Newsy muzyczne

Trzeci Memoriał Jona Lorda W Warszawie

Już po raz trzeci zapraszamy na wieczór poświęcony pamięci Jona Lorda, współzałożyciela legendarnego zespołu Deep Purple i jednego z najlepszych hammondzistów w historii rocka. Koncert odbędzie się 16 października w warszawskiej Proximie.

Tradycją Memoriału stał się udział gości specjalnych. W tym roku na scenie Proximy wystąpią m.in Ania Rusowicz, Grzegorz Kupczyk, Damian Ukeje, Maciej Lipina (Ścigani), Piotr Brzychcy (Kruk), Alessandro Del Vecchio i kilka innych znaczących nazwisk ze świata rocka i nie tylko. Gospodarzem będzie jak zwykle projekt Made in Warsaw.

 Na pewno nie zabraknie niespodzianek personalnych jak i repertuarowych. Oprócz obowiązkowych evergreenów Deep Purple w tym roku zabrzmią także utwory z repertuaru innych zespołów, w których udzielał się Lord.

"Nie chcemy jedynie wiernie odgrywać materiału Purpli" - mówi Łukasz Jakubowicz, organizator i producent imprezy (na codzień klawiszowiec w zespole Ani Rusowicz). – "Chciałbym, aby każdy koncert z tego cyklu przynosił niepowtarzalne wykonania tych utworów. Dlatego słuchacze mogą spodziewać się zupełnie unikalnych wersji, tak jak zeszłoroczny, ponad 17-minutowy Child in Time, w którym goście wraz z zespołem stworzyli absolutnie porywący klimat. Jestem pewien, że i tegoroczne spotkanie przyniesie takie perełki, ponieważ lista wykonawców mówi sama za siebie, a to jeszcze nie koniec niespodzianek".

III Memoriał Jona Lorda

16.10.2014 Proxima, Warszawa, godz 19:30 (wejście od 18:30)

bilety: 25 zł (przedsprzedaż)/30 zł (w dniu koncertu)

Wystąpią:

Ania Rusowicz z zespołem

Grzegorz Kupczyk (CETI, eks-Turbo)

Damian Ukeje

Maciej Lipina (Ścigani)

Piotr Brzychcy (Kruk)

Alessandro Del Vecchio (Hardline, Silent Force)

Sebastian Stodolak (Scream Maker)

 

Made in Warsaw w składzie:

Łukasz Jakubowicz – instrumenty klawiszowe

Robert „Kazon“ Kazanowski (Night Mistress) – gitara

Adam Panasiuk – wokal

Błażej „Błarz“ Grygiel – bas

Sebastian Wojciechowski - perkusja

Pokrewne wątki:

My Chemical Romance zagra w Warszawie

2021-12-06

Największa gwiazda emo-pop-punka wystąpi 9 czerwca 2022 na Dużej Letniej Scenie warszawskiego klubu Progresja.

Czytaj więcej...

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania