Newsy muzyczne

Cult Of Luna Od Dziś W Polsce

Dziś w warszawskiej Proximie i jutro w krakowskiej Fabryce wystąpią grupy Cult Of Luna i God Seed.

Rozkład jazdy obu koncertów:

18.30 - drzwi
19.00 – 19.40 God Seed pre-show remix
19.40 – 20.40 God Seed
20.40 – 21.20 Cult Of Luna pre-show remix
21.20 – CULT OF LUNA

Pre Show Remix to kompilacja remixów utworów COL oraz God Seed przez inne zespoły/producentów.

CULT OF LUNA (Szwecja) Post-Metal:

Kiedyś zarzucano im, że ich muzyka zbytnio przypomina Isis i Neurosis. Dziś nikt już na takie stwierdzenie się nie odważy. Szwedzka Cult Of Luna przez ponad 15 lat istnienia wypracowała własny, charakterystyczny styl i to do nich się dziś porównuje, nie odwrotnie. Styl ów to chłód i majestat, tajemniczość i przerażenie, gigantycznej mocy uderzenie i subtelnie kolorowana przestrzeń, post rock i post metal, progres i chłodna ilustracyjna elektronika. Obcowanie z Cult Of Luna to przeżycie niezapomniane. Na płytach, ale przede wszystkim na żywo, bo Szwedzi doskonale umieją "sprzedać" emocje publiczności.

W Polsce kapela dowodzona przez Johannesa Perssona gościła niejednokrotnie, za każdym razem pozostawiając widzów w zachwycie. Cult Of Luna była w naszym kraju podczas promocji szóstego studyjnego albumu, genialnego "Vertikal" (2013), inspirowanego częściowo kultowym filmem "Metropolis" Fritza Langa. Z perłą nad perły, czyli cudowną balladą "Passing Through", do której nakręcony został przejmujący w swej wymowie teledysk. "Z każdą minutą zagłębiamy się coraz bardziej w tę dźwiękową ścianę, chłodną, czasem wręcz zimną niczym lodowy monolit poharatany na szaro i czarno, jak okładka albumu. Czy chcemy, czy nie, Cult Of Luna na "Vertikal" porywa nas i trzyma w objęciach do końca" – pisał jeden z recenzentów o płycie. Na koncertach Szwedów wrażenia są podobne. Tych, którzy doświadczyli choćby jednego, nie trzeba namawiać na kolejny. Ci, którzy jeszcze nie mieli okazji obejrzeć Cult Of Luna namawiany – koniecznie zobaczcie ich teraz!

God Seed (Norwegia) Black-Metal:

Mówimy black metal, myślimy… Nazwy pewnie padają różne w zależności od osoby, ale wiele z nich odnosi się do słynącej z bogactwa, ropy i bajecznych krajobrazów Norwegii. Tam najbrutalniejsza z odmian ciężkiego grania ma wielu przedstawicieli. Stosunkowo nową nazwą na mapie norweskiego black metalu, ekstremalnego, brutalnego, antychrześcijańskiego jest God Seed. Istniejącą w świadomości fanów od 2008 roku. Ale tworzący go muzycy to figury w takim graniu doskonale znane. Są nimi znani z Gorgoroth wokalista Gaahl, który wsławił się parę lat temu coming outem, i basista King Ov Hell. Reszta to dobierani muzycy. Wśród nich można znaleźć bębniarza Nicka Barkera (m.in. Cradle Of Filth, Testament), klawiszowca Geira Bratlanda z Dimmu Borgir, czy gitarzystę Sira (Nidingr, Djerv). Ciekawi jesteście, czym się różni God Seed od Gorgoroth? Proszę bardzo, oto wyjaśnienie Kinga: "God Seed reprezentuje tę bardziej duchową część nas. Reprezentuje wolę rozwijania się, wolę bycia swego rodzaju nadczłowiekiem. Będziemy rzucać wyzwanie słabym intelektualnie, nie zapominając, skąd przyszliśmy, pamiętając o kwestiach, które już poruszaliśmy. Że bóg jest wewnątrz człowieka i jest w naturze". Jeśli lubicie być blisko ciemnej strony mocy, nadarza się wyjątkowa okazja, aby tego doświadczyć.


Źródło: PW Events

Pokrewne wątki:

Yann Tiersen zapowiada nową płytę

2021-05-08

Yann Tiersen ogłosił szczegóły nowego albumu i podzielił się pierwszym zwiastunem muzycznym "Ker al Loch". Krążek zatytułowany „Kerber" ukaże się 27 sierpnia nakładem wytwórni Mute.

Czytaj więcej...

Warszawskie Combo Taneczne wyda nową płytę

2021-05-07

21 maja ukaże się nowy album Warszawskiego Combo Tanecznego i Kapeli Zdzisława Kwapińskiego "Skarałeś Mnie Boże".

Czytaj więcej...

Druga zapowiedź drugiej płyty warszawskiego Pale Mannequin

2021-05-07

"Scattered" to drugi singel promujący nadchodzące wydawnictwo warszawskiego Pale Mannequin - "Colours of Continuity". Premiera albumu odbędzie się 21 maja.

Czytaj więcej...

Kosmiczna premiera nowego singla Coldplay

2021-05-07

Dzisiaj odbyła się premiera długo wyczekiwanego nowego singla Coldplay. Z okazji premiery "High Power", zespół połączył się w ramach pozaziemskiego chatu wideo z francuskim astronautą z ESA, Thomasem Pesquetem, który obecnie przebywa na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Czytaj więcej...

Mocne uderzenie Kultu

2021-05-07

Ukazał się pierwszy singel zapowiadający nową płytę grupy Kult "Ostatnia płyta". Album promuje jeden z najodważniejszych utworów w dorobku zespołu - "Wiara".

Czytaj więcej...

Dziś premiera nowej płyty Michała Szczerbca

2021-05-07

"Przyjdzie na ciebie czas" to czwarta płyta w dorobku gitarzysty, kompozytora i aktora Michała Szczerbca. Album dziś trafił do sklepów. Z tej okazji artysta opublikował nowy klip do utworu tytułowego.

Czytaj więcej...

Kolejny singel z nowej płyty Mariusza Dudy

2021-05-06

Znany z Riverside i Lunatic Soul - Mariusz Duda, postanowił swój najnowszy solowy album wydać w dość kontrowersyjny sposób umieszczając nagrania najpierw w całości w sieci, a teraz wydając je jedynie na kasetach magnetofonowych. Na serwisie YT pojawiło się video do najnowszego singla „Escape Pod”.

Czytaj więcej...

Paradise Lost zagra w Krakowie

2021-05-06

Brytyjscy klasycy mrocznego metalu wystąpią 16 września w krakowskim Hype Parku.

Czytaj więcej...

The Stranglers oddaje hołd zmarłemu koledze

2021-05-06

Ukazał się pierwszy singel zapowiadający nową najprawdopodobniej pożegnalną płytę grupy The Stranglers.

Czytaj więcej...

Micuła i jej 'Miasto Na W.'

2021-05-05

Micuła to solowy projekt Karoliny Micuły, artystki i performerki, znanej dotąd głównie z projektów artaktywistycznych i teatralnych.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania