Newsy muzyczne

Pierwsze Variete Na Winylu

15 czerwca do sklepów trafi po raz pierwszy w historii winylowa edycja legendarnego albumu "Bydgoszcz 1986" legendy zimnej fali Variete.

Przypomnijmy: materiał, który znalazł się na tym wydawnictwie, miał ukazać się na pierwszej płycie Variete, która miała trafić do sklepów w 1986 roku. Niestety, tuż przed oddaniem płyty do produkcji, z samochodu menadżera zespołu została skradziona taśma-matka i do dziś nie została odnaleziona. Materiał trafił na nieoficjalne kopie kasetowe i w 2002 roku został po raz pierwszy wydany w wersji CD przez Furia Musica. Teraz, po 10 latach, album będzie można nabyć w wersji analogowej, w limitowanej ilości 500 egzemplarzy.

Album będzie dostępny także w na nowo zmasterowanej wersji CD z nową okładką autorstwa Michała Arkusińskiego. Edycja CD zostanie wzbogacona o zdjęcia zespołu autorstwa byłego basisty Variete - Wojtka Woźniaka.

Oba albumy zostaną wydane nakładem łódzkiej oficyny Noise Annoys. Zamówienia można składać TUTAJ.

Jak informowaliśmy trzy tygodnie temu, grupa Variete pracuje obecnie nad nowym albumem, który ukaże się pod koniec tego roku. Jak poinformował nas wokalista Grzegorz Kaźmierczak, krążek będzie zawierał dużo brzmień elektronicznych i będzie nawiązywał między innymi do twórczości takich wykonawców jak: Underworld i Massive Attack.

Autor: Grzegorz Szklarek
Źródło: Noise Annoys

Pokrewne wątki:

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Mariusz Duda zamyka pandemiczną trylogię

2021-11-30

Lider grupy Riverside nie zwalnia tempa i już 10 grudnia opublikuje kolejną solową płytę - tym razem zatytułowaną "Interior Drawings'.

Czytaj więcej...

Agressiva69 deformuje

2021-11-30

W połowie grudnia ukaże się nowe wydawnictwo klasyków polskiego industrialu Agressiva 69. Będzie to zapowiedź nowej płyty

Czytaj więcej...

Anne-Marie ponownie w Warszawie

2021-11-29

Brytyjska wokalistka wystąpi 17 sierpnia na letniej scenie warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Impact Festival wróci do Krakowa

2021-11-29

Po 3 latach przerwy Impact Festival wróci 6 lipca 2022 do krakowskiej Tauron Areny. Wystąpią: Five Finger Death Punch, Black Label Society i Hollywood Undead.

Czytaj więcej...

Debiut nowego zespołu Andrzeja Stasiuka

2021-11-29

Ukazała się pierwsza płyta trio Opla Stasiuk Trzaska.

Czytaj więcej...

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Zremiksowany Robert Cichy

2021-11-27

Wczoraj ukazała się płyta Roberta Cichego "3 & remixed".

Czytaj więcej...

Inga Mejer przedstawiła 'Afrodytę'

2021-11-27

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.

Czytaj więcej...

Zapal Ruskiefajki

2021-11-26

Po debiutanckim singlu „Szatan kazał tańczyć”, który na YouTube odtworzono aż 7 milionów razy, a także featach u Kartky’ego, Majora SPZ i innych reprezentantów sceny hip-hopowej, nadszedł jej czas. Ruskiefajki zapowiada swój pierwszy album.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania