Newsy muzyczne

Feta Na Próżnej na urodziny Instytutu Austriackiego

Z okazji 50 urodzin Austriackie Forum Kultury zaprasza na Fetę na Próżnej, która odbędzie się w dniach 29-30 maja na warszawskim Placu Grzybowskim.

Podczas dwudniowej imprezy na Placu Grzybowskim odbędą się koncerty pochodzących z Austrii muzyków – w piątek wystąpią [dunkelbunt] LIVE oraz Effi & Band, a dzień później zagrają Loibner i przyjaciele w towarzystwie polskiego bandu – Janusz Prusinowski Kompania. Zapowiada się niesamowicie ciekawa mieszanka stylów i dźwięków.
 
[dunkelbunt] LIVE, czyli Ulf Lindemann, to urodzony w Hamburgu, ale od lat mieszkający w Wiedniu kompozytor, producent i DJ.

Jego twórczość przypomina dźwięki zatłoczonych ulic największych metropolii świata. To kolaż muzyki klubowej, elektronicznych dźwięków z niemal każdego gatunku, funky, dancehall, reagge i hip-hopu z elementami orientalnymi, cygańskimi, bałkańskimi, z dźwiękami Dzikiego Zachodu, dalekiego Wschodu, czy Indii. Na albumach [dunkelbunta], przy produkcji których współpracował z ponad 150 muzykami, usłyszymy prawdziwą mozaikę dźwięków – odzwierciedlenie jego licznych podróży. Gdziekolwiek artysta gości - czy to Tel Awiw, Melbourne, Honolulu, Los Angeles, Paryż, Nowy Jork, Cape Town, Moskwa, czy Barcelona – uczy się czegoś nowego, obserwuje ludzi, chłonie lokalną kulturę, co jakiś czas później można usłyszeć w jego kolejnych produkcjach. Bo kto powiedział, że elektronicznych beatów nie można łączyć z fortepianem, trąbką, gitarą, greckimi bouzoukami, banjo, chińską lutnią pipa czy instrumentem smyczkowym ehru? Można. I [dunkelbunt] udowadnia, że tak różne instrumenty mogą współgrać ze sobą doskonale.

Na koncertach [dunkelbunta] możemy poczuć unoszący się w powietrzu zapach cynamonu, orientalnych olejków, japońskich wiśni, miejskiego smogu, skwar pustyni i wilgoć Amazonii. W tej muzyce jest wszystko – to jak podróż dookoła świata.
 
Effi & Band. Za pseudonimem Effi kryje się Thomas Petritsch – autor piosenek oraz krążący wokół muzyki elektronicznej muzyk, z duszą poety oraz sercem wypełnionym stylem indie. Nie podpisuje się pod jednym stylem. Jego brzmienie to mieszanka wesołej muzyki elektronicznej i gitarowej. Debiutancki album Austriaka Astronaut to zbiór ciepłych, wpadających w ucho melodii, przywołujących na myśl brytyjskie klimaty. Jego utwory pojawiły się już na wielu ścieżkach dźwiękowych do austriackich i włoskich filmów, a media nie szczędzą pochwał młodemu artyście: Ten młody muzyk udowadnia, że Austria jest gorącym punktem na popowej mapie Europy. (Musikwoche), Ten debiut to całkowite dzieło sztuki. (News.de), Wspaniałe, ponadczasowe i urocze. (Curt.de), Effi wysyła smutki na księżyc i pokazuje ci słoneczną stronę życia. (Volume Magazin).
 
Free Loibner – Prusinowski Project. W sobotę do tańca porwie nas dziesięciu muzyków z dwóch odmiennych światów. Z jednej strony mistrzowie polskiej muzyki wiejskiej. Z drugiej wolne duchy austriackiej sceny jazzowej i muzyki improwizowanej. Folklor, tradycyjne melodie i jazz tworzą dziki taniec brzmień i obrazów. Mastermind Matthias Loibner, wirtuoz liry korbowej i elektroniki, mający od wielu lat doświadczenie z przeplataniem tradycyjnej i współczesnej muzyki, jest wielkim fanem polskiej muzyki wiejskiej lub, jak twierdzi „najbardziej transowej muzyki w Europie” – a zwłaszcza, jeżeli jest ona zagrana przez Janusza Prusinowskiego i jego kompanów.
 
ZAPRSZAMY!
 
WSTĘP WOLNY
 
PLAN IMPREZY:

29 maja (piątek)

19.00 – koncert Dunkelbunt
20.30 – koncert Effi & Band 

30 maja (sobota)

19.30 – koncert Free Loibner – Prusinowski Project


Foto: Dunkelbunt

Dave Gahan & Soulsavers nagrali cover hitu Jamesa Carra

2021-10-24

„The Dark End Of The Street” to drugi singiel zapowiadający płytę „Imposter”, która pojawi się na rynku już 12 listopada 2021 roku

Czytaj więcej...

ABBA wydała niepublikowaną kompozycję sprzed 43 lat

2021-10-24

ABBA ponownie zaskoczyła fanów i cały świat. Legendarny szwedzki zaprezentował właśnie nowy singiel „Just A Notion”.

Czytaj więcej...

Nowa płyta Duran Duran już w sklepach

2021-10-23

Od wczoraj można kupować nową płytę Duran Duran zatytułowaną "Future Past".

Czytaj więcej...

Olena zatopiona w 'Nocy'

2021-10-23

"Noc" to szósty już singel promujący nową płytę Oleny "ROSE".

Czytaj więcej...

Marcin Szczurski w taksówce

2021-10-23

Ukazał się kolejny klip wokalisty Marcina Szczurskiego anonsujący jego nową płytę, która ukaże się 29 października.

Czytaj więcej...

Band of Horses na pierwszym koncercie w Polsce

2021-10-22

Stacjonująca w Seattle grupa Band of Horses wystąpi 15 marca w warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Matt Dusk na trasie po Polsce

2021-10-22

Rok po wydaniu pokrytego złotem albumu “Sinatra with Matt Dusk", artysta powraca z jego kontynuacją – “Sinatra with Matt Dusk Vol. 2", ponownie zapraszając do współpracy znakomitych polskich wykonawców, by wspólnie przywołać muzyczną historię Mistrza – Franka Sinatry. Okazji do posłuchania utworów z obu płyt będzie wiele, ponieważ wiosną 2022 r. artysta ruszy w trasę, podczas której zagra aż 9 koncertów w wybranych miastach w całej Polsce

Czytaj więcej...

Avril Lavigne wróci do Polski po 14 latach

2021-10-22

Kanadyjska wokalistka zaprezentuje się 2 marca 2022 w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Swedish House Mafia wystąpi w Krakowie

2021-10-22

Trio Swedish House Mafia zagra 21 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie.

Czytaj więcej...

Szczecińska Scylla zamknęła cykl 'Apex+Beneath'

2021-10-21

Szczecińscy metalowcy z grupy Scylla wydali ostatni singel promujący ich wydaną dwa lata temu płytę "Apex+Beneath".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania