Newsy muzyczne

Marc Ribot's Ceramic Dog od dziś w Warszawie

Dziś i jutro na jedynej dwudniowej rezydencji w Europie i jedynych koncertach w Polsce będziemy gościć w warszawskim klubie Pardon, To Tu zespół marzeń: Marc Ribot’s Ceramic Dog.

Jest to zespół, w skład którego wchodzi wybitny gitarzysta Marc Ribot wraz z niezwykłym basistą Shahzadem Ismaily (Will Oldham • Secret Chiefs 3 • Jolie Holland • Yoko Ono) i perkusista Ches Smith ( Xiu Xiu).

• 2 Nights with ‘Marc Ribot’s Ceramic Dog’ 

• Niedziela & Poniedziałek, 05./06.07.2015, g. 20:30

• Bilety: 80 PLN (jednodniowe)


• Marc Ribot - gitara, wokal
• Shahzad Ismaily - bas, elektronika
• Ches Smith - perkusja


Bilety są dostępne w ‘Pardon, To Tu’ przy barze / za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl / lub przed koncertem ‘na bramce’. Dla studentów, uczniów, emerytów, bezrobotnych przysługuje - za okazaniem ważnej legitymacji - na każdy koncert zniżka w wysokości 10 pln. Te tzw. ‘wejściówki’ będzie można zakupić wyłącznie przed samym koncertem ‘na bramce’ - do wyczerpania zapasów. ///

Wiodącą ideę twórczości Ceramic Dog doskonale oddaje Marc Ribot parafrazując Cindy Lauper “Ceramic Dogs just wanna have fun”, któremu, bazując szczególnie na pamiętnych wrażeniach z niezwykłych w swej muzycznej okazałości koncertów tria, ufamy w tej kwestii bezgranicznie. Ważne jest też co mówi na swojej stronie a co nie jest tak oczywiste wśród artystów, z którymi dzieli muzyczne czasy - Not a ‘project’: a real band.  

» Marc Ribot 

gry na instrumencie uczył się u Franza Casseuas - haitańskiego kompozytora i gitarzysty klasycznego. Już jako nastolatek grał na gitarze w różnych garażowych zespołach. W 1978 r. przyjechał do Nowego Jorku i tu zaangażował go do swego zespołu organista Jack McDuff, a także legendarny głos soulowy Wilson Pickett. W 1984 r. dołączył do jednego z najważniejszych składów nowojorskiej sceny muzycznej, zespołu Lounge Lizards. 

W tym czasie gitarzysta interesuje się łączeniem wielu różnorodnych tradycji muzycznych: muzyki latynoskiej, jazzu, klasycznego bluesa i estetyki rockowej. Ribot szybko zdobywa uznanie wielu artystów, którzy zapraszają go udziału w swoich nagraniach, by wymienić tylko: Toma Waitsa, Marianne Faithful, Elvisa Costello, Johna Zorna, Billa Frisella, McTyner’a, zespół Medeski Martin and Wood, Allena Ginsberga, Hectora Zazou, Allison Kraus czy Roberta Planta. 

Jako lider staje na czele zespołów: Shrek, Rootless Cosmopolitans, Marc Ribot Trio oraz Ceramic Dog, z którymi nagrywa własną odmianę jazzu i muzyki soul. W 1996 roku ukazuje się jego solowy album: Don’t Blame Me, na którym dokonuje reinterpretacji amerykańskich standardów. W 1998 do sklepów trafia album Marc Ribot Y Los Cuban Postizos, na którym mierzy się z twórczością wielkiego kubańskiego pieśniarza Arsenio Rodrigueza. 

W roku 2004 swą premierę ma koncert na orkiestrę i gitarę elektryczną skomponowany przez Stewarta Wallace’a specjalnie dla Marca Ribota. Utwór ten został wykonany przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną w Waszyngtonie. Znakomity gitarzysta koncertuje i bierze udział w sesjach nagraniowych wielu zespołów prowadzonych przez Johna Zorna z Masada Electric na czele. Komponuje także muzykę do filmów fabularnych min. „Mystery Train” Jima Jarmuscha.

» Shahzad Ismaily 

nagrywał i występował z wieloma różnorodnymi wykonawcami, takimi jak Laurie Anderson i Lou Reed, Tom Waits, Jolie Holland, Laura Veirs, Bonnie Prince Billy, Faun Fables, Secret Chiefs 3, John Zorn, Elysian Fields, Shelley Hirsch, Niobe, Will Oldham, Nels Cline, Mike Doughty (z Soul Coughing), Graham Haynes, David Krakauer, Billy Martin z Medeski Martin and Wood), Carla Kihlstedt’s Two Foot Yard, the Tin Hat Trio, Raz Mesinai i Burnt Sugar. 

Zajmuje się także komponowaniem muzyki teatralnej i baletowej między innymi dla Mina Tanaki i Frankfurt Ballet and the East River Commedia. Ostatnio za muzykę do filmu Frozen River otrzymał nagrodę Jury na Festiwalu Filmowym Sundance 2008.

» Ches Smith 

to amerykański perkusista i wibrafonista, który komponuje i wykonuje muzykę w bardzo szerokiej stylistyce – występuje z solowymi koncertami perkusyjnymi, współpracuje z eksperymentalnymi zespołami rockowymi i w różnych projektach jazzowych. 

Grał między innymi z takimi projektami i muzykami, jak Good For Cows, Marc Ribot, Mr. Bungle, Secret Chiefs 3, Xiu Xiu, Trevor Dunn’s Trio – Convulsant, Carla Bozulich, Beat Circus, Sean Hayes, Ben Goldberg, 7 Year Rabbit Cycle, Ara Anderson czy Fred Frith. Jest autorem solowego albumu Congs For Brums wydanego w 2006 roku.

Pokrewne wątki:

Zmarł Dusty Hill z ZZ Top

2021-07-28

Grupa ZZ Top poinformowała o śmierci basisty Dusty'ego Hilla.

Czytaj więcej...

Iggy Pop na OFF Festivalu 2022

2021-07-28

Iggy Pop, Bikini Kill, Yves Tumor & Its Band, The Armed, Mdou Moctar, Erika de Casier, Squid, Pi’erre Bourne, Yard Act i Natalie Bergman przyjadą do Katowic na OFF Festival 2022.

Czytaj więcej...

WaluśKraksaKryzys na letniej trasie po Polsce

2021-07-28

29 lipca na Pol'and'Rock Festival rozpocznie się trasa grupy WaluśKraksaKryzys.

Czytaj więcej...

Clödie chce coraz więcej

2021-07-28

Clödie wydała nowy singel zatytułowany "Coraz więcej chcę".

Czytaj więcej...

Joey Jordison nie żyje

2021-07-28

W wieku 46 lat zmarł we śnie współzałożyciel i były perkusista grupy Slipknot Joey Jordison.

Czytaj więcej...

Nowa płyta Slasha w Gibson Records

2021-07-27

Nowa płyta gitarzysty grupy Guns n'Roses ukaże się w barwach nowej wytwórni Gibson Records.

Czytaj więcej...

Sensualny klip Mary Komasy

2021-07-27

Utwór i sensualny klip „Pull Me Up” to celebracja miłości, dotyku, seksu i namiętności. Mary Komasa pokazuje te emocje w charakterystycznej dla siebie wysublimowanej, zmysłowej formie.

Czytaj więcej...

Beck wystąpi w Warszawie

2021-07-27

Autor utworu “Loser” - jednego z największych hitów lat 90., zdobywca ośmiu nagród Grammy, niekwestionowana legenda amerykańskiej muzyki - Beck Hansen w ramach europejskiej trasy koncertowej nareszcie zaprezentuje swój materiał polskiej publiczności.

Czytaj więcej...

BAiKA zapowiada drugi album

2021-07-27

Ukazał się singel "Kradziej", który jest pierwszą zapowiedzią nowej płyty duetu BAiKA, w skład którego wchodzą: kompozytor i instrumentalista Piotr Banach oraz wokalistka Katarzyna ‘Kafi’ Sondej.

Czytaj więcej...

Warszawska Fera w drodze nad 'Morze'

2021-07-26

Ukazał się singel "Podejdź" zapowiadający debiutancki mini-album warszawskiej grupy Fera zatytułowany "Morze".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania