Newsy muzyczne

Rival Sons przed Deep Purple w Łodzi

25 października w łódzkiej Atlas Arenie wystąpi formacja Deep Purple. Widzów rozgrzeje amerykańska grupa Rival Sons.

Deep Purple + Rival Sons

25.10.2015, Łódź, Atlas Arena

Otwarcie bram - 18:30
Start koncertu - 20:00

Bilety do nabycia na www.shop.metalmind.plwww.ticketpro.pl;www.ebilet.plwww.eventim.plwww.ticketportal.plwww.biletin.pl

Muzyka Rival Sons często porównywana jest do blues rocka granego na przestrzeni lat 50., 60. i 70. Dziennikarz BBC, recenzując ich przedostatni album, opisał brzmienie Rival Sons jako elektryzującą mieszankę Led Zeppelin, Free, Bad Company, Deep Purple, The Doors i tuzina innych. Jednocześnie amerykanie grają krwistego rocka według własnej receptury i zdobywają tym coraz większą rzeszę fanów.

Zespół został założony w 2009 roku kiedy Scott Holiday, poszukujący nowego wokalisty, trafił na Jay'a Buchanana. Dla Jay'a był to pierwszy rockowy zespół, z którym przyszło mu występować. Do tamtej pory był muzykiem bluesowym i traktował udział w grupie Holiday'a jako swój projekt poboczny. Sukces pierwszego, wydanego własnym nakładem albumu "Before The Fire" zaskoczył go. Grupa zaczęła pojawiać się na scenie jako support AC/DC, Alice Cooper czy Kid Rocka. W 2010 roku zespół wydał EPkę, którą zainteresowała się wytwórnia Earache Records, co zaowocowało kontraktem muzycznym i albumem "Preassure & Time". W lutym 2011 roku muzycy zadebiutowali w Europie w klubie Barfly w londyńskim Camden, zaczynając europejską trasę, na której większość koncertów została wyprzedana. Drugi krążek znalazł się na pierwszym miejscu Amazona i na 19 miejscu na liście Billboard. Okładkę tej płyty zaprojektował Storm Thorgerson, artysta pracujący z takim zespołami jak Pink Floyd, Led Zeppelin czy Genesis. Na specjalne życzenie wokalistki Evanescence, Rival Sons supportowali grupę podczas ich trasy pod koniec 2011 roku.

Czwarty album amerykanów "Head Down" ukazał się we wrześniu 2012. Do współpracy zaproszony został Vance Powell (Jack White, The Racounteurs). W styczniu 2014 roku zespół wrócił do studia w Nashville. Producentem, jak przy drugim albumie, został Dave Cobb. W czerwcu płyta "Great Western Vaklyrie" trafiła na półki sklepowe. Kariera zespołu nabiera tempa. O tym dlaczego są tak dobrze przyjmowani w Stanach i Europie będziemy mogli przekonać się osobiście już w październiku.


Pokrewne wątki:

My Chemical Romance zagra w Warszawie

2021-12-06

Największa gwiazda emo-pop-punka wystąpi 9 czerwca 2022 na Dużej Letniej Scenie warszawskiego klubu Progresja.

Czytaj więcej...

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania