Newsy muzyczne

Posłuchaj Debiutu Pampeluny

"777" to nowy studyjny krążek formacji Pampeluna, na którym znajdzie się 13 numerów. Premiera w poniedziałek.

Już dziś wyjątkowa niespodzianka dla wszystkich niedowiarków i tych, którzy nie mogą doczekać się premiery! Pod tym linkiem zapoznać można się ze specjalnym miksem płyty, zapraszamy do odsłuchu!
Lista utworów prezentuje się następująco: 
 
1. Hijo de Puta
2. I nadejdzie (con Kostek)
3. Desire
4. Zapierdalać
5. Źli chłopcy
6. Prick is Your name (con Titus)
7. Cajos
8. Legenda o lustrze (con Jelonek)
9. San Fermin
10. La viva Rocco (con Mahon)
11. Do góry nogami
12. Depesperados (con Miki y Ryba)
13. 04070
 
Za okładkę nowej płyty odpowiedzialny jest sam zespół. Po raz pierwszy w Polsce pojawi się album z tak nowatorską szatą graficzną i layoutem!: "Staraliśmy się zminimalizować komputeryzację, aby nawiązać do muzyki, jaka zamieszczona jest na krążku i odnosi się mocno do powstania zespołu. Posiadacze fizycznej płyty na pewno się mile zaskoczą" - anonsuje Pampeluna. A jak będzie ten artwork wraz z całym layoutem wyglądał w rzeczywistości? O tym przekonamy się już w dniu premiery. Oryginalna okładka to nie jedyny powód, do którego warto będzie nabyć ten krążek, przede wszystkim mocną stronę płyty stanowi jej zawartość. Nowy materiał to wybuchowa mieszanka latynoskich dźwięków z m.in.  metalem, rockiem, folkiem i hip - hopem, a wszystko charakteryzuje radość grania, spontaniczność i spora dawką poczucia humoru. Tradycyjnie trójka wokalistów  generuje swój przekaz głównie w języku hiszpańskim, ale znajdą się tutaj także utwory w języku polskim oraz angielskim. Wśród gości specjalnych na płycie  znaleźli się m.in. Titus oraz Jelonek. Album promuje utwór "Legenda o lustrze", w którym dosłownie pierwsze skrzypce gra Jelonek, z kompozycją można zapoznać się tutaj.

Sam zespół tak  zapowiada nowy album: "To przepełniona energią dawka muzyki. Zawarte są tam elementy kilku gatunków muzycznych, zaprawionych ostrymi i mięsistymi gitarami. Krążek '777' zaspokoi 
oczekiwania zarówno fanów mocnych metalowych riffów jak i tych,  którzy gustują w melodyjnych brzmieniach".
  Grupę tworzą: Kolin, Julia, Emo, Spodziu.
 
Pampeluna istnieje od 07.07.07r, a magia liczb cały czas otacza zespół ezoteryczną aurą. W pierwszych latach działalności grupa brała udział w wielu przeglądach oraz festiwalach i często udawało jej się wygrywać! W 2009 roku formacja doszła do ścisłego finału eliminacji Woodstock,  by rok później być już wśród laureatów i wystąpić na głównej scenie Festiwalu. W 2011 roku zespół doszedł także do ścisłego finału Antyfestu. Rok później ukazała się debiutancka płyta " La Curva". Pampeluna zagrała około 300 koncertów na terenie całego kraju. Obecnie trwają przygotowania do jesiennej trasy promującej nowy krążek zespołu "777".

Autor: Grzegorz Szklarek
Źródło: Metal Mind Productions

Pokrewne wątki:

Yann Tiersen zapowiada nową płytę

2021-05-08

Yann Tiersen ogłosił szczegóły nowego albumu i podzielił się pierwszym zwiastunem muzycznym "Ker al Loch". Krążek zatytułowany „Kerber" ukaże się 27 sierpnia nakładem wytwórni Mute.

Czytaj więcej...

Warszawskie Combo Taneczne wyda nową płytę

2021-05-07

21 maja ukaże się nowy album Warszawskiego Combo Tanecznego i Kapeli Zdzisława Kwapińskiego "Skarałeś Mnie Boże".

Czytaj więcej...

Druga zapowiedź drugiej płyty warszawskiego Pale Mannequin

2021-05-07

"Scattered" to drugi singel promujący nadchodzące wydawnictwo warszawskiego Pale Mannequin - "Colours of Continuity". Premiera albumu odbędzie się 21 maja.

Czytaj więcej...

Kosmiczna premiera nowego singla Coldplay

2021-05-07

Dzisiaj odbyła się premiera długo wyczekiwanego nowego singla Coldplay. Z okazji premiery "High Power", zespół połączył się w ramach pozaziemskiego chatu wideo z francuskim astronautą z ESA, Thomasem Pesquetem, który obecnie przebywa na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Czytaj więcej...

Mocne uderzenie Kultu

2021-05-07

Ukazał się pierwszy singel zapowiadający nową płytę grupy Kult "Ostatnia płyta". Album promuje jeden z najodważniejszych utworów w dorobku zespołu - "Wiara".

Czytaj więcej...

Dziś premiera nowej płyty Michała Szczerbca

2021-05-07

"Przyjdzie na ciebie czas" to czwarta płyta w dorobku gitarzysty, kompozytora i aktora Michała Szczerbca. Album dziś trafił do sklepów. Z tej okazji artysta opublikował nowy klip do utworu tytułowego.

Czytaj więcej...

Kolejny singel z nowej płyty Mariusza Dudy

2021-05-06

Znany z Riverside i Lunatic Soul - Mariusz Duda, postanowił swój najnowszy solowy album wydać w dość kontrowersyjny sposób umieszczając nagrania najpierw w całości w sieci, a teraz wydając je jedynie na kasetach magnetofonowych. Na serwisie YT pojawiło się video do najnowszego singla „Escape Pod”.

Czytaj więcej...

Paradise Lost zagra w Krakowie

2021-05-06

Brytyjscy klasycy mrocznego metalu wystąpią 16 września w krakowskim Hype Parku.

Czytaj więcej...

The Stranglers oddaje hołd zmarłemu koledze

2021-05-06

Ukazał się pierwszy singel zapowiadający nową najprawdopodobniej pożegnalną płytę grupy The Stranglers.

Czytaj więcej...

Micuła i jej 'Miasto Na W.'

2021-05-05

Micuła to solowy projekt Karoliny Micuły, artystki i performerki, znanej dotąd głównie z projektów artaktywistycznych i teatralnych.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania