Newsy muzyczne

Kraftwerk W Warszawie

Jak wczoraj poinformowaliśmy, niemiecka grupa Kraftwerk będzie jedną z gwiazd pierwszej, polskiej edycji Ultra Music Festival. Impreza odbędzie się w lipcu w Warszawie.

Kraftwerk dołączył do potwierdzonych już gwiazd imprezy, między innymi: Carla Coxa, Afrojack, Martina Solveiga, Svena Vath'a, Knife Party, Ritchiego Hawtina i Tiesto.

Kraftwerk to jeden z najważniejszych zespołów na światowej scenie elektronicznej. Grupa powstała w 1970 roku. Jest uważana za pionierów synth popu, electro i new wave. Do fascynacji jej twórczością przyznawali się tacy artyści jak chociażby: Depeche Mode, Ultravox, David Bowie, OMD czy Gary Numan. Grupa Coldplay wykorzystała motyw z utworu "Computer Love" w swym przeboju "Talk".

Mają na swym koncie kilkanaście albumów, które stały się kanonami muzyki elektronicznej oraz wiele przebojów, z których najsłynniejsze to: "Das Model" (1978), "Pocket Calculator" (1981), "Tour De France" (1983).

Kraftwerk kilkukrotnie koncertował w Polsce: trasa w 1981 roku, koncert w warszawskiej Sali Kongresowej 27 maja 2004 roku i dwa koncerty w Krakowie na festiwalu Sacrum Profanum w 2008 roku.

Ultra Music Festival odbędzie się w dniach 13-14 lipca na warszawskim Torze Służewiec. Informacje o imprezie można znaleźć TUTAJ.

Autor: Grzegorz Szklarek
Foto: materiały prasowe

Pokrewne wątki:

Zmarł Dusty Hill z ZZ Top

2021-07-28

Grupa ZZ Top poinformowała o śmierci basisty Dusty'ego Hilla.

Czytaj więcej...

Iggy Pop na OFF Festivalu 2022

2021-07-28

Iggy Pop, Bikini Kill, Yves Tumor & Its Band, The Armed, Mdou Moctar, Erika de Casier, Squid, Pi’erre Bourne, Yard Act i Natalie Bergman przyjadą do Katowic na OFF Festival 2022.

Czytaj więcej...

WaluśKraksaKryzys na letniej trasie po Polsce

2021-07-28

29 lipca na Pol'and'Rock Festival rozpocznie się trasa grupy WaluśKraksaKryzys.

Czytaj więcej...

Clödie chce coraz więcej

2021-07-28

Clödie wydała nowy singel zatytułowany "Coraz więcej chcę".

Czytaj więcej...

Joey Jordison nie żyje

2021-07-28

W wieku 46 lat zmarł we śnie współzałożyciel i były perkusista grupy Slipknot Joey Jordison.

Czytaj więcej...

Nowa płyta Slasha w Gibson Records

2021-07-27

Nowa płyta gitarzysty grupy Guns n'Roses ukaże się w barwach nowej wytwórni Gibson Records.

Czytaj więcej...

Sensualny klip Mary Komasy

2021-07-27

Utwór i sensualny klip „Pull Me Up” to celebracja miłości, dotyku, seksu i namiętności. Mary Komasa pokazuje te emocje w charakterystycznej dla siebie wysublimowanej, zmysłowej formie.

Czytaj więcej...

Beck wystąpi w Warszawie

2021-07-27

Autor utworu “Loser” - jednego z największych hitów lat 90., zdobywca ośmiu nagród Grammy, niekwestionowana legenda amerykańskiej muzyki - Beck Hansen w ramach europejskiej trasy koncertowej nareszcie zaprezentuje swój materiał polskiej publiczności.

Czytaj więcej...

BAiKA zapowiada drugi album

2021-07-27

Ukazał się singel "Kradziej", który jest pierwszą zapowiedzią nowej płyty duetu BAiKA, w skład którego wchodzą: kompozytor i instrumentalista Piotr Banach oraz wokalistka Katarzyna ‘Kafi’ Sondej.

Czytaj więcej...

Warszawska Fera w drodze nad 'Morze'

2021-07-26

Ukazał się singel "Podejdź" zapowiadający debiutancki mini-album warszawskiej grupy Fera zatytułowany "Morze".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania