Newsy muzyczne

Recenzja: Paradise Lost - "The Plague Within"

Paradise Lost spojrzeli wstecz i nagrali album, który przypadnie do gustu zwłaszcza tym z fanów, którzy lubią pierwsze dokonania zespołu.

Pomysł na powrót do cięższych, "doom'owych" brzmień rodem z pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych był dla Paradise Lost przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Słuchając ostatnich płyty zespołu można było odnieść wrażenie, że Brytyjczycy zabrnęli w ślepą uliczkę i zaczyna brakować im pomysłów. Postanowili więc zrobić woltę jakiej dokonali ostatnio ich koledzy z Moonspell i przypomnieć sobie oraz fanom, jak to było na początku lat dziewięćdziesiątych. Pomysł ryzykowny, gdyż można by było posądzić ich o regres i żerowanie na sentymentach. O dziwo, zabieg się udał i dostaliśmy najlepszą płytę Paradise Lost od dekady. 

"The Plague Within" przypadnie do gustu zwłaszcza tym z fanów, którzy najbardziej cenią sobie dokonania Paradise Lost na albumach "Shades of God", "Icon" i "Draconian Times". Na nowej płycie jest mnóstwo ciężkich riffów i świdrujących uszy solówek gitarowych, a Nick Holmes kilka razy przypomina nam, jak znakomicie posługuje się growlingiem. Jednocześnie pod doom metalowym płaszczykiem pokrywającym nowe kompozycje kryją się świetne melodie, co jest ukłonem w stronę fanów ukierunkowanych na mniej ekstremalne oblicze Paradise Lost. 

"The Plague Within" to bez wątpienia zastrzyk świeżego powietrza dla Paradise Lost i płyta, która rozbudza ciekawość: w jakim kierunku pójdzie teraz ta zasłużona grupa? 

Autor: Grzegorz Szklarek

Pokrewne wątki:

Kolejna zapowiedź nowej płyty Tremontiego

2021-08-04

Gitarzysta Tremonti przedstawił nowy teledysk do tytułowego utworu z piątego albumu studyjnego “Marching In Time”.

Czytaj więcej...

Maria Peszek j*bie to wszytko

2021-08-04

Dziś ukazał się nowy singel Marii Peszek z nowej płyty "Ave Maria", która ukaże się 10 września.

Czytaj więcej...

Wkrótce premiera debiutu Shyness!

2021-08-04

14 sierpnia ukaże się debiutancki album projektu Shyness! Iwony Skwarek znanej z duetu Rebeka. Ukazał się czwarty singel zapowiadający to wydawnictwo zatytułowany "Ready To Lose".

Czytaj więcej...

Ornette anonsuje drugi album

2021-08-03

13 sierpnia ukaże się nowa solowa płyta Grzegorza "Ornette" Stępnia znanego m.in. z Oddziału Zamkniętego.

Czytaj więcej...

Organek prezentuje klip do utworu 'Fotograf Brok'

2021-08-03

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło Tomasza Organka do współpracy przy projekcie muzycznym upamiętniającym 77. rocznicę Powstania Warszawskiego. W piątek miał premierę album, który jest efektem tej współpracy - „Ocali nas miłość”. Singlem promującym album jest „Fotograf Brok”, do którego powstał teledysk w reżyserii Michała Palikota.

Czytaj więcej...

Vangelis zainspirowany Jowiszem

2021-08-03

Decca Records ogłasza wydanie nowego albumu Vangelisa „Juno to Jupiter”. Album ukaże się 24 września i będzie dostępny na CD oraz w formacie cyfrowym, a także na płycie winylowej.

Czytaj więcej...

Box z singlami na 30-lecia klasyka Primal Scream

2021-08-02

30 rocznica premiery albumu Primal Scream – „Screamadelica” zostanie uświetniona premierą trzech limitowanych wydawnictw. 17 września ukażą się: BOX zawierający 10 winylowych singli i podwójny winyl picture disc.

Czytaj więcej...

Nowy klip Torture of Hypocrisy

2021-08-02

Ukazał się pierwszy klip anonsujący nową płytę metalowej formacji Torture Of Hypocrisy.

Czytaj więcej...

Couples Therapy z nowym singlem 'Jestem'

2021-08-02

Przedstawiamy nowy singel formacji Couples Therapy zatytułowany "Jestem".

Czytaj więcej...

Giorgio Fazer z nową płytą 'Gdy Rozum Śpi'

2021-08-01

Trzeci długogrający album duetu Giorgio Fazer bazuje na znalezionych przypadkowo nagraniach z dyktafonu, na których został zarejestrowany tajemniczy głos.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania