiem i nie schlebiającą gustom. Znajdziecie tu mnóstwo mocnych historii i zaskakujących puent. Ta książka to obowiązkowa lektura nie tylko dla każdego fana Głębokiej Purpury, to podstawa dla każdego szanującego się słuchacza rocka.

Dave Thompson nie jest nowicjuszem, a jednym z najpopularniejszych na  świecie autorów biografii muzycznych. Zaczynał w połowie lat 70. od pisania do punkowych fanzinów. Potem był współpracownikiem najważniejszych pism muzycznych świata:  „Mojo”, „Rolling Stone”, „Q”, „Spin”, „Melody Maker” i „Record Colector”. Pierwszy z nich uznał go w 1999 roku jednym z pięciu najważniejszych rockowych biografów w historii. Nic dziwnego, napisał ponad sto książek, wiele z nich było bestsellerami. „Rock’n’roll jest najważniejszą kulturalną formą minionego stulecia” – zwykł mawiać. Nieugięty w dociekaniu prawdy, pisze z nieodpartym urokiem i finezją. Przekonajcie się o tym sami sięgając po „Smoke on the Water”.

Autor: Grzegorz Szklarek
Źródło: Metal Mind Productions

Pokrewne wątki:

My Chemical Romance zagra w Warszawie

2021-12-06

Największa gwiazda emo-pop-punka wystąpi 9 czerwca 2022 na Dużej Letniej Scenie warszawskiego klubu Progresja.

Czytaj więcej...

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania