Newsy muzyczne

Recenzja: Echo & The Bunnymen - "Meteorites"

Nowy, dwunasty album nowofalowych weteranów z Echo & The Bunnymen to idealna propozycja na wakacyjne wojaże.

35 lat na scenie, kilkanaście mniej lub bardziej udanych płyt i miano zespołu, którego twórczość miała wpływ na całe rzesze gitarowych kapel w latach 80. i 90. Mając taki dorobek nie trzeba już niczego nikomu udowadniać, walczyć, za to można nagrać porządną płytę dla swojej i fanów przyjemności. I takim albumem jest "Meteorites".

Płyta zadowoli wszystkich fanów Echo & The Bunnymen. Ian McCulloch i Will Sergeant stworzyli bowiem świetne, gitarowe piosenki, które z jednej strony nawiązują do najlepszych dokonań tego zespołu z lat osiemdziesiątych, a z drugiej strony czarują słuchacza fajnymi, wpadającymi w ucho melodiami. Do tego ten album ma letni, optymistyczny klimat i momentami ociera się o pop-rocka ("Is This A Breakdown?", "Lovers On The Run", "Burn It Down", "Holy Moses"). Uwagę zwraca także kompozycja "Constantinopole" brzmiąca jakby była wycięta z jednego z ostatnich albumów Killing Joke. Obecność tego utworu nie dziwi jednak, gdyż producentem "Meteorites" jest basista tego bandu - Youth.

Wydaje się, że obaj panowie tworzący trzon zespołu po przekroczeniu pięćdziesiątki odzyskali spokój ducha i po prostu cieszą się życiem oraz muzyką. Tak czy siak, "Meteorites" to niewątpliwie jedna z najlepszych płyt Echo & The Bunnymen wydanych w XXI wieku.

Autor: Grzegorz Szklarek

Pokrewne wątki:

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Mariusz Duda zamyka pandemiczną trylogię

2021-11-30

Lider grupy Riverside nie zwalnia tempa i już 10 grudnia opublikuje kolejną solową płytę - tym razem zatytułowaną "Interior Drawings'.

Czytaj więcej...

Agressiva69 deformuje

2021-11-30

W połowie grudnia ukaże się nowe wydawnictwo klasyków polskiego industrialu Agressiva 69. Będzie to zapowiedź nowej płyty

Czytaj więcej...

Anne-Marie ponownie w Warszawie

2021-11-29

Brytyjska wokalistka wystąpi 17 sierpnia na letniej scenie warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Impact Festival wróci do Krakowa

2021-11-29

Po 3 latach przerwy Impact Festival wróci 6 lipca 2022 do krakowskiej Tauron Areny. Wystąpią: Five Finger Death Punch, Black Label Society i Hollywood Undead.

Czytaj więcej...

Debiut nowego zespołu Andrzeja Stasiuka

2021-11-29

Ukazała się pierwsza płyta trio Opla Stasiuk Trzaska.

Czytaj więcej...

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Zremiksowany Robert Cichy

2021-11-27

Wczoraj ukazała się płyta Roberta Cichego "3 & remixed".

Czytaj więcej...

Inga Mejer przedstawiła 'Afrodytę'

2021-11-27

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.

Czytaj więcej...

Zapal Ruskiefajki

2021-11-26

Po debiutanckim singlu „Szatan kazał tańczyć”, który na YouTube odtworzono aż 7 milionów razy, a także featach u Kartky’ego, Majora SPZ i innych reprezentantów sceny hip-hopowej, nadszedł jej czas. Ruskiefajki zapowiada swój pierwszy album.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania